امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت: صندوق توسعه ملی به توسعه کارخانه کویرتایر کمک کند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت: صندوق توسعه ملی به توسعه کارخانه کویرتایر کمک کند

حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی امروز ظهر (۱۰ اردیبهشت) در بازدید از کارخانه کویر تایر بیرجند اظهار داشت: امروز شرکت کویر تایر مایه افتخار و سکوی پرشی برای اقتصاد این منطقه محسوب می شود.

 

به گزارش روابط دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از شبستان؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی افزود: با همت و تلاش، بهره وری و سودآوری شرکت افزایش خواهد یافت چرا که این شرکت ظرفیت توسعه را دارد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت؛ قول مساعد برای پیگیری طرح توسعه کارخانه کویرتایر را داد و گفت: صندوق توسعه ملی باید این شرکت را کمک کند.
وی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی با کمبود آب و مشکل خشکسالی مواجه است، ادامه داد: دولت باید صنایعی را در این استان تشویق کند که نیازمند به آب کمتری باشند اما بازدهی بالایی داشته باشند و توسعه شرکت کویرتایر باید در اولویت های مسئولان استانی و کشوری قرار گیرد.
عبادی با تبریک هفته کار و کارگر گفت: کارگران چرخ تولید جامعه را به گردش در می آورند و اگر این قشر نباشند، جامعه پویایی و تحرکی نخواهد داشت.
محمدحسین کمیلی، معاون بهره برداری و مدیر کارخانه کویر تایر بیرجند نیز در این بازدید اظهار داشت: شرکت کویرتایر بزرگترین واحد صنعتی خراسان جنوبی است که در حال حاضر بیش از ۲۲ درصد از تایر کشور را تولید می کند.
وی گفت: این واحد از معدود کارخانجاتی است که در سنوات گذشته علی رغم محدودیت ها و موانع از قبیل افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت های جهانی مواد اولیه و تحریم های بین المللی و اجرای هدفمندی یارانه ها، نه تنها کاهش تولید نداشته، بلکه بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب درخصوص اهمیت مقوله اقتصاد، افزایش تولید خود را همانند سالهای قبل ادامه داده است.
معاون بهره برداری و مدیر کارخانه کویر تایر بیرجند گفت: اجرای طرح توسعه این کارخانه به ظرفیت سالانه ۳۰ هزار تن انواع تایرهای رادیال جدید، از اولویت های توسعه صنایع استان است.
کمیلی از عدم اجرای این طرح که از مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور دولت نهم و دهم به خراسان جنوبی است، انتقاد کرد و افزود: در سه سفر قبلی هیئت دولت برای اجرای آن، ۵۴ میلیون یورو مصوب شده است که تاکنون تخصیص نیافته است.
وی به طرح توسعه کوتاه مدت این کارخانه برای افزایش ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن تایر رادیات در چشم انداز دو سال آینده شرکت اشاره کرد و بیان داشت: این طرح با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۲ میلیارد تومان برای خرید ماشین آلات و تجهیزات جدید تولیدی صورت می گیرد که ظرفیت تولید سالیانه تایرهای رادیات به حدود ۵ میلیون حلقه خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در صورت تخصیص ارز مورد نیاز برای اجرای طرح توسعه اصلی شرکت، دستیابی به مقیاس اقتصادی تر تولید و رسیدن به ظرفیت ۷۰ هزار تن تایر در سال محقق خواهد شد.
معاون بهره برداری و مدیر کارخانه کویر تایر بیرجند بومی کردن تکنولوژی تایرهای رادیات نسل جدید، ارتقای کیفی محصولات شرکت، انطباق محصولات شرکت با نیازهای حال و آینده خودروسازان و اشتغال مستقیم بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ نفر در این کارخانه را از دیگر دستاوردهای این کارخانه پس از اجرای طرح های توسعه برشمرد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت پروانه بهره برداری فعلی این کارخانه ۲۷ هزار و ۹۰۰ تن انواع تایر و نوار فلپ است، گفت: این کارخانه در سال مالی گذشته بیش از ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار حلقه تایر به وزن ۲۶ هزار تن تولید کرده است.
کمیلی ادامه داد: راندمان تولید در چهار سال اخیر بین ۹۳ تا ۹۸ درصد ظرفیت پروانه بهره برداری بوده است.
وی با بیان اینکه فروش سال مالی شرکت بالغ بر ۳۰۵ میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکهزار و ۱۹۵ نفر به طور مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند که این نشان از نقش انکارناپذیر این مجموعه صنعتی در اقتصاد استان است.
در پایان این بازدید از ۲۳ کارگر نمونه شرکت کویرتایر به مناسبت هفته کار و کارگر تقدیر شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا