امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در جمع خبرنگاران خاورستان: اعتقاد به فضای باز و نقد سازنده دارم/ بنده در حال حاضر مشغول تحصیل نیستم/ طرح سئوال از وزیر نیرو آماده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در جمع خبرنگاران خاورستان: اعتقاد به فضای باز و نقد سازنده دارم/ بنده در حال حاضر مشغول تحصیل نیستم/ طرح سئوال از وزیر نیرو آماده است

حجت الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی با اشاره به اینکه فضای نقد درباره مسئولین و همه حوزه های دیگر از جمله مسائل اقتصادی باید وجود داشته باشد، گفت: اگر فضا آگاهی بخشی در جامعه شفاف نباشد خیلی از فرصت طلبان سوء استفاده می کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، پنجشنبه گذشته(دوم بهمن ماه) مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی خاورستان به همراه جمعی از خبرنگاران با نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان‌ اینکه سایت خاورستان جایگاه خوبی پیدا کرده است، گفت: خاورستان نشان داده که حرفه‌ای و براساس مواضع اصولی و ارزشی پیش‌رفته است. 

منتخب مردم بیرجند در خانه ملت در ادامه افزود: تشکر می‌کنم که این سایت در خیلی از مباحث شفاف و با شهامت پیش رفته و ورود صریح به خیلی از مسائل داشته است.

وی اذعان کرد: اعتقاد دارم که فضای رسانه‌ای باید خیلی بازتر(ارتقای سطح آگاهی بخشی و شفاف سازی مشکلات و درخواست‌های مردمی) از الان باشد، اما منظورم این نیست که دوران ناگوار دوم خرداد که ارزش‌های انقلاب و احکام به باد انتقاد کشیده شد، دوباره نمایان شود.

عبادی به اینکه فضای نقد درباره مسئولین و همه حوزه های دیگر از جمله مسائل اقتصادی باید وجود داشته باشد، گفت: اگر فضا آگاهی بخشی در جامعه شفاف نباشد خیلی از فرصت طلبان سوء استفاده می کنند و حتی مدعی هم می‌شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس همچنین یادآور شد: در مسائل اقتصادی هم اگر مسئولی تخلفی کرده در چارچوب قانون و با رعایت مسائل حقوقی بیان و پیگیری شود.

وی ادامه داد: شاید اگر فضای آزاد مطبوعاتی نسبت به عملکرد مسئولین وجود داشت، خیلی از بلاها به سر آقازاده‌ها نمی آمد.

نماینده بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: نقد در چارچوب اخلاق، قانون و در فضای باز سیاسی موثر است.

عبادی در بخشی دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگار ما در خصوص وضعیت آب و آبرسانی به روستاها اینطور گفت: مسئله آب و اهمیت آن باید در دستور کار مسئولین قرار داشته باشد و من نیز در راستای بلاتکلیفی طرح انتقال آب به خراسان جنوبی سوالاتی را از وزیر نیرو تدوین و آماده کرده‌ام و به‌زودی خواهم پرسید و این سوالات حداقل کاری است که در این زمینه انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه راه آهن اقدامات ردیف اجرایی، تعداد ایستگاه و مسیر مشخص شده است و بقیه خبرها را بعدا خواهیم داد.

نماینده بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس در پاسخ به این سئوال که در جریان قرار گرفتن پروژه راه آهن خراسان جنوبی در ردیف بودجه سال ۹۴ مسائل بنا بر شنیده ها ناگفته ای وجود دارد، گفت: بهتر است این ناگفته‌ها؛ هنوز ناگفته باقی بماند و زمان بازگو کردن آن فرانرسیده است.

عبادی در بخشی دیگری در خصوص دانشگاه فرهنگیان و واگذاری زمین به این مرکز آموزش عالی اینطور گفت: مباحث مربوط به دانشگاه فرهنگیان مرکز استان را پیگیری کردیم و احساس می شود که دولت جدید اعتقادی به دانشگاه فرهنگیان ندارد.

عبادی در پاسخ به این سئوال که بودجه مراکز آموزش عالی استان در سال ۹۴ آیا افزایشی داشته یا خیر؟ اظهار داشت: سهم بودجه مراکز آموزش عالی هنوز مشخص نشده است چرا که هنوز بودجه دولت در کمیسیون تلفیق بسته نشده است.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود جنابعالی در حین دوران نمایندگی مشغول به تحصیل در سطح دکترا هستید، گفت: در خصوص ادامه تحصیل بنده که خیلی‌ها مطالبی را می‌گویند باید عرض کنم که قبل از نماینده شدن در دانشگاه تربیت مدرس برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری پذیرفته شدم و به دلیل مشکلات قانونی که وجود داشت از ادامه تحصیل صرف نظر کردم. وی در ادامه اظهار داشت: در همین زمان نمایندگی هم، مسئولانی بودند که بارها تماس گرفتن که می شود با ادامه تحصیل شما موافقت های لازم را گرفت که بنده قبول نکردم.

در ادامه خبرنگار خاورستان کلماتی را بیان کرد و پرسید با گفتن این کلمات چه چیز در ذهن شما نقش می بندد؟

بیرجند: شهری که در آن بزرگ شدم و بی نهایت آن را دوست دارم.

شهرک صنعتی: سرمایه گذارانی که یا متواری‌اند یا گوشه زندان‌اند و اشکم در می‌آید.

خشکسالی : لب های تشنه روستاییان

فتنه: نامردی

بنابر این گزارش؛ در ابتدای این دیدار حسین خسروی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی خاورستان در دیدار با نماینده بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس اظهار کرد: ۲۲ ماه از فعالیت سایت خاورستان می‌گذرد و به جرأت می‌توان گفت که پر مخاطب‌ترین سایت است و توانسته تاثیری بر سایر خبرگزاری‌ها بگذارد.

وی اذعان داشت: سعی کردیم فضای رسانه‌ای خاصی نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری داشته باشیم و مطالبات رهبری را پیگیری کنیم.

مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی خاورستان با بیان اینکه مهم‌ترین مطالبه همکاران ما چه در خاورستان و چه در سایر رسانه‌ها بحث شفاف سازی در بیان مشکلات و مسائل استانی و همچنین برداشتن قدم موثر در حوزه بیمه خبرنگاران است، گفت: همراه‌ترین قشر با مسئولین خبرنگاران هستند و جا دارد که خود مسئولین نگاهی به این قضیه بیندازند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا