امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت بر لزوم رعایت نقد منصفانه توسط رسانه‎ها تأکید کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت بر لزوم رعایت نقد منصفانه توسط رسانه‎ها تأکید کرد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در آیین گرامیداشت سالروز تأسیس دفتر نمایندگی خبرگزاری فارس در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید رسانه‌ها جریان نقدمنصفانه را رعایت کنند، گفت: اگر در جنگ رسانه‌ای پیروز شویم بدون شک در جنگ‌های سیاسی و دیپلماتیک نیز پیروز خواهیم شد.

 

به گزارش رواب عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی شامگاه پنج‌شنبه در جلسه سالگرد دهمین سال فعالیت خبرگزاری فارس در خراسان جنوبی اظهار داشت: خبرنگاران همکار و همیار مسئولان هستند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران سبب معطوف کردن توجه مسئولان به کاستی‌ها و ناهنجاری‌های جامعه و همچنین سبب دادن انگیزه به مسئولان می‌شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به اهمیت نقش رسانه‌ها در جامعه اشاره کرد و افزود: کاربرد رسانه‌های امروز از سلاح‌ها و تسلیحات نظامی بیشتر است.

عبادی ادامه داد: صهیونیست امروز از ابزار رسانه استفاده کرده و بزرگترین ظلم‌ها را رژیم جعلی صهیونیستی به مسلمانان روا می‌دارد.

وی یادآور شد: در دنیای اسلام و به ویژه ایران باید خبرگزاری‌های قوی داشته باشیم تا بتوانند در جنگ رسانه‌ای بر دشمن غالب شوند و اگر بتوانیم در جنگ رسانه‌ای پیروز شویم بدون شک در جنگ‌های سیاسی و دیپلماتیک نیز پیروز خواهیم شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقد منطقی بسیار مهم است، افزود: اگر اصحاب رسانه بخواهند کار حرفه‌ای انجام دهند باید جریان نقد منصفانه را رعایت کنند.

عبادی تبیین کرد: نقد منصفانه در گلوگاه‌های بصیرت‌بخشی می‌تواند تأثیرگذار باشد که در جریان فتنه ۸۸ خبرگزاری فارس در امر روشنگری توانست اقدامات بسیار ارزنده‌ای انجام دهد.

وی گفت: عمده دستاوردهایی که به عنوان نماینده مردم در مجلس پیگیر شده‌ام را مدیون رسانه‌ها می‌دانم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعامل بین نمایندگان و مسئولان با خبرنگاران بسیار مهم است، متذکر شد: تعامل بین مسئولان نیز می‌تواند بسیار ثمربخش باشد؛ هرچند ممکن است اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد، اما نباید این اختلافات تبدیل به تفرقه شود.

این گزارش حاکیست، سرپرست خبرگزاری فارس خراسان جنوبی در این جلسه اظهار داشت: اگر این خبرگزاری در طول ۱۰ سال فعالیت توانسته است موفقیتی کسب کند به سبب توفیق خداوند و تلاش همکاران بوده است.

احسان مداح با بیان اینکه در مجموعه فارس تا رسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم، افزود: بسیاری از مواردی که در راستای رفع مشکلات مردم آرزو داشته‌ایم محقق شود هنوز محقق نشده است.

وی با بیان اینکه فارس در حوزه رسانه‌ای کشور در حالی متولد شد که فضای سنگینی علیه جبهه انقلاب به وجود آمده بود و کمتر کسی توانست در آن دوران از آرمان‌های انقلاب دفاع کند، گفت: امروز مجموعه عظیمی از نیروهای ارزشی در عرصه رسانه شکل گرفته است.

سرپرست خبرگزاری فارس خراسان جنوبی ادامه داد: خبرگزاری فارس خراسان جنوبی فعالیت خود را با کمترین امکانات آغاز کرده و در حال حاضر نیز با کمترین امکانات فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

مداح با اشاره به اینکه بسیاری از خوراک روزنامه‌ها از خبرگزاری فارس است، یادآور شد: این خبرگزاری در بسیار از بزنگاه‌ها همگام با مردم حماسه خلق کرده است.

در پایان این مراسم با لوح تقدیر از طرف اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از خدمات خبرگزاری فارس در استان قدردانی شد.

عبادی در پایان چنین توضیح داد: رسانه‌ها نباید توقع داشته باشند مسئولان استانی اختلافات فی ما بین خود را از طریق رسانه‌ها مطرح کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا