امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: با بهره برداری از کارخانه شمش چدن خوسف در سال جاری زمینه اشتغال حدود ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم در این شهرستان اشتغال ایجاد می شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: با بهره برداری از کارخانه شمش چدن خوسف در سال جاری زمینه اشتغال حدود ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم در این شهرستان اشتغال ایجاد می شود

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در بازدید از خبرگزاری مهر  و در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سرمایه گذاری شرکت خارجی در شهرستان خوسف اظهارکرد: پروژه کارخانه شمش چدن به عنوان یک طرح اقتصادی بزرگ در شهرستان خوسف دنبال شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه یک شرکت چینی در این پروژه سرمایه گذاری کرده است، تصریح کرد: امکانات و زیر ساخت های مورد نیاز برای احداث اين کارخانه فراهم شده است.

به گفته وی مشکل تامین آب اصلی ترین نیاز برای راه اندازی کاخانه بود که با پیگیری های انجام شده آب مورد نیاز این پروژه نیز تامین شده است.

وی با بیان اینکه این کارخانه  ظرفيت توليد سالانه ۱۰۰ هزار تن کک را دارد، ادامه داد: با راه اندازی مرحله اول این کارخانه حدود ۳۰۰ فرصت شغلی در شهرستان خوسف ایجاد می شود.

وی افزود: در حال حاضر سرمایه گذار چینی این پروژه با سرعت در حال اجرای کارهای ساختمانی این کارخانه است و طبق قول های وی این کارخانه تا آذرماه امسال به بهره برداری می رسد.

نماینده مردم بیرجند،خوسف و درمیان در خصوص پیگیری های صورت گرفته برای راه اندازی بیمارستان درمیان نیز گفت: در کشور ۴۰ بیمارستان به سرنوشت بیمارستان درمیان دچار هستند.

وی با بیان اینکه این بیمارستان ها عمدتا بیمارستان هایی کوچکی بودند که توان اقتصادی نداشتند که روی پای خود بایستند، بیان داشت: در سال های گذشته دولت باید پولی در اختیار این بیمارستان ها قرار می داد که این روند با مشکل روبه رو شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خوشبختانه امسال این بیمارستان ها در بودجه دیده شده اند و مصوبه مجلس در این زمینه داده شده که امیدواریم دستگاه های اجرایی هر چه زودتر بیمارستان ها را راه اندازی کنند.

عبادی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای، اظهار کرد: همانطور که مقام معظم  رهبری فرموده اند همه ما باید از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده به عنوان فرزندان دلسوز نظام یاد کرده اند، بیان کرد: در حال حاضر تیم مذاکره کننده با شش کشور جهان در حال مذاکره است که خود جهاد دیپلماتیک محسوب می شود.

چیزی برای پنهان کردن از مردم نداریم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر امروز نقدی در مورد مذاکرات صورت می گیرد به نفع ما است، گفت: اگر مجلس نقدی در مورد مذاکرات دارد در نهایت به نفع خود مردم است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه آمریکا مشتاق این است که امضاء ناجور از ما بگیرد، تاکید کرد: تیم مذاکره کننده باید مراقب باشد تا امضاء ناجور نکند چراکه یک امضا ناجور می تواند تا ۱۰۰ سال دیگر نیز ما را درگیر کند.

وی ادامه داد: در مقطع موجود مذاکرات کار حساسی است و همه نگران هستند که البته این نگرانی، نگرانی میمون و مبارکی است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چیزی برای پنهان کردن از مردم نداریم، بیان داشت: در همین راستا در جلسه غیر علنی مجلس با دکتر ظریف تاکید شد که هر پرانتزی که در توافقنامه پر می شود قبل از امضا باید به اطلاع مردم برسد تا نگرانی ها برطرف شود.

در جنگ هسته ای باید رجز خوانی کرد

حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: عبارت های حقوقی عبارت های بسیار خطرناکی است که در ترجمه می تواند بسیار مشکل ساز باشد بنابراین تیم مذاکره کننده ما باید هوشیار باشد.

وی با سخنان برخی در مورد فشار تحریم ها بر کشور اشاره کرد و گفت: باید بدانیم که هر پیامی بفرستیم مبنی بر اینکه تحریم ها بر کشور فشار آورده، در نتیجه مذاکرات اثر معکوس دارد و کار مذاکره کنندگان را سخت تر می کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته مهم این است که ما در حال جنگ جدید با بلوک غرب هستیم و در این جنگ باید رجز خوانی کرد چراکه ناله کردن سبب تضعیف روحیه می شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا