امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: با اجرایی شدن قول های مسئولین، مشکل برقراری حق نوار مرزی فرهنگیان حل خواهد شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: با اجرایی شدن قول های مسئولین، مشکل برقراری حق نوار مرزی فرهنگیان حل خواهد شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان گفت: مشکل حق نوار مرزی فرهنگیان استان پیگیری شده است و مشکل در شرف حل شدن است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، با بیان‌اینکه آموزش و پرورش در کشورما دارای امکانات و کاستی‌هایی است، اظهار‌کرد: یقیناً دانش‌آموزان ما در المپیادهای مختلف جهانی رتبه‌های خوبی کسب کرده‌اند و این نشان‌دهنده این است که آموزش و پرورش در دنیا حرفی برای گفتن دارد.

آموزش و پرورش با ایده آل فاصله دارد

وی با بیان‌اینکه از ابتدای انقلاب، تاکنون وضعیت آموزش و پرورش روند صعودی پیدا کرده است اما هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله داریم، گفت: از جهت علمی، آموزش و پرورش کار خوبی انجام می‌دهد اما از جهت تربیتی و انتقال آموزه‌های دینی باید کار بیشتری صورت گیرد.

برخی فضاها در آموزش و پرورش رنگ و بوی دینی ندارد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای‌اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از فضاها در آموزش و پرورش زیاد رنگ و بوی دینی و اسلامی ندارد، هرچند برخی از جاها در این زمینه خوب کار شده اما با این حال باید بیشتر کار شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ مدنی، قانون‌مندی، مسئولیت‌پذیری، فرهنگ کار و تلاش برای دانش‌آموزان بحث‌های تربیتی بسیار مهمی است، تصریح کرد: از آنجایی که ‌دانش آموزان آینده سازان این کشور هستند، آموزش و پرورش باید در مسائل تربیتی با دقت بیشتری روی دانش آموزان کار کند.

وی ادامه داد: نسل آینده از لحاظ کمالات دینی، فرهنگ مدنی، آداب و رسوم زندگی متفاوت از نسل امروز است و کشور ما از لحاظ علمی رتبه‌های خوبی در دنیا دارد، اما در جامعه که نگاه می‌کنیم در قانون‌مندی و فرهنگ کار و غیره عقب هستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، نقطه قوت آموزش و پرورش را معلمان دلسوز عنوان کرد و افزود: در مسافرتم به کشور فرانسه، مردم این کشور از آموزش و پرورش کشورشان گلایه داشتند، چراکه معلمین فرانسه دلسوز نبودند، اما دلسوزی که معلمان ما در ایران دارند موجب نقطه قوتی در کشور شده است.

نگاه هزینه ای به آموزش و پرورش نداشته باشیم

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: نکته دیگری که در مجموعه کشور باید در خصوص آن دقت بیشتری صورت گیرد این است که نگاه هزینه‌ای به آموزش و پرورش نداشته باشیم و چنانچه برای آموزش و پرورش، هزینه و اعتباری می‌کنیم یقیناً سرمایه‌ای است و در بخش های مختلف سیاست، اجتماع در آینده خود را نشان خواهد داد و اگر آموزش و پرورش ایده‌آل باشد، صنعت و غیره هم ایده‌آل خواهد بود.

وی با بیان‌ این‌که آموزش و پرورش می تواند جامعه را متحول کند و این نیازمند سرمایه گذاری است، تصریح کرد: باید به معیشت فرهنگیان توجه شود و معلمی که سرکلاس می رود نباید دغدغه مالی داشته باشد چراکه وی را از تدریس درست باز دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: پیشرفت آموزش و پرورش از ابتدای انقلاب تاکنون خوب بوده است، اما نباید به آنچه بوده بسنده کنیم یقیناً در برخی حوزه‌ها دچار مشکل هستیم و این نیازمند تلاش بیشتری است.

خصوصی سازی مدارس، فروش خدمات تدریس است

حجت الاسلام عبادی با بیان‌ این‌که خصوصی‌سازی مدارس فروش خدمات تدریس است، گفت: خصوصی‌سازی در برخی از شهرها اجرا شده است، برخی موافق و مخالف اند چراکه این طرح یکسری معایب و محاسن دارد که کمیسیون تحقیقات نسبت به اجرای آن اشکالاتی گرفته است که همه دلسوزانه است و مسئولین در حال پیگیری هستند و باید منتظر نتیجه آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه معلمان هم چنان به حق و خواسته‌هایشان نرسیده‌اند، خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش، جلسات متعددی را با معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور داشته‌اند که اقدام و اعتباری به آموزش و پرورش تزریق شود اما در جلسه اخیر کمیسیون، که در خصوص معیشت فرهنگیان بود، آقای نوبخت و مسئولین اصلی معاونت رئیس جمهور حضور پیدا نکردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما توقع داریم دولت نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشته باشند و نه نگاه هزینه‌ای بلکه نگاه سرمایه‌ای باید باشد توقع ما این است که حداقل مسئولین در جلسه‌ای که دعوت می‌شوند حضور پیدا کنند.

در سال جاری مجلس ۵ هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش تخصیص داد

حجت الاسلام عبادی کار بسیار بی‌نظیری مجلس را در سال جاری افزودن ۵ هزار میلیارد تومان به اعتبارات آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: با این حال این مقدار کافی نیست اما مجلس بیش از این نمی تواند در لایحه دست بزند، طبیعاً وزیر آموزش و پرورش و دولت باید با نگاه بیشتری به فرهنگیان بودجه ۹۵ را ببندند و رقم خوبی به مجلس پیشنهاد کنند تا این مشکل حل شود.

مشکل حق نوار مرزی در شرف حل شدن است

وی به مشکل حق نوار مرزی معلمان استان اشاره کرد و گفت: در این خصوص پیگیری‌هایی انجام شده است این کار تقریباً‌ در شرف حل است و امیدوارم مسئولین قول‌هایی که به مردم داده‌اند را اجرایی کنند.

انتهای پیام/۱۰۳/ ۳۰ث/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا