امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: “آب” اصلی ترین مسئله خراسان جنوبی طی سال های آینده/ برای انتقال آب اقدام عملی از دولت ندیدیم/ گروه بندی های سیاسی و رفاقت ها در انتصابات کنار گذاشته شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: “آب” اصلی ترین مسئله خراسان جنوبی طی سال های آینده/ برای انتقال آب اقدام عملی از دولت ندیدیم/ گروه بندی های سیاسی و رفاقت ها در انتصابات کنار گذاشته شود

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی گفت: مشکل اصلی خراسان جنوبی طی سال های آینده موضوع آب است، نباید منتظر شد حتما کارد به استخوان برسد و سپس برای انتقال آب اقدام شود چرا که تاثیری نخواهد داشت.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان، اظهارکرد: در سال گذشته اقداماتی در سطح استان صورت گرفت، اما با توجه به اینکه مشکلات مردم بسیار زیاد است، این اقدامات طوری نبوده که بنده از آن خوشحال یا راضی باشم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مردم در تنگنای اقتصادی هستند افزود: برون رفت از این مشکلات کار ساده ای نیست اما تاکنون کارهای خوبی انجام شده و جای امیدواری وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری یکی از مهم ترین مشکلات است و ایجاد اشتغال نیازمند برنامه گسترده است.

عبادی بیان کرد: از مهم ترین اقداماتی که سال قبل انجام شد، افزایش ۷۵ میلیارد تومانی بودجه سال ۹۷، ایجاد ردیف اعتباری برای بیمارستان خوسف و پایان اما و اگرها در خصوص ساخت این بیمارستان، برطرف شدن مشکلات و ایجاد فاینانس برای انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند، جذب اعتبار و اجرای فاضلاب در برخی مناطق دارای مشکل بیرجند، کلنگ زنی راه آهن از گناباد به سمت بیرجند و … بوده است.

وی با بیان اینکه موضوع انتقال آب به خراسان جنوبی مهم ترین اولویت استان است ادامه داد: توقع ما از دولت این است که در این خصوص توجه ویژه ای داشته باشد و بحران آب در شرق کشور و خراسان جنوبی را دریابد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید از هر راهی نسبت به تامین آب شرب، مصارف صنعتی، کشاورزی و … مردم اقدام کند و مردم هم در این زمینه دولت را همراهی خواهند کرد.

عبادی با اشاره به اینکه در واقع این موضوع که قرار است کمبود آب از کجا تامین شود مربوط به خود دولت است تصریح کرد: در این زمینه دولت به این نتیجه رسیده که انتقال آب به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی از دریای عمان انجام شود، اما به جز ایجاد تصفیه خانه در حاشیه دریای عمان، تاکنون اقدام عملی در این خصوص از سوی دولت ندیده ایم.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی خراسان جنوبی طی سال های آینده موضوع آب است تصریح کرد: متاسفانه بارندگی ها کمتر شده و خشکسالی ادامه دارد، به همین دلیل علاوه بر مصرف درست آب موجود، انتقال آب به استان هم باید هر چه سریعتر انجام شود و نباید منتظر شد حتما کارد به استخوان برسد و سپس برای انتقال آب اقدام شود چرا که تاثیری نخواهد داشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: راه آهن یکی از مهم ترین زیرساخت ها برای توسعه و فعال شدن ظرفیت های معادن خراسان جنوبی است و انتظار است دولت برای جبران عقب ماندگی های استان به این مهم توجه کند.

عبادی بیان کرد: توسعه راهها هم از دیگر انتظارات ما از دولت در سال جاری است و دولت باید به وعده های خود در این زمینه، به خصوص دوبانده سازی محور بیرجند- قاین عمل کند.

وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال در استان هم دولت باید نسبت به ایجاد زیرساخت ها اقدام کند، نمایندگان مجلس هم در حد توان خود در این زمینه همراهی خواهند کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته نمایندگان مجلس یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای ایجاد اشتغال در حوزه ایجاد کارگاه های کوچک و زودبازده تصویب کردند که خوب است این اقدام در امسال هم تکرار شود و دولت در این خصوص به مجلس لایحه ارائه دهد.

عبادی با تاکید بر اینکه انتظار می رود اصل کار مسئولان بر خدمت به مردم باشد نه گروه بندی های سیاسی تصریح کرد: اگر قرار است انتصاباتی در استان انجام شود، انتظار است این انتصابات بر مبنای شایسته سالاری باشد و جریانات سیاسی و رفاقت ها کنار گذاشته شود.

وی افزود: قطعا انتخاب مدیران قوی و توانمند چه در سطح کشور و چه در سطح استان، سبب حل شدن بخشی از مشکلات مردم خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: همه مدیران باید در چارچوب اختیارات و با تمام توان خود مشکلات مردم استان را که رنجور از خشکسالی ها و دچار آسیب های اقتصادی و روحی شده اند را مورد پیگیری قرار دهند، چرا که این استان دارای بهترین و قانع ترین مردم است که همیشه همراه با مسئولان بوده اند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا