امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در دیدار با کارکنان کارخانه قند قهستان؛ خواستار تشکیل جلسه ای ویژه برای بررسی و پیگیری مشکلات این واحد صنعتی شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در دیدار با کارکنان کارخانه قند قهستان؛ خواستار تشکیل جلسه ای ویژه برای بررسی و پیگیری مشکلات این واحد صنعتی شد

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در این دیدار که با حضور محمد بشیری زاده، فرماندار درمیان و جمعی دیگری از مسئولان شهرستان برگزار شد؛ اظهار داشت: تاکنون برای رفع مشکلات این کارخانه پیگیری های زیادی داشته ام و باید همه تلاش کنیم از تعطیلی این مواحد صنعتی مهم شهرستان جلوگیری شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام عبادی در جمع کارکنان کارخامنه قند قهستان اظهار داشت: مهمترین مشکل این کارخانه، خصوصی بودن آن است و نمی شود با تذکر دادن به دولت مشکلات کارخانه را حل کرد. وی در ادامه افزود: بخش خصوصی توجهی به این کارخانه ندارد. نماینده مردم درمیان در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: اگر بخش اسد آباد این منطقه تبدیل به شهرستان شد؛ به برکت همین کارخانه بوده است. عبادی تاکید کرد: باید هیأت مدیره این کارخانه به همراه فرماندار شهرستان کارگروهی تشکیل دهند و راهکارهای برون رفت از این مشکل را پیدا کنند تا پیگیری های لازم صورت بگیرد.

 

-محمد بشیری زاده، فرماندار درمیان دراین دیدار با بیان اینکه این کارخانه بدهی زیادی به بار آورده است، افزود: هم اکنون این کارخانه ۴۵ میلیون تومان به شرکت سهامی زراعی بدهکار است.  محمد بشیری زاده ادامه داد: باید تلاش شود که این کارخانه با قدمت بیش از نیم قرن و با نیروی انسانی بسیار خوب تعطیل نشود.

 

-یکه خانی ، رئیس شواری کارگری کارخانه قند قهستان در ادامه جلسه به بیان مشکلات این کارخانه پرداخت و افزود: آنقدر مشکلات این کارخانه زیاد شده است که شنیدن حقایق و بیان آن تلخ شده است.  وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه برخی از مسئولین استانی حتی حداقل مشکلات این کارخانه را هم نمی دانند. یکه خانی  خاطر نشان کرد: سال گذشته با وجود اینکه بهره برداری در کارخانه داشته ایم ولی بیمه دو ماه دی و بهمن از کارگران پرداخت نشده و باعث وجود مشکلاتی شده است. وی ادامه داد: کارگران این کارخانه شش ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند . رئیس شورای کارگری کارخانه قند قهستان با اشاره به اینکه چندی پیش تراکتور کارخانه طی مزایده ای با حداقل قیمت به فروش رسیده است؛ افزود: اگر قرار است که این کارخانه تعطیل شود لطفا پیگیر بیمه بیکاری کراگران باشید. وی افزود: کارگران ضامن وام های کارخانه شده است که با پرداخت نکردن این وام ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کارگران شده است که حتی از در ماه گذشته یارانه کارگران از حسبشان برداشت شده است.

 

-خواجوی، مدیرکارخانه قند قهستان در ادامه یاد آور شد: مدت شش ماه است که حقوقی برای کارگران واریز نشده و تنها مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به صورت جزئی پرداخت شده است. وی بیان کرد: مهمترین راهکار خروج از این وضعیت دریافت تسهیلات ویژه از بنیاد برکت و صندوق تعاون است که با تزریق اعتبار ۷ میلیاردی مشکلات حل خواهد شد. مدیر این کارخانه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ نفر نیروی انسانی ثابت و فصلی در این کارخانه اشتغال دارند، اظهار کرد:  هم اکنون این کارخانه ۴۰۰ میلیون تومان علاوه بر حقوق کارگران به چغندرکاران نیز بدهکار است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا