امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: درد بزرگ دستگاه‌های اجرایی عدم توجه به پژوهش است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: درد بزرگ دستگاه‌های اجرایی عدم توجه به پژوهش است
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام عبادی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه بیرجند، اظهار داشت: در طول چند سال گذشته دانشگاه بیرجند از نظر علمی، تعداد رشته‌های تحصیلی، آموزش تکمیلی و عمرانی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی با اشاره به رابطه دانشگاه و جامعه، تصریح کرد: دانشگاه با ابعاد گوناگون جامعه، از جمله صنعت، کشاورزی و بازرگانی باید رابطه تنگاتنگی داشته باشد که در کشور ما این رابطه آن‌ چنان که مدنظر است وجود ندارد.

 تقویت رابطه دانشگاه و صنعت با تحریم‌ها

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سیستم دولتی زمانی سراغ اساتید و دانشگاهیان می‌رود که درهای خارج به روی کشور بسته شده، اذعان داشت: هرجا کشور تحریم شده، رابطه دانشگاه و صنعت به شدت تقویت و سبب پیشرفت‌های شگفت‌انگیز کشور شده است.

عبادی از همه مسئولان خواست، پذیرش و تربیت دانشجو در دانشگاه‌ها را مطابق با نیاز جامعه و دانشگاه انجام دهند تا این دانشجویان بتوانند مشکلی از جامعه حل کنند.

وی با تأکید بر توجه به تسهیلات تکمیلی دانشگاه‌ها، متذکر شد: باید در دانشگاه‌های استان روی این موضوع تمرکز خاصی انجام شود تا تسهیلات تکمیلی در دانشگاه‌های استان رشد خوبی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به ارتباط بین دانشگاه با شهر و مردم اشاره کرد و گفت: این ارتباط باید به‌گونه‌ای باشد که مردم تأثیر دانشگاه در شهر را به خوبی درک و مشاهده کنند.

عبادی اضافه کرد: در طول چند سال اخیر پارک علم و فناوری استان و بنیاد ملی نخبگان در استان در این زمینه کارهای مطلوبی انجام داده‌اند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، یادآور شد: دانشگاهیان باید مشکلات اقتصادی مردم را از نزدیک مشاهده و راهکارهای پیشنهادی خود را به مسئولان منتقل کرده تا آن‌ها بتوانند مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند.

مردم خراسان جنوبی دارای پایین‌ترین سرانه درآمد کشور

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نیروی انسانی، نیروی گرانبهایی است که نقش آن‌ در کشور بسیار مهم است، بیان کرد: مردم خراسان جنوبی پایین‌ترین سرانه درآمد در کشور را دارند و این در حالی است که این استان بهترین نیروی انسانی را در اختیار دارد.

عبادی ادامه داد: این موضوع نشان‌ می‌دهد که در این استان از نیروهای گرانبهای انسانی به درستی استفاده نمی‌شود.

وی با تأکید بر انجام پژوهش‌ و تحقیق سودمند در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری کشور ما قرار است قطب علمی خاورمیانه باشد اما در این مملکت قوه مجریه، مقننه و قضاییه به انجام پژوهش سودمند توجه نمی‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که درد بزرگ دستگاه‌های اجرایی ما عدم توجه به پژوهش است، افزود: دستگاه‌های مختلف کشور پژوهش‌محور نیستند و توجه آن‌ها به پژوهش تنها در حد شعار است.

عبادی بر جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های استان تأکید کرد و گفت: با توجه به این‌که ایران قطب علمی منطقه است و کیفیت و قابلیت رقابت با دانشگاه‌های خارجی را دارد تحقق این امر ضروری است چراکه این دانشجویان می‌توانند سفیرهای فرهنگی کشور باشند.

وی اضافه کرد: دانشگاه با جذب دانشجویان خارجی می‌تواند به عنوان یک صنعت عمل کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه‌های ما یک دارای فضای علمی، فرهنگی، کارشناسی و آرام باشد که هیئت علمی دانشگاه بتواند با آرامش خاطر و تمرکز در مسائل علمی اندیشیده و راهکار ارائه دهد.

انتهای پیام/۶۹۰۲۲/غ۴۰

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930208001079#sthash.DT2XIEcC.dpuf

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا