نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در دیدار با وزیر راه و شهرسازی بر اجرایی سریع مصوبات سفر رئیس جمهور تأکید کرد و اظهارداشت: خراسان‌جنوبی اولویت ویژه‌ای دارد، دلیلِ کمبود اعتبار، برای ما قانع‌کننده نیست

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان گفت: مسوولان، معذوریت‌ها و کمبودهای بودجه‌ای را علت عدم اجرایی‌شدن پروژه‌ها عنوان می‌کنند اما باید توجه داشت که کمبود اعتبار همیشه بوده است و خواهد بود و این حرف‌ها برای ما قانع‌کننده نیست.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده در گفتگو با خاورستان به نشست کاری که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان جنوبي به تشریح مسائل مورد بحث و رایزنی پرداخت.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: مصوبات سفر رئیس‌جمهور به خراسان‌جنوبی در حوزه راه بابیستی سریع حالت اجرایی بگیرد و باید در اجرای 100 کیلومتر بزرگراه باید تسریع شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه اجرای راه‌آهن، یکی دیگر از موضوعات مورد بحث بود اظهار کرد: راه‌آهن خراسان‌جنوبی در سال‌جاری ردیف اجرایی و بودجه گرفت و این در حالی است که هیچ راه‌آهن دیگری در کشور، امسال ردیف بودجه نگرفت.

عبادی تصریح کرد: حضور سرمایه‌گذاران دیگر کشورها و کارهایی که باید وزارت راه و شهرسازی در این خصوص انجام دهد، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که وزیر راه و شهرسازی، گزارشی از اقداماتی که در این خصوص انجام داده است را بیان کرد.

تعداد پروازهای بیرجند کم است و باید افزایش پیدا کند

وی بابیان‌اینکه پروازهای فردوگاه بیرجند، دیگر موردی بود که در خصوص آن بحث شد تأکید کرد: تعداد پروازهای بیرجند کم است و باید افزایش پیدا کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کل کشور دچار کمبود پرواز هستیم و مسوولا ن، تحریم را دلیل این موضوع می‌دانند.

خراسان‌جنوبی اولویت ویژه‌ای دارد

عبادی یادآور شد: در این دیدار گفتیم خراسان‌جنوبی اولویت ویژه‌ای دارد و به دلیل دوری از مرکز کشور، باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

تجهیز راه‌داری‌ها، نصب دوربین‌های راهداری و مطالبه پیمانکاران از دیگر مواردی بود که عبادی به آن‌ها اشاره کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی طلبِ پیمانکاران را پرداخت نکرده است که این موضوع، بیکاری کارگران را در پی داشته است.

دلیلِ کمبود اعتبار، برای ما قانع‌کننده نیست

وی گفت: مسوولان، معذوریت‌ها و کمبودهای بودجه‌ای را علت عدم اجرایی‌شدن پروژه‌ها عنوان می‌کنند اما باید توجه داشت که کمبود اعتبار همیشه بوده است و خواهد بود و این حرف‌ها برای ما قانع‌کننده نیست.

وقتی هیئت دولت قولی می‌دهد باید آن را اجرایی کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی هیئت دولت قولی می‌دهد باید آن را اجرایی کند و اگر نمی‌توانند، به مردم قول ندهند.

عبادی خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی قول‌هایی داد و امیدواریم این دیدار موجب تسریع در آنچه که امکان انجامش است، شود و اقدامات را در عمل مشاهده کنیم.

وی بابیان‌اینکه دیدار با وزیر راه و شهرسازی، جلسه‌ی بسیار خوبی بود اظهار کرد: جلسه با مدیران و وزرا همیشه خوب است و آثار خوبی دارد چراکه در این جلسات، حداقل مشکلات استان یادآوری می‌شود و در تصمیمات تأثیرگذار است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.