امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: ولایت در کنار غدیر است/دیپلماسی دولت ایران در مقابل حادثه منا ضعیف بود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: ولایت در کنار غدیر است/دیپلماسی دولت ایران در مقابل حادثه منا ضعیف بود

حجت الاسلام عبادی در مسجد محمدرسول الله((صلی الله علیه و اله)) بیرجند با بیان اینکه دولت در قضیه منا دیپلماسی ضعیفی داشت، گفت: انتظار این بود وزارت امور خارجه و دولت مواضع محکمی برای حقوق مردم اتخاد می‌کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاري شبستان از بيرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی شب گذشته (۹ مهر) در ویژه برنامه غدیرخم در مسجد محمدرسول الله(صلی الله علیه و اله) با تبریک عیدالله اکبر، اظهارداشت: هر چند عید غدیر فرارسیده است، ولی تمام ملت ایران اندوه سوزناکی دارند و عید ما عزا شده است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به آیه پنجم سوره مائده الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ گفت: خداوند در این آیه می‌فرماید، امروز دين شما را برايتان كامل و نعمت‏خود را بر شما تمام کردیم و اسلام را براى شما به عنوان برگزيدم.

وی افزود: خداوند با نزول این آیه اعلام کرد که ولایت در کنار غدیر است و انتصاب امیرالمومنین(علیه السلام) به عنوان جانشین پیامبر(صلی الله علیه و آله) دین شما را کامل کرده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اهمیت غدیر بیان داشت: ولایت دارای علم نامحدود، هزاران نعمت فراوان و مفسر واقعی قرآن کریم است.

وی با طرح این سئوال که چرا خدا، قرآن را به تنهایی کامل ندانسته است، گفت: قزآن به مانند قانون اساسی بوده و نیازمند تفسیر است و اهل بیت(علیهم السلام) بهترین مفسران قرآن و اسلام هستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بیان اینکه اسلام دین پاگیزگی و علم است، اظهار کرد: در دوران قبل پیامبر(صلی الله علیه و اله) قتل و غارتگری، بت پرستی و شرک، تجاوز به حقوق دیگران دوری از علم و دانش نیز وجود داشت.

وی افزود: دوران پیامبراسلام(صلی الله علیه و اله) دگرگونی‌های بسیار زیادی در قوم وحشی و جاهل آن زمان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در دوران پیامبراعظم(صلی الله علیه و اله) ابوذرها، سلمان‌ها، مقدادها و عمارها به‌وجود آمد و تحول، وحدت، مهربانی و مهربانی در حاکم شد.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه باید غدیر را در جامعه ترویج کرد، اظهارداشت: اختلاف‌ها بعد از فوت پیامبراسلام(صلی الله علیه و ‌آله) در عدم شناخت مفسر واقعی قرآن شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه آل سعود توسل مومنین به پیامبراسلام(صلی الله علیه و آله) و شهدای بقیع را شرک می‌داند، اذعان داشت: دولت عربستان برای اول دست بوسی و زانو زدن در مقابل کفار و استکبار از جمله آمریکا و اسرائیل شرک نیست.

وی تصریح کرد: آل سعود مفت‌خور شیوه حکومت‌داری آن براساس قتل، تجاوز، غارتگری و کشتن مسلمانان است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، گفت: شاهزاده آل سعود که به‌خاطر رمی او هزاران نفر کشته و داغدار شده‌اند؛ آل سعود اگر خود را مسلمانان می داند، سنگ را به سمت شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل پرتاب کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در قضیه منا دیپلماسی ضعیفی داشت، گفت: انتظار این بود وزارت امور خارجه و دولت مواضع محکمی برای حقوق مردم اتخاد می‌کرد.

وی افزود: نهیب امام خامنه ای(حفظه الله) فرزند حیدر کرار، سبب شد لرزه و ترس بر دولت آل سعود و همراهان وارد شود و بیان و رفتار خود را با مسئولان و حجاج ایرانی عوض کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا