امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس‌شورای‌ اسلامی: باید احساس شود دولت از منتقدین و انتقاد به‌جا و اصولی، بدش نمی‌آید/ نقد موجب اقتدار تیم مذاکره‌کننده و زودتر به ثمررسیدن مذاکرات هسته‌ای می‌شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس‌شورای‌ اسلامی: باید احساس شود دولت از منتقدین و انتقاد به‌جا و اصولی، بدش نمی‌آید/ نقد موجب اقتدار تیم مذاکره‌کننده و زودتر به ثمررسیدن مذاکرات هسته‌ای می‌شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان با بیان‌ اینکه نقدها، آسیب نخواهد بود گفت: نقد باعث می‌شود، مسئله هسته‌ای زودتر به ثمر برسد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان ؛ با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به نام “دولت‌وملت، همدلی‌وهمزبانی” گفت: همه مسوولین فقط در حد حرف به این سخنان نگاه نکنند بلکه به این مطالب عمل کنند.

همدلی با مردم در حل مسئله اشتغال، کنترل تورم، اصلاح ساختار اداری و مبارزه با مفاسداقتصادی است

وی بابیان‌اینکه مسوولین اقدامات عملی در دستورکار خود قرار دهند افزود: مردم می‌خواهند دولت با آن‌ها همدلی داشته باشد و مسئله اشتغال را حل و تورم را کنترل کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید ساختار اداری اصلاح و مبارزه با مفاسد اقتصادی انجام شود که لازم است راه‌کارهایی برای آن دیده شود.

کنترل واردات بی‌رویه کالا و مبارزه با قاچاق کالا موجب اشتغال می‌شود

عبادی کنترل واردات کالا و مبارزه با قاچاق کالا را از دیگر مصادیق همدلی دولت با مردم برشمرد و تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا، اشتغال زیادی را در کشور ایجاد می‌کند و اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا می‌کند که خواسته همه مردم است و لازم است مسوولین هم‌دل با مردم قدم‌هایی در این زمینه بردارند.

وی واردات بی‌رویه را یکی از مشکلات امروز کشور عنوان و تأکید کرد: اگر این واردات را مدیریت کنیم، موجب اشتغال کارگران کشور می‌شود چراکه امروز، بسیاری از کارگاه‌های تولیدی کشور مانند تولیدی کفش و نساجی، به دلیل واردات بی‌رویه، تعطیل شده است که لازم است مسوولین در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

نباید فضای اتهام‌زنی چه از سوی منتقدین به دولت و چه از سوی دولت به منتقدین برداشت شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه باید احساس شود دولت از منتقدین و انتقاد به‌جا و اصولی، بدش نمی‌آید گفت: گاها از سوی مقامات دولتی، عبارات تندی برعلیه منتقدین گفته می‌شود که نباید این‌گونه باشد و نباید فضای اتهام‌زنی چه از سوی منتقدین به دولت و چه از سوی دولت به منتقدین برداشت شود و باید هزینه را برای منتقدین سازنده، کاهش دهیم.

عبادی افزود: در انتقاد، اگر سخنی با واقعیت سازگار نبود؛ باید با آن برخورد شود چراکه اتهام‌زنی خوب نیست.

آنچه در اتهام‌زنی‌ها آسیب است، خراب‌کردن مبارزه با مفاسد اقتصادی است

وی بابیان‌اینکه مردم هوشیارند و ربط برخی مسائل را با بحث‌های سیاسی می‌دانند اظهار کرد: آنچه در اتهام‌زنی‌ها آسیب است، خراب‌کردن مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم با هوشیاری، تعبیر خواهند کرد که آیا مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت می‌گیرد یا فقط سیاسی‌کاری است.

کلی‌گویی موجب بستن دهن مخالفین و پرداختن هزینه نقد نباشد

عبادی بابیان‌اینکه باید مبارزه با مفاسد اقتصادی را در عمل نشان دهیم متذکرشد: در افشای مفاسد اقتصادی، کلی‌گویی نباشد بلکه باید پرونده در این خصوص تشکیل شود و یا اگر فسادی هست، نام ببرند چه کسانی هستند و در کجا رخ داده است.

وی بابیان‌اینکه کلی‌گویی موجب بستن دهن مخالفین و پرداختن هزینه نقد نباشد خاطرنشان کرد: منتقدان دلسوز باید به نقد توجه جدی کنند و مسوولین نیز روند تکاملی را درپیش گیرند.

هیچ‌کس مخالف مذاکره و برداشتن تحریم‌ها نیست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند “برداشته‌شدن همه تحریم‌ها جزو مذاکره است، نه نتیجه مذاکره” گفت: باید تحریم‌های ناجوانمردانه برداشته شود تا توافق صورت گیرد و حقوق مردم، مسئله‌ای است که باید کامل انجام شود.

عبادی بابیان‎اینکه هیچ‌کس مخالف مذاکره و برداشتن تحریم‌ها نیست افزود: اگر عده‌ای حرفی برای گفتن داشتند، براساس دغدغه‌هایی بوده که مبادا امتیازات بیش از اندازه داده شود.

نقد موجب اقتدار تیم مذاکره‌کننده و زودتر به ثمررسیدن مذاکرات هسته‌ای می‌شود

وی بابیان‌اینکه همه علاقه‌مند هستند هرچه زودتر تحریم‌ها برداشته شود ادامه داد: در نقدهای مربوط به مسئله هسته‌ای، مطالبات مردم گفته می‌شود و این نقدها، موجب اقتدار تیم مذاکره‌کننده، کمک به مذاکرات و تقویت موضوع هسته‌ای می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه نقدها، آسیب نخواهد بود گفت: نقد باعث می‌شود، مسئله هسته‌ای زودتر به ثمر برسد.

عبادی خاطرنشان کرد: کنگره آمریکا نقش پلیس بد را بازی می‌کند و دست بالا را می‌گیرد تا نتیجه‌ای که به دست می‌آید؛ به نفع تیم مذاکره‌کننده آمریکا باشد.

وی ادامه داد: منتقدین در کشور ما نیز باید براساس خواسته‌ها و به صورت ایده‌آل، به نقد مذاکرات بپردازند.

فرمایشات مقام معظم رهبری در جامعه فرهنگ‌سازی شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه مقام معظم رهبری مطالب عمیقی را فرمودند که خواسته‌های مردم است گفت: قدم اول در تببین سخنان مقام معظم رهبری، این است که این مطالب در تریبون‌ها گفته شود و فرهنگ‌سازی شود.

عبادی افزود: وقتی این مطالب، مطالبه عمومی شد؛ موجب می‌شود دست‌اندرکاران و مدیران به این‌سو حرکت کنند.

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی دارد هرمصوبه‌ای لازم است در این زمینه داشته باشد و به این سو قدم بردارد و هرجا نیاز باشد، اصلاح و ایجاد قانون را داشته باشد و به نظارتش ادامه دهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: دولت هم در این زمینه قدم‌هایی بردارد.

انتهای پیام/ ف

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا