امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: همه می گویند اقتصاد مقاومتی ولی از عمل خبری نیست/ فنی و حرفه ای از پایه های اصلی اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: همه می گویند اقتصاد مقاومتی ولی از عمل خبری نیست/ فنی و حرفه ای از پایه های اصلی اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام عبادی در جمع مدیران اداره کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی اگر آن را جدی نگیریم و به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل نکنیم مطمئن باشید، کسانی که قبلا ما را تحریم کرده اند دوباره نیز تحریم خواهند کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در بازدید از مرکز فنی و حرفه ای استان و در نشست بین مدیران این مرکز اظهار کرد: فنی حرفه ای می تواند چشمه ی چوشان اشتغال باشد و این در حالی است که در جامعه ناشناخته است.

 

وی افزود: به هر فردی که برای اشتغال به ما مراجعه می کند، فنی و حرفه ای را پیشنهاد می دهیم و گزارشاتی از بیکار نبودن افرادی که از مهارت های فنی حرفه ای بهره بردند را ارائه می دهیم.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ فنی و حرفه ای به خوبی در کشور شناخته نشده است، خاطر نشان کرد: یک جوان برای ورود به دانشگاه که نزدیک به ۴۳ درصد فارغ التحصیلان آن بیکار هستند هیچگونه تردیدی را در خود راه نمی دهد ولی برای ورود به فنی و حرفه ای که اغلب مشغول به کار هستند، تردید دارد.

 

حجت الاسلام تصریح کرد: دوست داریم که فنی و حرفه ای در جامعه جایگاه بهتری پیدا کند زیرا دوای درد مردم در آن می باشد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فنی و حرفه ای در کشورهای پیشرفته دارای ابهت است و کشورهایی توانسته اند چرخ تولید خود را خوب بچرخوانند که فنی و حرفه ای های قوی داشته اند و این نیاز به فرهنگ سازی دارد.

 

حجت الاسلام عبادی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز فنی و حرفه ای می تواند از یک جایگاه اساسی برخوردار باشد.

 

وی با بیان اینکه دولت و قوه ی مقننه باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند، گفت: نزدیک به ۸۰ الی ۹۰ درصد اجرای اقتصاد مقاومتی بر عهده ی دولت است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر کسی بخواهد به حوزه ی اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کند باید به یکی از پایه های آن یعنی فنی و حرفه ای توجه داشته باشد.

 

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی اگر آن را جدی نگیریم و به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل نکنیم مطمئن باشید، کسانی که قبلا ما را تحریم کرده اند دوباره نیز تحریم خواهند کرد.

 

وی بیان کرد: باید اقتصاد مقاومتی تعریف شود و دولت نیز طرح جامعه ای را برای آن تدوین و برای مردم به طور شفاف بازگو کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ مصرف گرایی برداشته و فرهنگ پس انداز و سرمایه گذاری ایجاد شود، خاطر نشان کرد: دولت باید در عرصه ی اقتصاد، کشاورزی و دیگر حوزه ها یک سند جامع و شفاف ارائه و در اختیار عموم قرار دهد و هر سال نیز گزارش پیشرفت آن را به مجلس تقدیم کند و در بودجه سالانه نیز اعتبارات اقتصاد مقاومتی را عنوان و بر اساس سند آن، قدم های خوبی را بردارد.

 

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: در عمل برای اقتصاد مقاومتی کاری صورت نمی گیرد و کسی آن را جدی نمی گیرد و این یک تهدید بزرگ امنیتی خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه بر روی کارهایی که همیشه انجام می شده است،نام اقتصاد مقاومتی را می گذارند، افزود: همه می گویند اقتصاد مقاومتی ولی هیچ کس نمی داند اقتصاد مقاومتی یعنی چه و قرار است که چه کاری انجام دهد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر اقتصاد مقاومتی را بخواهیم اجرایی کنیم باید مهارت های مردم را بالا ببریم زیرا از بسیاری آسیب ها جلوگیری می شود.

انتای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا