امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:رد پای آمریکا رژیم صهیونیستی و عربستان در تمام نابسامانی‌های کشور عراق مشهود است/ شکست آمریکا و متحدانش در برابر جهان اسلام

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:رد پای آمریکا رژیم صهیونیستی و عربستان در تمام نابسامانی‌های کشور عراق مشهود است/ شکست آمریکا و متحدانش در برابر جهان اسلام

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آل سعود به‌عنوان دشمن تراز اول ملت و کشور عراق برای ریشه‌کن شدن امنیت و صلح در این کشور، داعش را ایجاد و از این گروه تروریستی پشتیبانی کرد، گفت: رد پای آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در تمام نابسامانی‌های کشور عراق مشهود است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان بیرجند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات به‌وقوع پیوسته در عراق و انتخابات پارلمان پیش روی این کشور اظهار داشت: عربستان به‌عنوان دشمن تراز اول ملت و کشور عراق، تلاش می‌کند تا صلح و امنیت در این سرزمین به طور کامل برچیده شود؛ لذا با همفکری و همیاری برخی از کشورهای غربی داعش را به‌وجود آوردند و از ابتدایی‌ترین روزهای فعالیت ضد انسانی این گروه جنایتکار، با صرف میلیاردها دلار از مخلان امنیت و آسایش مسلمانان در منطقه حمایت کردند.

این نماینده خانه ملت با بیان اینکه ایستادگی جبهه مقاومت باعث شکست سنگین داعش شد، اما خصومت‌های دشمنان اسلام همچنان ادامه دارد، افزود: سعودی‌ها می‌کوشند تا با ناکارآمد جلوه دادن نوری مالکی و حیدر العبادی، این ۲ مقام ارشد عراق را مسبب تمام گرفتاری‌ها و مشکلات این کشور معرفی کنند.

وی تفرقه‌افکنی میان مسلمان را بزرگترین ترفند استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: در حالی‌که دنیا به خشونت‌طلبی سعودی‌ها و همکاری آل‌سعود با آمریکا و رژیم صهیونیستی واقف است، عربستان علت اصلی بروز جنگ، کشت و‌ کشتار در عراق که منجر به ویرانی این کشور شد را شیعیان این سرزمین قلمداد می‌کند؛ لذا از نگاه غیر منطقی سعودی‌ها، مردم و کشورهایی که مخالف تروریسم هستند و با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند، محکوم و عاملان اصلی نزاع هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: این درحالی است که بیشترین مشکلات عراق توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان ایجاد شده و رد پای آن‌ها در تمام نابسامانی‌ها و مشکلات کشور عراق مشهود است.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان تحقق اهداف خود را در ایجاد تفرقه و نزاع میان شیعیان و اهل تسنن در منطقه دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: عربستان برای ایجاد تفرقه بین مردم عراق میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده تا بین شیعیان و اهل تسنن عراق شکاف مذهبی ایجاد کند؛ چراکه دشمنان جهان اسلام به‌خوبی دریافته‌اند قدرت مسلمانان در گرو اتحاد و ضعف آن‌ها در از هم گسستگی مسلمین است.

نماینده مردم شهرستان بیرجند در مجلس شورای اسلامی عملکرد مقامات ارشد و نخست‌وزیران عراق را با وجود تمام مشکلاتی که این کشور با آن دست به گریبان است را مناسب ارزیابی کرد و گفت: نوری مالکی و حیدرالعبادی در راستای مبارزه با توطئه‌های دشمنان کارنامه‌ای درخشان و قابل قبول دارند و همین مدیریت مقامات آگاه عراق باعث شده است که کردهای این کشور بعد از تمام اتفاقات به وقوع پیوسته در رفراندوم کردستان، حاضر به شرکت در انتخابات پارلمان این کشور شوند.

به گزارش دفاع پرس، وی آمریکا را بزرگترین دشمن مسلمانان و همچنین رژیم صهیونیستی را عامل محرک این کشور برای مبارزه با کشورهای مسلمان‌نشین عنوان کرد و گفت: دامن زدن به اختلافات بین شیعیان و اهل تسنن، تحریک کشورهای مرتجع منطقه در راه اسلام‌هراسی در جوامع بین‌المللی، دفاع از حکومت‌های نامشروع و شایعه‌سازی و شبهه‌افکنی میان ادیان الهی از اقداماتی است که سلطه‌طلبان به طور جدی در دستور کار خود قرار داده‌اند؛ لذا با هوشیاری مسلمانان، نقشه‌ها و تمام توطئه‌های دشمنان اسلام خنثی و آمریکا و متحدانش در آینده‌ای نه‌چندان دور به ذلیل‌ترین کشورها تبدیل و مغلوب جهان اسلام خواهند شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا