امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: امروز متولی برای پیگیری مشکلات روستاها وجود ندارد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: امروز متولی برای پیگیری مشکلات روستاها وجود ندارد

حجت الاسلام عبادی در جلسه شورای برنامه ریزی استان به خشکسالی‌های چندین ساله و کمبود آب در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته جهاد سازندگی برای رسیدگی به امور روستاییان وجود داشت اما امروز متولی برای روستاها وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی بعد از ظهر چهارشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان جنوبی در این جلسه به کمبود شدید فضای آموزشی در استان اشاره کرد و گفت: این مشکل در مرکز استان به دلیل سیل مهاجرت به سمت بیرجند حادتر است و اگر به حال ساخت و ساز فضای آموزشی فکری نشود در سال آینده با مشکل جدی در این زمینه روبه رو خواهیم بود.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اضافه کرد: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست و باید همه دستگاه‌ها برای رفع این مشکل تلاش کنند.

وی به خشکسالی‌های چندین ساله و کمبود آب در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته وزارت جهاد سازندگی برای رسیدگی به امور روستاییان وجود داشت اما امروز متولی برای روستاها وجود ندارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی رونق صنایع دستی در روستاها را یکی از راه‌های رونق اقتصادی روستاها عنوان کرد و افزود: صنایع دستی تنها صنعتی است که به سرمایه بالا و آب نیاز ندارد و با شرایط استان بسیار سازگار است.

تقویت صنایع دستی در استان نیازمند فرهنگ‌سازی است

حجت‌الاسلام عبادی تأکید کرد: صنایع دستی مختص به فرش نمی‌شود و باید به سراغ دیگر صنایع دستی در استان نیز برویم که در این زمینه باید همه دستگاه‌ها از جمله سازمان میراث فرهنگی و فنی و حرفه‌ای همکاری کنند.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی برای تقویت صنایع دستی در استان تأکید کرد و گفت: علاوه بر فرهنگ‌سازی باید در این زمینه به روستاییان مشاوره و اطلاع‌رسانی انجام شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا