امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف آبرسانی به استان خراسان جنوبی تا شش ماه آینده خبرداد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  از تعیین تکلیف آبرسانی به استان خراسان جنوبی  تا شش ماه آینده خبرداد

حجت الاسلام و المسلیمن سید محمد باقرعبادی در گفتگو با روزنامه آوای خراسان جنوبی  اظهار کرد: درچند مدت گذشته دیدار‌های متعددی با وزیر نیرو در راستای برطرف کردن مشکل آب استان خراسان جنوبی داشته ایم  که از ایشان خواستار ارائه طرح کارشناسی  برای حل مشکلات کم آبی  در تمام استان‌هایی  که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند شده ایم.

به گزارش از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه آوای خراسان جنوبی(۱۲ خردادماه۹۳)؛ حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد:  دراین دیدار مقرر شد که وزارت نیروز طی شش ماه آینده تکلیف وضعیت آبرسانی به استان را روشن نمایید که امیداوریم این اتفاق هر چه سریعتر انجام گیرد.

وی در ادامه به دیدار خود با مهندس جانباز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور ارشاره کرد و افزود: در این دیدار که معاون عمرانی استاندار و مدیران آب و فاضلاب استان نیز حضور داشتند در خصوص مشکل آبرسانی  به ۴۲۰ روستای خراسان جنوبی  که با تانکر آبرسانی می‌شود گفتگو کردیم  و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور  قول اعتبارات خوبی  برای مشکلات آبرسانی  به روستا‌ها و مشکل تصفیحه خانه بیرجند داد، لذا در صورت  تحقق اعتبار به سمع و نظر مردم ایتان خواهیم رساند.

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به انتقال آب از سد دوستی به استان خراسان جنوبی افزود: یک سال پیش این طرح در استان مطرح شده است وسند نیز به نام استان خراسان جنوبی تنظیم شده است ولی تا کنون به خاطر مشکلات کم آبی در سد دوستی این امکان وجود ندارد  که مشکل آب از سد دوستی برطرف شود.

عبادی در ادامه با بیان اینکه مسئولین نباید از حق آب شهرستان طبس که اخیرا به خراسان جنوب ملحق شده است بگذرند،گفت:انتظار این است که با تمام تلاش خود حق آب شهرستان یزد را از استان یزد محقق نمایند.

وی از مسئو لین خواست تا با تبیین  یک برنامه کوتاه مدت  قابل قبول برای کشاورزان  از منابع فعلی آب و آبخیزداری استان به درستی استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد:  در شرایط فعلی  باید روستا‌های  از وابستگی به کشاورزی تنها فاصله بگیرند و به سمت صنایع دیگری  که نیاز به آب ندارد مانند صنایع دستی، فرش بافی و … بروند.

عبادی در پایان تصریح کرد:  در این راستان مسئولین می توانند که از مراکز علمی و آموزشی  و دانشگاه‌ها برای حل مشکلات کمک بگیرند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا