امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: حفظ دستاوردهای هسته‌ای طرحی در چارچوب ساختارهای نظام / لغو کامل تحریم‌ها خواسته ملی‌ است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: حفظ دستاوردهای هسته‌ای طرحی در چارچوب ساختارهای نظام / لغو کامل تحریم‌ها خواسته ملی‌ است

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه طرح حفظ دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران حرکت خودسرانه برخی از نمایندگان نیست، گفت: مجلس با رأی قاطع و نزدیک به ۱۰۰ درصد به این طرح رأی داده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند در ارتباط با طرح اخیر مجلس در راستای حفظ دستاوردهای هسته‌ای ایران اظهار داشت: هدف از بیان این طرح تقویت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است.

وی تصریح کرد: طرح حفظ دستاوردهای هسته‌ای ایران در راستای کنترل زیاده‌خواهی استکبار و آمریکایی‌ها به طور خاص است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: در تاریخ معاصر تجربه نشان داده آمریکایی‌ها به محض اینکه در طرف مقابل خود ضعفی مشاهده کنند هر روز ادعای جدیدی مطرح می‌کنند و محدودیتی برای کشورهای طرف مقابل خود قائل نیستند.

عبادی بیان کرد: تیم مذاکره‌کننده ایران نباید حالت تدافعی داشته باشد بلکه باید در برابر استکبار حالت تهاجمی به خود بگیرد تا بتواند از حقوق خود دفاع کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در مذاکرات ۱۰ مطلب زیاده‌خواهانه و ورای قانون جهانی از کشور ایران می‌خواهند و برخی از رسانه‌ها از روی نادانی به محض اینکه آمریکا از یکی از این زیاده‌خواهی‌های خود کنار می‌کشد، آن را با ذوق و شوق تیتر اول رسانه خود می‌کنند.

آمریکا به مرگ می‌گیرد تا به تب راضی شویم

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها همیشه «به مرگ می‌گیرند تا به تب راضی شویم» و این روش شناخته شده از سوی آمریکا است.

عبادی تصریح کرد: ملت ایران در برابر حقوق هسته‌ای باید شرط و شروط خود را داشته باشد و اگر از خود قوت نشان دهد به یقین طرف مقابل از زیاده‌خواهی خود عقب‌نشینی می‌کند و مذاکرات زودتر به نتیجه می‌رسد.

وی با اشاره به طرح حفظ دستاوردهای هسته‌ای ایران ادامه داد: این طرح در چارچوب اهداف و ساختارهای نظام است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح با موافقت نزدیک به ۱۰۰ درصد نمایندگان رأی آورد، گفت: این طرح حرکتی خودسرانه از سوی برخی از نمایندگان مجلس نیست.

عبادی بیان کرد: این طرح به معنای این است که تمام نظام جمهوری اسلامی ایران پشت سر تیم مذاکره‌کننده هستند و هدف تقویت این تیم است.

وی افزود: شاید عده‌ای مسائل را سطحی می‌بینند و تصور دارند اگر در مقابل آمریکا گردن کج کنیم مذاکرات هسته‌ای زودتر به نتیجه می‌رسد اما باید به خاطر داشت که حرکت در قالب چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده را سریعتر به هدف خود می‌رساند.

مردم و مجلس باید در جریان مذاکرات قرار گیرند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با پیشرفت مذاکرات تصریح کرد: در جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با رئیس تیم مذاکره‌کننده ایران، از ایشان خواسته شد تا در مذاکرات هرچه پیش می‌روند و هر پرانتزی را که پر می‌کنند با مجلس درمیان بگذراند و مردم را نیز در جریان مذاکرات قرار دهند.

عبادی در جریان بودن مردم از مذاکرات را سبب آرامش خاطر دانست و ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده باید مردم و مجلس را امین خود بداند.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر نظر شورای نگهبان توافقات هسته‌ای باید به تأیید مجلس شورای اسلامی نیز برسد و هرگونه توافقی در NPT و پروتکل الحاقی باید با مجلس درمیان گذاشته شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا