امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لزوم رفع مشکل برق معدن قلعه‌رزی و استفاده دستگاه های دولتی از انرژی خورشیدی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لزوم رفع مشکل برق معدن قلعه‌رزی و استفاده دستگاه های دولتی از انرژی خورشیدی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مشکل برق معدن قلعه‌زری اشاره کرد و گفت: این معدن یکی از معادن مهم استان است که باید در راستای رفع این مشکل اقدام شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی اظهار داشت: به لطف و برکت نظام و انقلاب جمهوری اسلامی ایران امروزه در دورترین و صعب‌العبور ترین مناطق دارای برق و سایر امکانات هستند.

وی افزود: با توجه به این پیشرفت‌ها در زمینه برق در حال حاضر باید فراتر پیش رفت از جمله نوسانات کوچکی که در بعضی مناطق است مانند مشکل قطعی برق در پایانه مرزی ماهیرود پیگیری و برطرف شود تا روند اقتصادی در سر مرز صادرات  و واردات با توجه به مکانیز و الکترونیکی شدن آن دچار مشکل نشود.

 

حجت الاسلام عبادی در ادامه تاکید کرد: نیروهایی که در این شرکت به‌کار گرفته می‌شوند از نیروهای غیربومی هستند که این امر سبب اعتراض مردم شده و با توجه به نیروهای تحصیل کرده در استان باید از این ظرفیت استفاده و استخدام نیروها از شهرهای استان صورت گیرد.

 

وی با اشاره به درخواست انتقالی ۳۰ نفر از نیروهای شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت: باید دلیل این درخواست های انتقالی که طبیعی نیست مشخص شود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق خوسف ساختمان اداری ندارد، تصریح کرد: با توجه به تازه تاسیس بودن شهرستان خوسف، این شهرستان نیز دچار کمبودها و مشکلاتی است از جمله اداره برق این شهرستان ساختمان ندارد و به صورت مستأجری اسکان دارند که در این زمینه شرکت توزیع استان باید پیگیری جدی داشته باشند تا این موضوع نیز برطرف شود.

وی به مشکل برق معدن قلعه‌زری اشاره کرد و افزود: این معدن یکی از معادن مهم استان است که باید در راستای رفع این مشکل اقدام شود.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیبه لزوم توجه مسئولین به انرژی خورشیدی تأکید کرد و یادآور شد: اگر از یک سوم انرژی خورشیدی موجود استفاده شود دیگر نیاز به انرژی‌های فسیلی وجود ندارد. باید شرکت برق برای استفاده از انرژی خورشیدی استقبال کند تا برای مصارف خانگی از این انرژی پاک استفاده شود.

وی افزود: ابتدا استفاده از این انرژی نیز باید توسط دستگاه‌ها و ادارات و مکان‌های دولتی استفاده شود تا مردم هم تشویق شده و هم از این ظرفیت استفاده کنند که سبب می‌شود هزینه برق دراز مدت در استان بماند.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در استان سه دالان مهم انرژی بادی دارا هستیم که تاکنون نتوانستیم در استان از انرژی بادی و خورشیدی درست استفاده کنیم.

 

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: در استان گاهی این بادها سبب اذیت می‌شود ولی مزیت‌های زیادی دارد که استفاده نمی‌شود که ما این آمادگی را داریم در این راستا با شرکت برق در راستای استفاده از این انرژی تمام ظرفیت استفاده و همکاری را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید مرکزی برای تفریح و رفاه کارمندان شرکت برق فراهم شود، افزود: ریشه یابی شود که نیروهای یک دستگاه با توجه به فعالیت و سابقه به چه دلیلی از استان می‌روند و بیشتر تقاضای انتقالی کرده اند و که باید ماندگاری نیرو بیشتر شود.

 

گفتنی است، در این جلسه جناب آقای ابراهیم شرکا شیروانی مدیرعامل محترم شرکت توزیع برق خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارشی از برنامه این اداره‌کل اظهار داشت: در زمینه رفع نوسانات و قطعی برق به پایانه مرزی ماهیرود ما آمادگی تزریق ۴۰ مگابات برق از پست درح را به این منطقه داریم ولی بحثی که مورد نظر است انتقال برق به آن طرف منطقه مرزی است که باید با وزیر نیرو مطرح شود.

مدیرعامل شرکت برق خراسان جنوبس نیز در مورد نیروگاه بلااستفاده برق در خیابان غفاری بیرجند، گفت: در کشور ۱۶ برق منطقه ای و ۴۰ شرکت توزیع وجود دارد که زمین این نیروگاه به دلیل تولید برق متعلق به برق منطقه ای بوده و مربوط به شرکت توزیع نیست ولی پیگیری‌ها در این مورد است که در صورت فروش نیز توسط شرکت توزیع خریداری شود.

شرکا شیروانی در زمینه انرژی و پنل‌های خورشیدی ارائه شده توسط شرکت برق، تصریح کرد: ۵۰ درصد هزینه این پنل‌ها را دولت و ۵۰ درصد هزینه آن را خود شخص برای استفاده و بهره گیری بیشتر از این انرژی پرداخت می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر نیز تمام ثبت نام‌های شرکت برق به صورت آزمون و در همان منطقه به‌صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود که در ۲۱ اردیبهشت ماه امسال این آزمون برای به کارگیری ۷۹ نفر در استان انجام شده است.

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا