امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: عبارت “یا زهرا” رمز پیروزی رزمندگان ایران در جنگ تحمیلی بوده است/ پایان مذاکرات روشن است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: عبارت “یا زهرا” رمز پیروزی رزمندگان ایران در جنگ تحمیلی بوده است/ پایان مذاکرات روشن است

حجت الاسلام عبادی پیش از ظهر امروز در اجتماع عزاداران فاطمی گفت: عبارت “یا زهرا” رمز پیروزی رزمندگان ایران در جنگ تحمیلی بوده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام‌ و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه‌ زهرا سلام‌الله‌علیها در مسجد امام جعفرصادق علیه‌السلام بیرجند ضمن اشاره به موضوع توسل، اظهار کرد: یکی از مواردی که هجمه شدیدی نسبت به آن وجود دارد، بحث توسل به انبیاء، اولیاء و اهل‌بیت عصمت و طهارت علیه‌السلام است.

وی با بیان این که وهابیت توسل را نوعی شرک می‌پندارد، افزود: وهابیت مدام دلیل توسل مسلمانان به پیامبراسلام (ص)  را سوال می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه توسل‌ یافتن بحث جدیدی نیست عنوان کرد: آنچه مسلم است که بحث توسل، از زمان پیغمبر (ص) وجود داشته و در آن زمان هم عده‌ای به ایشان متوسل می‌شدند.

حجت الاسلام عبادی توسل را به معنای وسیله دانست و تصریح کرد: متوسل‌ شدن یک امر کاملا مرسوم برای همه بوده و حتی اگر در زندگی وهابیت نیز بنگریم متوجه می‌شویم که تمام زندگی وهابیت نیز، سرشار از توسل در امورات مادی مختلف است. وی افزود: وهابیت توسل به آمریکا را شرک نمی داند، اما توسل مسلمانان به انبیاء و اولیا الهی را شرک می داند.

وی با اشاره به این که توسل در عالم تکوین نیز وجود داشته بیان کرد: تمام عالم خلقت پر از توسل و نیز بر مبنای توسل بوده  است.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی توسل به انبیا و ائمه معصومین را امری معنوی دانست و خاطرنشان کرد: در آیات قرآن آمده که وقتی مومنان به در خانه خداوند می‌روند باید از وسیله، کمک بگیرند.

عبادی اضافه کرد: این وسیله ممکن است وجود پیامبر(ص)، ائمه و معصومین(ع)، نماز، انفاق و اعمال صالحه باشد.

وی با بیان این که موضوع توسل در عالم خلقت، قرآن و منابع اهل سنت بارها ذکر شده است گفت: توسل در هر کدام از موارد عنوان شده عقلا و شرعا حرام نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر انقلاب اسلامی ایران به این نقطه از پیروزی‌ها و موفقیت‌ها دست یافت بدون شک این امر، به دلیل برکات توسل به انبیا و حضرت فاطمه زهرا (س) بوده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به سخنی از امام راحل (ره) درباره حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: تمام ابعادی که برای زن متصور می باشد و برای یک انسان نیز متصوراست.

وی افزود: در وجود فاطمه زهرا (س) تمامی ابعاد انسان واقعی جلوه کرده و به درستی که ایشان یک زن معمولی نبوده، بلکه یک زن روحانی، یک زن ملکوتی، تمام نسخه انسانیت و تمام حقیقت انسان بوده است.

وی بیان داشت: امروزه برای ما جای بسی افتخار است که رزمندگان ماهم در صحنه جنگ هر کجا در کارشان گیری می‌افتاد عبارت “یا زهرا” را زمزمه می‌کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که پایان چشم‌انداز مذاکرات روشن است اظهار کرد: بنا به سخنان مقام معظم رهبری بدانید که آینده از آن ملت شریف ایران است.

انتهای پیام/ ا

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا