امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمبود مدارس قرآنی در استان خراسان جنوبی کاملا ملموس است و در این زمینه باید از قم الگو بگیریم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمبود مدارس قرآنی در استان خراسان جنوبی کاملا ملموس است و در این زمینه باید از قم الگو بگیریم

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز ظهر (۱۱ اردیبهشت) در دیدار با اعضای مجمع فعالان فرهنگی خراسان جنوبی اظهار داشت: در عرصه کارهای فرهنگی موازی کاری های زیادی در ادارات مختلف وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از شبستان؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با تاکید بر اینکه در عرصه فرهنگ نباید از آموزش و پرورش غفلت کرد، افزود: آموزش و پرورش می تواند با تربیت دینی دانش آموزان، نسلی متحول تحویل جامعه بدهد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه مردم بیرجند؛ مردمی متدین هستند ولی متاسفانه فضای مدارس این استان دینی نیست، گفت: کمبود مدارس با سبقه قرآنی در این استان بسیار کم است.
وی همچنین از مسئولان مجمع فعالان فرهنگی خراسان جنوبی خواست به فرهنگ در تمامی ابعاد واقعی آن از جمله فرهنگ اقتصادی، فرهنگ در حوزه مسائل سیاسی و امنیتی و فرهنگ در زمینه مباحث اجتماعی ورود پیدا کنند.
حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: کارهای فرهنگی؛ بسیار سخت هستند و افرادی که در زمینه فرهنگ مشغول به فعالیت هستند باید توجه کنند که از نتیجه برنامه ها ناامید نشوند چرا که کارهای فرهنگی دیربازده هستند.
وی در ادامه  افزود: سبک زندگی اسلامی؛ تمام آن برنامه فرهنگی است و بسیار عمیق و گسترده است.
وی خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم باید به سراغ هنرمندان و فیلمسازان برویم تا بتوانند موشکافانه؛ ابعاد سبک زندگی اسلامی را به مخاطبان ارائه دهند.
موسی جوینده، رئیس مجمع فعالان فرهنگی خراسان جنوبی نیز در این دیدار به اهداف شکل گیری و راه اندازی این مجمع اشاره کرد و گفت: همسو کردن مباحث فرهنگی در موضوعات مختلف، تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بخش های فرهنگی، مشورت دادن به مسئولان فرهنگی، مکایان یابی درست و صحیح در بخش اماکن مذهبی، جلوگیری از موازی کاری در امور فرهنگی و ارتقای بهره وری فرهنگی از مهمترین اهداف راه اندازی این مجمع است.
وی خواستار حمایت معنوی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت از مجمع فعالان فرهنگی استان شد.
گفتنی است، مجمع فعالان خراسان جنوبی با همکاری ۲۰ مجموعه فرهنگی از اوائل اسفندماه سال گذشته شکل گرفته است و موسی جوینده به عنوان رئیس مجمع، محمدرضا نخعی پور دبیرکل مجمع، سعید کسرایی نیا سخنگو و خانم پرویزی به عنوان منشی این مجمع انتخاب شده اند.
پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا