امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تاکید کرد: “اصل غنی سازی، مسائل دفاعی و موشک های بالستیک قابل مذاکره نیست “

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تاکید کرد: “اصل غنی سازی، مسائل دفاعی و موشک های بالستیک قابل مذاکره نیست “

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی با تاکید بر اینکه اصل غنی سازی قابل مذاکره نیست، گفت: مباحثی از جمله مسائل دفاعی و موشک های بالستیک هیچ گونه ارتباطی به مذاکرات ۱+۵ ندارند.

IMAGE635277962445417044

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، امروز صبح (۲۳ بهمن) در جریان بازدید از خبرگزاری شبستان که به دعوت این رسانه انجام شد در پاسخ به سوال خبرنگار شبستان “به نظر جنابعالی رویکرد تیم مذاکره کننده کشورمان در مذاکرات پیش رو در ۲۸ بهمن چگونه باید باشد و نکات قابل ملاحظه در این دور از مذاکرات چیست؟” اظهار داشت: تیم مذاکره کننده کشور در ابتدا بایستی مقتدرانه وارد شود چرا که داشتن حالت انفعال و حالتی که رضایت طرف را به هرگونه جلب کند تا طرف مقابل کوتاه بیاید تجربه نشان داده است که جواب نمی دهد.
وی گفت: آمریکا حالتی دارد که اگر مقتدرانه و محکم با وی صحبت شود زودتر عقب نشینی می کند.

IMAGE635277961607713282
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با تاکید بر اینکه اصل غنی سازی خط قرمز کشور جمهوری اسلامی ایران است، افزود: مباحثی از جمله مسائل هسته ای و موشک های بالستیک نیز هیچ گونه ارتباطی به مذاکرات ۱+۵ ندارد و قابل مذاکره نیست.
وی تاکید کرد: مسئولان تیم مذاکره کننده باید دقت کنند اگر قرار است امتیازی بدهیم باید در مقابل امتیازات قابل توجهی از طرف مقابل بگیریم.

 

موضع منفعلانه در برابر غرب هیچگاه جواب نمی دهد
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه موضع منفعلانه در برابر غرب؛ هیچگاه جواب نمی دهد، یادآور شد: گزینه های روی میز آمریکا تنها “به درد” خود آمریکا می خورد چرا که آمریکا در طول سی و پنج سال گذشته هرآنچه که توان داشته است بر علیه ملت ایران انجام داده است و هر گزینه ای را که امکان داشته است بکار گرفته است.
وی طرح گزینه نظامی از سوی آمریکا را تنها برای راضی نگه داشتن برخی جریانات داخلی از جمله حزب دموکرات و تحسین لابی صهیونیسم دانست و افزود: این موضوع به مانند یک طناب پوسیده است که هیچ کارایی ندارد چرا که اگر کارایی می داشت در دوران های گذشته که ایران از نظر نظامی با امروز بسیار فاصله داشت این کار انجام می شد.

IMAGE635277960682920812
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصریح کرد: مردم علی رغم تورم، بیکاری ها و مشکلات اقتصادی بازهم روز گذشته حضور پرشوری در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشتند و این موضوع مسئولیت مسئولان را سنگین تر می کند.
وی با بیان اینکه مردم عزیز کشور ایران، آمریکا را در گذشته می شناختند ولی در جریان مذاکرات این شناخت بیشتر شد، گفت: با توجه به اینکه برخی تصور می کردند که اگر چراغ سبزی به آمریکا نشان داده شود؛ آمریکا کوتاه می آید و یا اگر مذاکره کنیم این دشمنی ها کمتر می شود ولی مردم در جریان مذاکرات به خوبی متوجه شدند که آمریکا گستاخ تر، طلبکارتر و نیرنگ وی نیز بیشتر شد.
حجت الاسلام عبادی به تحریم های اخیری که از سوی آمریکا برخلاف توافقنامه ژنو وضع شده است، اشاره کرد و افزود: آمریکا ادعاهایی مبنی بر اینکه “اگر بخواهید که تحریم ها را برداریم ایران باید از حمایت حزب الله لبنان دست بردارد و همچنین سلاح ها و موشک های بالستیک ایران باید کنترل شود” را مطرح می کند اما باید بداند که امروز مردم به این نتیجه رسیده اند که مشکل اصلی ما با آمریکا بر سر مسائل هسته ای نیست بلکه آمریکا یک ایران عزتمند، قدرتمند، مقتدر و مستقل را نمی خواهد.
وی خاطرنشان کرد: “استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی” سه مبحثی است که آمریکا با آن مخالف است ولی مردم دیروز باز هم این شعارهای برخاسته از انقلاب را زنده کرده و فریاد زدند.


وی مهمترین راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی را حرکت پشت سر رهبر معظم انقلاب دانست و ادامه داد: طبق خواسته رهبر انقلاب باید نگاه به توانمندی های درون کشور باشد و در این راستا دولت نیز باید قدم های محکمتری بردارد.IMAGE635277958717154255
حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: اگر خیلی منتظر بمانیم که تحریم ها مدیریت شوند؛ چه بسا که غربی ها نیز هدف آنها همین باشد و ما را بخواهند سرگرم مذاکرات کنند و امیدوار نگه دارند تا از توانمندی های داخلی استفاده نکنیم که در این صورت در آینده دچار بن بست اقتصادی خواهیم شد.
وی با تاکید بر اینکه باید شاخص های اقتصاد مقاومتی مشخص و تعریف شود، خاطرنشان کرد: اگر این امر محقق شود و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب توجه شود در مذاکرات بسیار سربلندتر و در رفع تحریم ها موفق تر خواهیم بود.

 

http://shabestan.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=29&Id=342820&Mode=

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا