امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: دستگاه‌ها اجرایی باید ۳ درصد سهمیه جذب معلولان را در دستور کار داشته و با نگاه مثبت به این قشر نگاه کنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: دستگاه‌ها اجرایی باید ۳ درصد سهمیه جذب معلولان را در دستور کار داشته و با نگاه مثبت به این قشر نگاه کنند

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند گفت: امنیت معلولان نیز نیاز به توجه و رسیدگی در جامعه دارد و در زمینه استخدامی‌های در ادارات، دستگاه‌ها باید ۳ درصد استفاده از معلولان را در دستور کار داشته و با نگاه مثبت به این قشر نگاه کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند با تبریک ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: مسائلی که در این جلسه مطرح شد مباحث مهم و مثمر ثمری بود که یکی از این مباحث در زمینه معلولیت بود و کسی جز خود معلول نمی‌تواند وی را درک کند و نباید نگاه به معلولان در جامعه یک نگاه منفی باشد.

وی افزود: امنیت معلولان نیز نیاز به توجه و رسیدگی در جامعه دارد و در زمینه استخدامی‌های در ادارات، دستگاه‌ها باید ۳ درصد استفاده از معلولان را در دستور کار داشته و با نگاه مثبت به این قشر نگاه کنند.

گلایه از عدم نظارت کامل بانک مرکزی در موسسه میزان

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل و مشکلات در زمینه موسسه میزان، تصریح کرد: موسسه مالی اعتباری میزان در سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی فعالیت داشت که یشترین سپرده را مردم در این موسسه داشتند.

عبادی بیان کرد: در حال حاضر مشکل عمده گریبانگیر این سه استان شده است که بخشی از آن سبب عدم نظارت درست توسط بانک مرکزی بوده است و مجوز تاسیس آن تنها وزارت کار و رفاه اجتماعی بود که صادر کرده است.

وی افزود: با جلسات متعدی که با بانک مرکزی و وزیر اقتصاد گذاشتیم نیز تاکید بر نظارت بانک مرکزی به این موسسات شده و وزیر اقتصاد نیز اعلام آمادگی کرده که در این زمینه جلسه برای رفع این موضوع گذاشته شود.

نامه نمایندگان سه استان خراسان به دولت در خصوص مؤسسه میزان

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نمایندگان ۳ استان نیز نامه به دولت ارائه و خطاب قرار دادیم که نسبت به بحث رسیدیگی به موسسه میزان تسریع پیدا کند.

عبادی بیان کرد: در پی درخواست‌های مردمی تماس و پیگیری مکرری با بانک مرکزی انجام شده است که انگشت اتهام روی توجه نظارت بانک مرکزی است که سبب متلاشی شدن اقتصاد و کار خانواده‌های متعددی در جامعه شده است.

وی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان در حال حاضر در حال تزریق به موسسه و بانک پشتیبانیعنی بانک صادرات است و در این راستا نیز صحبت‌هایی با دادستان کل کشور و قوه قضائیه برای تسریع و پیگیری این موسسه شده است.

آیت‌ألله رئیسی به صورت جدی پیگیر حل مشکل مؤسسه میزان هستند

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه هیئت تسویه حسابی در این راستا، جهت این امر اختصاص یافته است بیان کرد: آیت‌الله رئیسی نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری و دادستان کل کشور نیز به صورت جدی پیگیر حل مشکل مؤسسه مالی و اعتباری میزان هستند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیئت تسویه نیز برای موسسه میزان تشکیل شده و این موسسه املاک با ارزشی  و قیمتی دارد که بخشی آماده فروش شده است و در مجموعه بانک مرکزی در راستای دارایی‌های موسسه میزان نگرانی ندارد و مسئله زمان براست که امیدواریم در این زمان افرادی که تسهیلات نیز گرفته اند این تسهیلات را برگرداند تا مشکل رفع شود و مسولان استانی و شهرستانی نیز پیگیر باشند تا منافع مردم برگردد.

بانک‌ها از سخت‌گیری بی‌جا نسبت به واحدهای تولیدی پرهیز کنند

وی با اشاره به بزرگداشت دهه تولید، افزود: عمده مشکل تولیدگران برمی‌گردد به نقدینگی سنگین که بانک‌ها باید توجه ویژه‌ای به تولیدگران و صنعتگران در دریافت تسهیلات داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بخش کمک به تولید تولیدگران در سال گذشته نیز تمام استان جزو مناطق غیر برخوردار محسوب شده است که صندوق توسعه ملی با قرار دادن سود کمتر تسهیلات کمکی برای تولید در استان را دستور کار دارد.

عبادی با اشاره به روز اصناف، اظهار داشت: بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب به خرید کالاهای داخلی نیز برای رونق تولیدات نیز باید توجه ویژه داشته باشیم و خرید کالاهای با کیفیت ایرانی را مدنظر قرار دهیم.

حجت الاسلام عبادی بر توجه ویژه بانک‌ها برای تامین نقدینگی تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و کشاورزان تاکید کرد و افزود: در بحث کمک به تولیدگران اقدامات خوبی شده و صندوق توسعه ملی استان خراسان جنوبی را جزء استانهای غیر برخوردار محسوب کرده و سود تسهیلات را در این استان کاهش داده است.

وی با اشاره به مسئله انتخابات در  سال ۹۴، افزود: دو انتخابات بزرگ مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم و نباید از هم اکنون مسئله انتخابات  وارد وظیفه ذاتی ما شود.

وی افزود: نباید این انتخابات ذهن مسئولان را ممشغول کند و آنان را از انجام وظایف اصلی‌شان باز دارد.

انتهای پیام/ ر

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا