امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: اگر به اقتصاد جهانی وابسته باشیم دشمن بلافاصله ما را زمین خواهد زد/ مسوولین باید جدی‌تر از گذشته نسبت به اقتصادمقاومتی حساس باشند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:  اگر به اقتصاد جهانی وابسته باشیم دشمن بلافاصله ما را زمین خواهد زد/ مسوولین باید جدی‌تر از گذشته نسبت به اقتصادمقاومتی حساس باشند

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو تفصیلی با خاورستان با بیان‌ اینکه باید در عرصه اقتصاد خصوصی سازی را جدی بگیریم، افزود: اینکه دولت مستقیم شرکت داشته باشد؛ به صلاح کشور نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی است؛ موضوع اقتصاد مقاومتی و بودجه ۹۴ مساله محوری روزهای اخیر است که ما را بر آن داشت تا این موضوع مهم را در گفتگو با شخصیتی سیاسی فرهنگی بررسی کنیم؛

عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تفصیلی با خاورستان با تاکید بر اهمیت تأکیدات موکد رهبر معظم انقلاب در امر اقتصاد مقاومتی، جهاد اقتصادی و تکیه به ظرفیت های داخلی کشور گفت: مسوولین باید جدی‌تر از گذشته نسبت به اقتصادمقاومتی حساس باشند. در حوزه قانون‌گذاری؛ چون بخشی از مشکلات سر راه تولید کشور است؛ طرح رفع موانع تولید در مجلس به تصویب رسید. عمده کار، در دست تولید است و هراقدامی که در جهت بهبود اقتصاد کشور، اگر در حیطه قانون‌گذاری باشد، مجلس به آن عمل می‌کند همانطور که تاکنون انجام داده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا بودجه ای که دولت به مجلس ارائه می کند دست خوش تغییرات در کمیسیون ها می‌شود؟ اظهار کرد: چهارچوب بودجه در مجلس شورای اسلامی تغییر نمی‌کند، لذا دولت در ارائه بودجه باید دقت لازم داشته باشد و به اقتصاد مقاومتی توجه کند اما در بودجه ۹۴؛ به اقتصاد مقاومتی توجه لازم نشده است.

عبادی در ادامه با بیان‌ اینکه کشور به تحول اداری نیاز دارد تأکید کرد: سیستم اداری کشور توان اجرایی برنامه های کلان را ندارد که دولت باید تصمیمی در این خصوص اتخاد کند.

وی در خصوص حمایت از صادر کنندگان محصولات داخلی کشور اذعان داشت: باید بسترهای حمایتی از صادرکنندگان محصولات داخلی کشور مانند ارائه تسهیلات جهت صادرات انجام شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید وابستگی به کالاهای خارجی در کشور کاهش یابد، ادامه داد: پدیده قاچاق کالا به داخل کشور، جلوی تولید و رونق اقتصادی کشور را می‌گیرد و وابستگی به تولیدات خارجی را ایجاد می‌کند.

عبادی در ادامه با تأکید بر اینکه کنترل کالاهای وارداتی به کشور، بهبود صنایع داخلی را در پی دارد، تصریح کرد: در عین حال که با اقتصاد جهانی در ارتباط هستیم؛ باید پایه‌های اقتصادی به داخل وابسته باشد تا دشمنان نتوانند با استفاده از تحریم به ما ضربه‌ای بزنند.

وی تأکید کرد: اگر به اقتصاد جهانی وابسته باشیم دشمن بلافاصله ما را زمین خواهد زد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت خاطرنشان کرد: در تاریخ معاصر، هیچ قدرت جهانی علاقه نداشته ملت ایران قدرتمند باشد چراکه به دنبال منافع نامشروع خود هستند.

عبادی در ادامه با بیان‌ اینکه نباید اقتصاد کشور را به خارج وابسته کنیم، تصریح کرد: باید اتکای ما به درون و تقویت پایه‌های اقتصادی داخل کشور باشد.

وی یادآور شد: سال‌های سال، آرزوی مقام‌ معظم‌ رهبری تکیه اقتصاد بر ظرفیت های داخلی و عدم وابستگی به نفت بوده، اما متأسفانه دولت‌ها به آن عمل نکرده‌اند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس متذکر شد: اگر نگاهی به سخنان مقام‌ معظم‌ رهبری در گذشته بیندازیم؛ متوجه می‌شویم که ایشان ۱۰ سال آینده را می‌بینند و  که لازم است روسای قوا به فرمایشات رهبرمعظم‌انقلاب توجه جدی‌تری داشته باشند.

عبادی اظهار کرد: باید بودجه را به سمتی ببریم که مخارج لازم را از مالیات کسب کند و اگر نفت فروخته شد؛ درآمد آن، برای سرمایه‌گذاری باشد در امور دیگر کشور خرج نشود.

وی گفت: وابستگی بودجه ۹۴ به نفت کمتر شده و به ۳۰ درصد رسیده است، اما نباید نفت در بودجه نقش اصلی را داشته باشد و باید به صورت تدریجی از بودجه حذف شود هرچند امسال نیز دولت می‌توانست بودجه را بدون نفت ببندند.

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: باید کار اقتصادی را به مردم سپرد، همچنان‌ که در عرصه سیاسی، هر جا لازم بوده مانند حضور در راهپیمایی و انتخابات، مردم کوتاهی نکردند.

عبادی با بیان‌ اینکه باید عرصه اقتصاد را باز کنیم و خصوصی سازی را جدی بگیریم، افزود: اینکه دولت مستقیم شرکت داشته باشد؛ به صلاح کشور نیست.

وی با بیان‌ اینکه بطور مثال دولت باشگاه فوتبال داشته باشد؛ درست نیست، اظهار کرد: مجلس تصویب کرد باشگاه‌های فوتبال را تا پایان سال به مردم واگذار کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تأکید کرد: دولت باید سیاست‌گذاری کند و از تحمیل هزینه بر خود جلوگیری کند.

عبادی با بیان‌ اینکه تصدی‌گری دولت باید کاهش پیدا کند متذکر شد: متأسفانه دولت‌ها و سیستم اجرایی کشور، چاق و فربه می‌باشد در صورتیکه نباید اینگونه باشد بلکه باید امور به مردم واگذار شود و دولت سیاست‌گذاری، نظارت و مالیات را دریافت کند.

انتهای پیام/ ف

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا