امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:”حمایت از کالای ایرانی” یعنی اقتصاد اولویت کشور است/ یمن گورستان لیبرال دموکراسی غرب است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:”حمایت از کالای ایرانی” یعنی اقتصاد اولویت کشور است/ یمن گورستان لیبرال دموکراسی غرب است

امام جمعه موقت بیرجند به انتخاب شعار از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: “حمایت از کالای ایرانی” یعنی اقتصاد اولویت کشور است و مردم و مسؤولان باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته، ضمن تبریک سال جدید و عید نوروز، اظهار داشت: روایات متعددی پیرامون نوروز از زبان ائمه دین مطرح شده است.

وی با بیان اینکه نوروز به معنای روز نو است، بیان داشت: انسان باید در ایام نوروز در گفتار، کردار و سبک زندگی خود تجدیدنظر کند.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه سال جدید باید همراه با فکر و اندیشه‌های متعالی باشد، تبیین کرد: در فصل بهار همچنان که در طبیعت تغییر و تحول ایجاد می‌شود در انسان نیز باید تحول و دگرگونی شکل بگیرد.

عبادی با بیان اینکه می‌توان صحنه قیامت را در بهار مشاهده کرد، افزود: در بهار زمین مرده زنده و گیاهان حیات می‌یابد بنابراین انسانی که دارای تفکر قرآنی و فکر و اندیشه اسلامی است باید از فصل بهار و نوروز یاد قیامت بیافتد.

بهار؛ منشأ تحول در گفتار و رفتار

وی با اشاره به اینکه بهار باید منشأ تحول در گفتار و رفتار انسان باشد، اعلام کرد: در ایام نوروز باید کدورت‌ها کنار گذاشته شود و افرادی که با برادر دینی و نسبی خود قهر کرده‌اند آشتی کرده و صله رحم را به جای آورند.

امام جمعه موقت بیرجند مطرح کرد: در دین اسلام جاهایی که پیوند اجتماعی برقرار و سبب پیوند آحاد جامعه شود توصیه و جاهایی که سبب گسست جامعه شود نهی شده است.

عبادی با اعلام این مطلب که در فصل نوروز باید رفتار انسان با همسر، فرزند، اقوام و همسایه نو شود یعنی تکامل یابد، اظهار داشت: گاهی اوقات انسان به دلیل کدورت‌ها از مواضع خود پایین نمی‌آید در صورتی که شرط تحقق گذشت نادیده گرفتن حق خود است.

وی بر ضرورت بالا بردن مسؤولیت‌ها تأکید و مطرح کرد: باید زمانی که کودکان را پرورش می‌دهیم آن‌ها را مسؤولیت‌پذیر بار آوریم.

ارتقاء فرهنگ عمومی از ضروریات است

امام جمعه موقت بیرجند ارتقاء فرهنگ عمومی را از ضروریات دانست و گفت: متأسفانه برخی از مشکلات حیطه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی مفاسد اقتصادی به مشکلات موجود در فرهنگ عمومی بر می‌گردد که باید مورد توجه قرار گیرد.

عبادی همزمان شدن ماه رجب با نوروز را بسیار ارزشمند دانست و به فضیلت ماه رجب اشاره کرد و بیان داشت: خداوند برای آمرزش انسان دنبال بهانه است اما انسان این را باور ندارد و از فضل و کرم الهی محروم می‌ماند.

از ذکر ارزشمند استغفار غافل نشویم

وی ماه رجب را ماه استغفار و توبه دانست و توضیح داد: دردهای زندگی، معضلات خانوادگی و اختلافات ناشی از گناهان است لذا استغفار بسیاری از گناهان را دفع می‌کند، نباید از این ذکر ارزشمند غافل شویم.

امام جمعه موقت بیرجند تبیین کرد: در عرصه جهانی درد ما این است که سردمداران گرفتار انواع گناهان، حرص و طمع و غارتگری هستند و این‌ها دردهایی است که دنیا را فراگرفته است.

عبادی با یادآوری این مطلب که گناهان درد جامعه است و اگر از آن دوری شود جامعه به مدینه فاضله تبدیل می‌شود، ادامه داد: در نبود پیامبر(ص) استغفار جای پیامبر(ص) را می‌گیرد، زمانی که پیامبر(ص) حضور داشته باشد عذاب الهی وارد نمی‌شود اما زمانی حضور ندارد با استغفار می‌توان از عذاب الهی در امان بود.

وی زمان را یکی از مؤلفه‌هایی تأثیرگذار در فضیلت اعمال و ذکرها دانست و گفت: استغفار در زمان سحر آثار خاصی دارد که باید مدنظر قرار گیرد.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت‌های هفته آتی اشاره کرد و گفت: دوم فروردین‌ماه سالروز حمله رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه قم است که در این روز رژیم دست‌نشانده شاهنشاهی به روحانیت و طلاب حمله و برخی را به شهادت رساندند و یاد و خاطره شهدای دوم فروردین را گرامی می‌داریم.

عملیات فتح‌المبین؛ نقطه عطفی در جنگ تحمیلی

عبادی سالروز عملیات فتح‌المبین را از دیگر مناسبت‌های هفته آتی ذکر کرد و بیان داشت: عملیات فتح‌المبین نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود.

وی علت پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات فتح‌المبین را حضور مردم و نیروهای بسیج و رهبری داهیانه امام خمینی(ره) دانست و یادآور شد: در زمان کنونی اگر حضور مردم در صحنه و پیروی از ولایت فقیه را داشته باشیم فتح‌المبین‌هایی را در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شاهد خواهیم بود.

امام جمعه موقت بیرجند متذکر شد: اگر برخی جریان‌های سیاسی به خاطر مطامع سیاسی خود کوتاه بیایند ضربه‌ خواهیم دید.

هنرهای نمایشی ابزاری برای گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی/امام جواد(ع)؛ نشان‌دهنده حقانیت اهل‌بیت(ع)

عبادی با اشاره به اینکه ۷ فروردین‌ماه به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی نامگذاری شده است، تصریح کرد: هنرهای نمایشی ابزاری برای گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی است و با این ابراز می‌توان معضلات جامعه را بازگو، دردها را نشان و فرهنگ عمومی را ارتقاء بخشید.

وی همچنین ولادت امام جواد(ع) را از دیگر مناسبت‌های هفته آتی ذکر کرد و ادامه داد: امام جواد(ع) در نوجوانی با ریش‌سفیدان و بزرگان آن دوران به مناظره می‌پرداخت لذا ایشان از افتخارات و نشان‌دهنده حقانیت اهل‌بیت(ع) است.

امام جمعه موقت بیرجند سالروز حمله آل سعود به یمن را از مناسبت‌ها هفته بیان کرد و یادآور شد: آل سعود جنایات متعددی را در یمن مرتکب شد.

*رفتارهای بن سلمان نشانه خامی او است

عبادی رفتارهای بن سلمان را نشانه خامی او دانست و بیان داشت: رژیم اشغالگر قدس و آمریکا حداکثر سوءاستفاده را از این نوجوان به دوران رسیده که طعم سختی را ندیده و نچشیده می‌برد.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مردم یمن از آب و غذای کافی و بهداشت بی‌بهره‌اند، مطرح کرد: همچنین تاکنون بیش از یک میلیون نفر از مردم یمن گرفتار وبا شده و دو هزار نفر فوت کرده‌اند.

امام جمعه موقت بیرجند تبیین کرد: متأسفانه آل سعود خود را پرچم‌دار اسلام می‌داند این در صورتی است که دست‌نشانده آمریکایی‌ها است و با سلاح‌های گوناگون بر سر مردم بمب می‌ریزد و آن‌ها را قتل‌عام می‌کند.

*یمن؛ گورستان لیبرال دموکراسی غرب

وی با اعلام این مطلب که یمن گورستان لیبرال دموکراسی غرب است، اظهار داشت: با جنایاتی که بر سر بشر آمده است دیگر آبرویی برای لیبرال دموکراسی،حقوق بشر و ادعاهای غرب باقی نمانده است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه سلاح‌های آل سعود را کسی جز آمریکا و صهیونیست تأمین نمی‌کند، بیان داشت: ترامپ با آغوش باز از فرزند بن سلمان حمایت می‌کند و می‌گوید حق را به شما می‌دهیم و دل ما برای پدر شما تنگ شده است ولی بن سلمان نمی‌داند با این رفتارها فقط گور خود را می‌کند.

عبادی اعلام کرد: آمریکا آل سعود را از ترس ایران تقویت می‌کند و اگر روزی کشور ایران تضعیف شود در اولین اقدام آل سعود را نابود می‌کند.

*آمریکا علاقه‌ای به سرپا ماندن هیچ کشور اسلامی ندارد

وی با تأکید بر اینکه آمریکا علاقه‌ای ندارد که هیچ کشور اسلامی سرپا بماند، اضافه کرد: گمان نکنید اگر از شعارهای خود پایین بیاییم و لبخند بزنیم و رابطه برقرار کنیم خوب است، خیر آن‌ها جز نوکر چیز دیگری برای رژیم اشغالگر قدس نمی‌خواهند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها رژیم اشغالگر قدس را کدخدای خاورمیانه می‌دانند به جنایات آن‌ها اشاره کرد و گفت: اگر این جنایات را در منطقه انجام نمی‌دادند باید سال‌ها برای مردم کلاس غرب‌شناسی و آمریکا شناسی برگزار می‌شد اما آن‌ها با جنایات خود ثایت کردند که دروغ می‌گویند.

*ضرورت توجه مسؤولان و مردم به شعار سال

عبادی به انتخاب شعار از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: ” حمایت از کالای ایرانی” یعنی اقتصاد اولویت کشور است و مردم و مسؤولان باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اعلام این مطلب که دشمنان هنوز از تحریم‌های اقتصادی و اقتصاد ایران ناامید نشده‌اند، مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی دربرگیرنده اقتصاد مقاومتی و اشتغال است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه باید تا جایی که می‌توانیم کالای ایرانی بخریم، اعلام کرد: باید خرید کالای ایرانی فرهنگ‌سازی شود و به عرق ملی درآید.

*دولت جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد

عبادی با یادآوری این مطلب که هیچ سیاستی بدون حضور مردم جواب نمی‌دهد، عنوان کرد: در راستای حمایت از کالای ایرانی تولید کنندگان باید کیفیت کالا را بالا برده و قیمت‌ها را کمتر کنند و دولت نیز جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.

وی ارزش‌ها و شعارهای انقلاب را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و اعلام کرد: آنچه مانع پیشرفت ایران می‌شود عدم توجه به سیاست‌های درون‌زا (اقتصاد مقاومتی) است، دولت در این حیطه موفق نبوده و باید در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهد.

*نباید سخنان رهبر انقلاب اسلامی را دست‌کم بگیریم

امام جمعه موقت بیرجند به سخن رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه بدون شک در مسائل منطقه آمریکا به مقصود خود نخواهد رسید و ما مقاصد خود را تحقق خواهیم بخشید اشاره و خاطرنشان کرد: نباید سخنان رهبر انقلاب اسلامی را دست‌کم بگیریم چراکه این سخنان دارای پشتوانه است.

عبادی در پایان متذکر شد: مسؤولان باید به سخنان این عبد صالح خدا توجه کنند چراکه این سخنان بیهوده نیست و ایشان زرنگ‌تر و آینده‌نگرتر از مسؤولان هستند لذا مسؤولان باید کمی در برابر ایشان گردن کج کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا