امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری نقطه مقابل اهداف ضدخدایی سکولاریسم هستند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری نقطه مقابل اهداف ضدخدایی سکولاریسم هستند

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی،‌ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در آستانه ۱۸ اسفند، بیست و دومین سالگرد تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند گفت: تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ایده بسیار جالبی بود چرا که فرهنگ و هنر را با دین، مسجد و عبادت خدا عجین کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی،‌ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در آستانه ۱۸ اسفند، بیست و دومین سالگرد تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند گفت: تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ایده بسیار جالبی بود چرا که فرهنگ و هنر را با دین، مسجد و عبادت خدا عجین کرده است.

وی با بیان اینکه پس از عهد رنسانس دنیا و تمدن جدید غرب جدایی فرهنگ، هنر و سیاست را از دین و معنویت دنبال کرد، افزود: اهداف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقطه مقابل اهداف ضد خدایی سکولاریسم هستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اهداف کانونهای فرهنگی و هنری مساجد مطابق با اهداف متعالی جمهوری اسلامی است که با محور خدایی حکومت و فرهنگ، علم و صنعت را از دین جدا نمی‌کند.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه باید فعالیتهای کانون‌ها فرهنگی و هنری مساجد افزایش یابد، بیان کرد: هنرمندی که می‌خواهد هنر بیاموزد به نوعی با خدا ارتباط می‌گیرد تا جهت‌گیری فرهنگ و هنرش خدایی باشد و این برای آحاد مردم و جوانان آرامش بخش است.

وی ادامه داد: این امر امنیت اجتماعی فراهم خواهد کرد چرا که زمانی که بحث خدامحوری و معنویت پیش‌ می‌آید خواسته‌های نفسانی کنار گذاشته می‌شود و جرائم اجتماعی که بر اساس نیازهای نفسانی شکل می‌گیرد کنترل می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ابتکار تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سبکی نو است و در سایر نقاط دنیا نیست، تصریح کرد: باید از این ایده بسیار عالی به درستی استفاده شود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه باید عملکرد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قوی ‌تر شود، گفت: کانون‌های مساجد با پیوند زدن فرهنگ و هنر با خدا و معنویت می‌تواند یک شجره طیبه ایجاد کند که ثواب و خیرش در دنیا و آخرت به همه برسد.

وی بر ضرورت تجهیز امکانات سخت‌افزاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در مقابله با جنگ نرم تاکید کرد و افزود: باید فضای و امکانات به گونه‌ای باشد تا برای حضور جوانان در کانون‌های مساجد رغبت ایجاد شود و از سایر جاذبه‌ها دل بکند چرا که جاذبه‌ جاهای دیگر بسیار زیاد است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبلیغات مناسب بسیار مهم است و سبب افزایش حضور جوانان در کانونهای مساجد می‌شود، عنوان کرد: باید جایگاه و هدف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای مردم و جوانان تشریح شود و ارائه عملکرد بدهند تا مردم آشنا و امیدوار شوند.

حجت الاسلام عبادی با تشکر و قدردانی از زحمات مسئولان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: دلسوزی و علاقه به خدمت را می‌توان در تک تک فعالیتهای کانون‌های مساجد استان مشاهده کرد.

پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا