امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف درمجلس با اشاره به اینکه اگر اعتبارات دولتی به همین شکل باشد انتقال آب به استان دردولت یازدهم دور از ذهن است، برلزوم ورود بخش خصوصی برای انتقال آب تاکید کرد

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف درمجلس با اشاره به اینکه اگر اعتبارات دولتی به همین شکل باشد انتقال آب به استان دردولت یازدهم دور از ذهن است، برلزوم ورود بخش خصوصی برای انتقال آب تاکید کرد

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند با تاکید بر راه اندازی ستاد مدیریت بحران آب در استان اظهار داشت: تشکیل این ستاد کمک زیادی می کند تا در کنار جریان رسانه ای و مردمی؛ مطالبه آب به صورت جدی تر در تمام جنبه هایی که استان نیاز دارد؛ پیگیری شود.

IMAGE635277962429585461

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی با اشاره به اینکه بحث مطالعاتی انتقال آب از سد دوستی که توسط شرکت طوس آب انجام می شود در مراحل نهایی قرار دارد، افزود: در حال حاضر مشکلی در سر راه سد دوستی به منظور انتقال آب به خراسان جنوبی وجود دارد.

 

وی ادامه داد: تاسیس سد سلما در افغانستان موجب شده است که آبریز به سد دوستی به شدت کاهش یابد و قطع شود به گونه ای که در حال حاضر مردم کلان شهر مشهد نیز از آب ذخیره سالهای قبل پشت سد دوستی استفاده می کنند چرا که در حال حاضر رودخانه جاری نیست.

 

استفاده از ذخایر آب سد دوستی؛ انتقال آب به خراسان جنوبی را دشوار کرده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این موضوع گفت: این موضوع کار را برای ما بسیار دشوار کرده است به گونه ای که با این شرایط؛ سد دوستی برای خراسان جنوبی و حتی مشهد نمی تواند حاشیه امنی از نظر تامین آب ایجاد کند.

 

وی اظهار داشت: در صورتی که بتوانیم آب را از رودخانه های بالادستی از جمله ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان به سد دوستی منتقل کنیم؛ آن وقت سد دوستی آب انبوهی خواهد داشت و انتقال آب امکان پذیر خواهد بود.

 

حجت الاسلام عبادی به هزینه بسیار بالای انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این کار نیاز است که با توجه به شرایط فعلی دولت، تامین این اعتبار از محل بودجه دولتی امکان پذیر نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: در کنار انتقال آب؛ دولت باید به بحث آبخیزداری توجه ویژه کند تا از هدر رفت آب جلوگیری شود و آبها جذب سفره های زیرزمینی شوند و از منابع آبی موجود در بحث آبخیزداری به خوبی استفاده شود.

mb23

 

خراسان جنوبی به بحران آب نزدیک می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر هنوز خراسان جنوبی به بحران آب مبتلا نشده است ولی باید دقت کرد که در مجموع این استان دارد به بحران آب نزدیک می شود.

 

وی بر مدیریت درست آبهای موجود تاکید کرد و گفت: شهرستان های درمیان و سرایان در حال حاضر از نظر منابع آبی وضعیت مطلوبی ندارند و باید با مدیریت آبهای موجود، تلاش کرد تا به بحران آب دیرتر برسیم.

 

حجت الاسلام عبادی بر ورود بخش خصوصی به منظور انتقال آب به استان تاکید کرد و افزود: اگر بودجه و اعتبارات دولتی به همین شکل باشد انتقال آب در دولت یازدهم دور از ذهن است.

 

پایان پیام/

http://www.shabestan.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=29&Id=343702&Mode=

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا