امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان: وزیر کشور امروز در صحن علنی مجلس هیچ سند و مدرکی دال بر ورود پول‌های کثیف در گذشته و همچنین احتمال ورود پول‌های کثیف در آینده ارائه نکرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان: وزیر کشور امروز در صحن علنی مجلس هیچ سند و مدرکی دال بر ورود پول‌های کثیف در گذشته و همچنین احتمال ورود پول‌های کثیف در آینده ارائه نکرد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی گفت: وزیر کشور امروز در صحن علنی مجلس هیچ سند و مدرکی دال بر ورود پول‌های کثیف در گذشته و همچنین احتمال ورود پول‌های کثیف در آینده ارائه نکرد و مسائلی مطرح کرد که ربطی به موضوع نداشت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان ؛ در خصوص ارائه گزارش وزیر کشور در صحن علنی امروز مجلس درباره ورود پول‌های کثیف به انتخابات گفت: وزیر کشور از مدت‌ها قبل این موضوع را مطرح کرد که رسانه‌ها و عمدتا رسانه‌های خاصی که با مجلس فعلی همسو نبودند به گونه‌ای این سخنان را مطرح می‌کردند گویا نمایندگانی در مجلس هستند که به واسطه پول‌های کثیف و قاچاق رأی آوردند.

وی افزود: بنده به عنوان نماینده در این خصوص حساس شدم و مشتاق هستم چراکه قلبا علاقه‌مند هستم پیگیر مفاسد اقتصادی باشم و این را وظیفه شرعی خود می‌دانم و درگذشته نیز از حکمی که نسبت به معاون اول رئیس‌جمهور سابق و همچنین مهدی هاشمی صادر شد؛ دفاع کردم و خوشحال شدم.

وزیر کشور اسامی را بگوید، اسناد را ارائه و شفاف‌سازی کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه در مبارزه با مفاسد اقتصادی نباید بین جناح‌ها فرق گذاشت اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی جلسه امروز را مخصوصا علنی قرار داد تا شفاف شود و مردم در جریان قرار گیرند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی صراحتا  از وزیر کشور خواستند اگر پول‌هایی کثیف به انتخابات ورود کرده و اگر منظور وزیرکشور انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده است؛ اسامی را بگوید، اسناد را ارائه و شفاف‌سازی کند.

وزیر کشور هیچ سند و مدرکی دال بر ورود پول‌های کثیف به انتخابات نداشت و عذرخواهی کرد

عبادی تصریح کرد: وزیر کشور در این جلسه گفت اصلا چنین مطلبی نداشتم و این بازی رسانه‌ای بود و در اصل برای آینده نگرانم که پول‌های کثیف در عرصه سیاست ورود کند.

وی ادامه داد: در نهایت وزیر کشور هیچ سند و مدرکی دال بر ورود پول‌های کثیف در گذشته و همچنین احتمال ورود پول‌های کثیف در آینده ارائه نکرد و فقط مسائلی در خصوص مبارزه با قاچاق مطرح کرد که ربطی به موضوع نداشت. در نهایت وزیر کشور از این بابت که اگر برداشت نادرستی از سخنان وی شده است، عذرخواهی کرد.

حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: توصیه من به نخبگان سیاسی و رسانه‌ها این است که به گونه‌ای صحبت کنند و قلم بزنند که حیثیت جمهوری اسلامی ایران نرود.

امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: مدت‌ها، رسانه‌های خارجی مانند سایت بی‌بی‌سی به دلیل اینکه مشروعیت و مقبولیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرد؛ به سخنان وزیر کشور و رسانه‌های داخلی استناد کرده است.

وی بابیان‌اینکه اینگونه قلم‌زدن به حیثیت جمهوری اسلامی ایران آسیب می‌رساند تصریح کرد: به خاطر مصالح باندی و حزبی، در این خصوص از حیثیت نظام اسلامی خرج شد. زمانی که این حیثیت و آبرو می‌رود، قابل بازگشت نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توصیه می‌کنم واقعا اگر کسی مطلبی و مدرکی دارد، به قوه قضائیه ارائه دهد و اگر مدرکی ندارد، سخنی نگوید که حیثیت نظام اسلامی زیرسوال رود.

عبادی بابیان‌اینکه در این موضوع، سیاسی‌کاری زیاد شد و صادقانه ورود نکردند افزود: هرجا مبارزه با مفاسد اقتصادی و از هر جناحی باشد؛ بنده به عنوان نماینده وظیفه خود می‌دانم ورود کنم منتهی باید صداقت باشد.

ارائه بحث‌ها از روی هوس‌های سیاسی موجب لوس‌شدن اصل مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌شود

وی بابیان‌اینکه این طور بحث‌ها روی هوس‌های سیاسی موجب لوس‌شدن اصل مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌شود متذکر شد: وقتی سکه تقلبی می‌دهیم، سکه ناب در بازار خریدار ندارد و زمانی که بدن مدرک در خصوص مفاسد اقتصادی موج‌سازی می‌کنیم؛ اگر در جایی فساد واقعی باشد؛ هرچه فریاد بزنیم، مردم به آن گوش نخواهند داد.

همه کسانی که دارای پول‌های ناپاک هستند از این جریان خوشحال شدند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان بی‌اساس و حرف‌هایی که در جهت منافع حزبی باشد؛ بزرگترین آسیب را در مبارزه با مفاسد وارد و بیشترین کمک را به مفسدان اقتصادی می‌کند.

عبادی یادآور شد: همه کسانی که دارای پول‌های ناپاک هستند؛ از این جریان خوشحال شدند.

وی افزود: در فضای مجلس، مخالفان و موافقان دولت، همه از این سخنان وزیرکشور ناراحت بودند و در پایان وزیرکشور عذرخواهی کرد.

طرح نظارت بر توافق هسته‌ای موجب تقویت تیم مذاکره‌کننده می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص تدوین طرح الزام تصویب توافق هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه نمایندگان امضا کردند براین‌اساس است که قرارداد هسته‌ای بین ایران و ۱+۵ باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

عبادی هدف از این طرح را تقویت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عنوان کرد و افزود: کنگره آمریکا در جهت تقویت مذاکره‌کنندگان این کشور، طرحی تصویب کرد کنگره برمذاکرات هسته‌ای نظارت کند و مجلس شورای اسلامی نیز این اقدام را انجام می‌دهد چراکه در جهت تقویت مذاکره‌کنندگان بسیار موثر است.

وی ادامه داد: این موضوعی سیاسی امنیتی است و نمایندگان باید برای مردم این زمان و همچنین برای تاریخ پاسخگو باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتظار این است که دولت از این طرح استقبال کند چون موجب تقویت تیم مذاکره‌کننده و استیلای حق مردم می‌شود.

عبادی در خصوص زمان تصویب این طرح گفت: وقتی طرحی امضا می‌شود، به کمیسیون می‌رود و کلیات آن بررسی و تصویب می‌شود. سرعت عمل رسیدگی به این طرح، به تصویب یک یا دو فوریت بودن آن بستگی دارد.

انتهای پیام/ ۴

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا