امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، از قلعه بیرجند به عنوان قلعه‌ای تاریخی در شهرستان بیرجند یاد کرد و گفت: در شهرستان بیرجند مساجد قدیمی متعددی وجود دارد که بر زیبایی شهر افزوده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، از قلعه بیرجند به عنوان قلعه‌ای تاریخی در شهرستان بیرجند یاد کرد و گفت: در شهرستان بیرجند مساجد قدیمی متعددی وجود دارد که بر زیبایی شهر افزوده است

سید محمدباقر عبادی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد مناطق دیدنی حوزه انتخابیه خود، افزود: قلعه فورگ در شهرستان درمیان، قلعه‌ای باستانی و ارزشمندی است که جزء مناطق دیدنی درمیان به شمار می‌رود، همچنین باغ اکبریه و محل شوکت آباد در شهرستان بیرجند بر زیبایی این شهرستان افزوده است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه در شهرستان بیرجند مساجد قدیمی متعددی وجود دارد، ادامه داد: حسینیه امام رضا از مکان‌های تاریخی و باستانی است که مورد بازدید بسیاری از میهمانان این شهرستان قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مقبره حسام خوسفی از بزرگترین شعرای مدیحه سرای اهل بیت نیز جز مناطق دیدنی شهر خوسف به شمار می‌رود، تصریح کرد: از ویژگی‌های این شاعر بزرگ این است که هیچ‌گاه مدح سلاطین را نکرده و همواره اشعارش در اوج بوده است.

وی، با یادآوری جاذبه‌های طبیعی دیگر در شهرستان خوسف، تاکید کرد: کوه‌های باوان و روستاهای این شهر جزء مناطق دیدنی خوسف به شمار می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه قلعه بیرجند نیز از جمله مراکز دیدنی شهرستان بیرجند محسوب می‌شود، یادآور شد: قبور علمای بزرگ بیرجند از جمله مرحوم حاج شیخ هادی هادوی از جمله مکان‌های زیارتی این شهرستان به شمار می‌رود.

عبادی، درمورد صنایع دستی حوزه انتخابیه خود، افزود: گلیم‌دستی و قالی بافی از دستاوردهای زیبای شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف است که جزء صنایع دستی این شهرستان‌ها است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: زعفران، زرشک و عناب جزء سوغاتی‌های شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف است که هموطنان می‌توانند آنها را برای دوستان و آشنایان خود سوغات ببرند./

پایان پیام

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا