امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: اولویتی بالاتر از آب در استان خراسان جنوبی وجود ندارد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: اولویتی بالاتر از آب در استان خراسان جنوبی وجود ندارد
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی از وزارت نیرو گلایه کرد و یادآور شد: این وزارت در تحیر و سرگردانی است و باید آب استان را تامین کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی تصریح کرد: اگر شرق کشور از سکنه خالی شود بستری مناسب برای ناامنی در این منطقه فراهم می‌شود.نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از وزارت نیرو گلایه کرد و یادآور شد: این وزارت در تحیر و سرگردانی است و باید آب استان را تامین کند.

عبادی با بیان اینکه طرح مشخصی برای آبرسانی به استان در وزارت نیرو وجود ندارند، ادامه داد: مردم استان در این زمینه دلخور هستند و باید در بحث آبخیزداری نیز دولت پول درستی بگذارد.

وی با بیان اینکه راه‌آهن جزء آرزوهای دیرینه مردم استان بوده است، گفت: در سال‌های تحریم دولت ردیف اعتباری برای اجرای این پروژه نمی‌داد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دولت فشار وارد کردیم تا اینکه راه‌آهن مشهد به بیرجند و بیرجند به زاهدان ردیف اعتباری گرفت، افزود: ردیف اعتباری در بودجه کشور مانند ظرفی می‌ماند که هر سال دولت موظف است، برای اتمام آن اعتبار بگذارد.

عبادی با بیان اینکه راه‌های شریانی استان باید دوبانده شود، اضافه کرد: دولت که شعار اعتدال دارد یکی از عوامل اعتدال توازن است و باید توسعه کشور متوازن باشد.

وی تصریح کرد: اگر خراسان جنوبی جزء ایران است، باید به ظلمی که به استان شده پایان داده شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی داشتن مرز مشترک با افغانستان را یکی از فرصت‌های مناسب برای استان دانست و یادآور شد: بازرگانی در استان باید رونق بگیرد و منطقه ویژه اقتصادی ما باید به سرعت فعال شود.

عبادی با بیان اینکه دولت باید منطقه آزاد تجاری در شرقی‌ترین منطقه کشور ایجاد کند، تصریح کرد: گمرکات ما باید فعال شود.

وی خراسان جنوبی را سومین استان از نظر پهناوری دانست و یادآور شد: معادن ما درست فعال نمی‌شود و جاذبه زیادی برای صنعت در استان به سبب دوری از مرکز وجود ندارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به سبب فاصله از مرکز سرمایه‌گذار به اینجا نمی‌آید، ادامه داد: دولت باید جاذبه برای سرمایه‌گذاران در استان قرار دهد این جاذبه‌ها شامل معافیت مالیاتی و تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه‌گذاران است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا