امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: کمبود فضای آموزشی در شهرک های اقماری بیرجند/ فضای مدارس قرآنی شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: کمبود فضای آموزشی در شهرک های اقماری بیرجند/ فضای مدارس قرآنی شود

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرکهای اقماری اطراف بیرجند از جمله مهرشهر، بر رفع این مشکل توسط مسئولین و خیرین تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ در شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهار کرد: آموزش و پرورش نگاه ویژه نه در حد شعار بلکه در حد عمل می‌طلبد و با توجه به این‌که رسالت ویژه‌ آموزش و پرورش در بحث آموزش و تربیت است این مورد در حالی بوده که در کشور ما گاهی نگاه آموزشی بر نگاه فرهنگی غلبه دارد.

وی ادامه داد: چنانچه آموزش و پرورش برای تربیت نسل آینده برنامه‌ریزی کند می‌تواند نسل متکامل‌تر و متفاوت‌تر از نسل امروز تحویل جامعه دهد و دگرگونی در جامعه ایجاد کند.سرمایه‌گذاری بسیار هنگفتی در بحث آموزش و پرورش انجام دادند که ثمره آن را امروزه در تمام حوزه‌ها می‌بینند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که یکی از نکات مهم در بحث فرهنگ توجه به فرهنگ قرآنی است؛ گفت: زمانی که دانش آموز دختر و پسر ما به مدرسه می‌رود و فضای مدرسه را فرهنگ قرآنی فراگیرد این مورد موجب آرامش پدر و مادر آن‌ها و آرمش روحی خود دانش آموز و مربیان وی می‌شود.

عبادی یادآور شد: این فرهنگ در بحث کنترل و تربیت دانش آموزان کار تسهیل می‌کند و همچنین در اطاعت پذیری بچه‌ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما این بوده که بیش از گذشته مدارس قرآنی شود و با توجه به این‌که استان ما استانی متدین و دارای فرهنگ قرآنی بالایی است جلوه قرآنی در مدارس بیشتر دیده شود چراکه بسیاری از آسیب‌ها با توجه به فرهنگ قرآنی حل خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که اهتمام در بحث اوقات فراغت موضوع بسیار مهمی است که می‌تواند در جامعه بسیار تأثیرگذار باشد؛ گفت: درحال حاضر اوقات فراغت امروز نسبت به گذشته اهمیت زیادی پیدا کرده است چراکه رسانه‌های زیادی به صورت رایگان در دسترس بچه‌های ما قرار دارد.

عبادی متذکر شد: فراغت بیش از حد استاندارد موجب آسیب‌های زیادی برای دانش آموزان ما خواهد شد این مورد دغدغه‌ای بسیار مهم برای آموزش و پرورش است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خواسته ما از دولت این است که برای حل مشکلات آموزش و پرورش به صورت جدی تر ورود پیدا کند.

عبادی گفت: از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ که با نظر نمایندگان توزیع می شود در چارچوب قوانین، آموزش و پرورش را به صورت ویژه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به کمبود مدرسه در شهرک های اقماری اطراف بیرجند و بخصوص در مهر شهر بیرجند ، گفت: امید است که با کمک خیرین و دولت مشکلات فضای آموزشی مرکز استان رفع شود.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فضاهای آموزشی مهر شهر و شهرک های اقماری بیرجند بحرانی است.

عبادی یادآورشد: بر اساس قانون باید دستگاه های مسئول در هنگام مجموعه سازی نسبت به تخصیص زمین مناسب و ساخت فضای آموزشی در مسکن مهر اقدام کنند.

دولت بودجه کاریکاتوری ارائه ندهد

وی با بیان این‌که بحث مهم دغدغه فرهنگیان است که طبیعاً فرهنگیان ما زمانی که فیش‌های حقوقی خود را ارائه می‌دهند بسیار تأسف‌آور است؛ گفت: یکی از درخواست‌های نمایندگان از دولت خدمتگذار این مورد بوده که بودجه‌ای که به مجلس ارائه می‌دهند؛ بودجه کاریکاتوری نباشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه کاریکاتوری توضیح داد: نباید یک بخش را از نظر مالی به صورت فراوان و متورم ببیند در حالی که بخش‌های دیگر را به صورت کوچک لحاظ کنند چراکه این بودجه کاریکاتوری موجب اعتراضات فرهنگیان می‌شود.

عبادی ادامه داد: امیدواریم با این استیضاحی که در مجلس رقم خورد و به وزیر آموزش و پرورش رای اعتماد داده شد، وزارت آموزش و پروش و وزیر آن را جدی‌تر بگیرند و وزیر هم با قوت بیشتری مشکلات را پیگیر شود و در بودجه سال آینده که تحویل مجلس خواهد شد انتظار مجلس این است آموزش و پرورش با نگاه ویژه‌تری به بودجه سال آینده نگاه کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا