امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجندٰ، درمیان و خوسف در مجلس خبر داد: راه آهن بیرجند ردیف بودجه مطالعاتی گرفت/ مطالعات طرح انتقال آب از سد دوستی به استان به زودی به پایان می‌رسد

نماینده مردم بیرجندٰ، درمیان و خوسف در مجلس خبر داد: راه آهن بیرجند ردیف بودجه مطالعاتی گرفت/ مطالعات طرح انتقال آب از سد دوستی به استان به زودی به پایان می‌رسد

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اظهار داشت: عدم حمایت برخی از مدیران از سرمایه گذارها در استان باعث شده تا شرکت فولاد بیرجند چند تا سرمایدار خود را از دست بدهد و در حال حاضر نیز سرمایه گذاری آمده و قرار است در این طرح سرمایه گذاری کند اما متاسفانه برخی از مدیران دستگاه‌‎های اجرایی در این زمینه همکاری مساعدی ندارند که اگر اینها مانع کار شوند و سرمایه گذار از استان برود بنده در این خصوص شفاف سازی خواهم کرد.

نشست خبری حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجندٰ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقرعبادی در نشست خبری ظهر امروز ضمن گرامیداشت هفته پژوهش افزود: پژوهش یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها است و در جمهوری اسلامی ایران دستگاههای اجرایی و مجلس شورای اسلامی در حیطه برنامه ریزی در کشور نیازمند پژوهش هستند.

وی تصریح کرد: اینکه همراه با عوض شدن دولت ها بسیاری از سیاست ها تغییر می کند نشان از عدم انجام پژوهش در کارهای اجرایی است و اگر کارهای با پژوهش و برنامه ریزی صورت گیرد هرگز شاهد این همه تغییر و تحولات در کشور نخواهیم بود.

نماینده مردم بیرجندٰ، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: اگر بنا است پنج شنبه ها مدارس تعطیل باشد و یا اینکه کنکور حذف شود باید از قبل روی موضوع پژوهش صورت گیرد تا با عوض شدن دولت ها و وزرا کلیت موضوع تغییر نکند.

حجت الاسلام عبادی افزود: پژوهش به عنوان یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها هنوز در ایران مورد غفلت قرار دارد.

وی با بیان اینکه اولویت اول خراسان جنوبی آب و بعد از آن راه آهن است، اظهارکرد: در زمینه راه آهن پیگیری‏‌های زیادی صورت گرفته و امسال نیز در بودجه ۹۳ ردیف بودجه مطالعاتی گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به موضوع راه اندازی تاکسی هوایی در بیرجند اشاره کرد و گفت: راه اندازی تاکسی هوایی در بیرجند به دلیل اختلافاتی که در سازمان هوایی کشور به وجود آمده که باید خرید تمام هواپیمایی موجود در خط توسط خود سرمایه گذار خریداری شود و سرمایه گذار به دلیل مشکالات اعتباری نتوانست تمام هواپیماها را خریداری کند منتفی شده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه موضوع انتقال آب از سد دوستی به استان هم اکنون حدود ۹۰درصد پیشرفت مطالعاتی قرار دارد، گفت: طبق مطالعات انجام شده قرار است یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب از سد دوستی به خراسان جنوبی منتقل شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: انتقال آب از دریای عمان به استان در زمینه مصارف صنعتی قابل صرفه است اما در زمینه کشاورزی مقرون به صرفه نیست.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دوبانده شدن محور بیرجند – زاهدان و بیرجند- قائن از پروژه های مهر ماندگار استان است، تصریح کرد: قرار بوده این پروژه تا پایان دولت دهم به بهره برداری برسد اما بدلیل کمبود اعتبارات این پروژه در حال تعلیق بوده اما پیگیری جذب اعتبار و اتمام این پروژه هستیم.

وی اظهار کرد: در زمینه بهبود اوضاع کارخانه سیمان باقران نیز تاکنون اقدامات مناسبی صورت گرفته و در نهایت نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک ملی برای تکمیل این پروژه دریافت شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: برخی از مشکلات کارخانه سیمان باقران مربوط به بخش خصوصی بود که با رایزنی های صورت گرفته برخی از آنها حل شده و این شرکت آینده خوبی در پیش دارد و هم اکنون سهام این شرکت در مرحله فرا بورس قرار گرفته و به زودی به بورس واگذار می شود.

وی در ادامه به موضوع مذاکرات ژنو اشاره کرد و اظهار داشت: مذاکرات ژنو یک تغییر موقعیت بود و خیلی ها در دنیا بدنبال این بودند که ایران را به شرایط عراق دوران صدام بکشانند اما مذاکرات ژنو این روند را متوقف کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: چاچوب اصلی مذاکرات توسط رهبر معظم انقلاب پیش بینی شده بود و دستاورد های مذاکرات ژنو نباید در حدی باشد که عده ای شادی کنند و عده ای عزا بگیرند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: با پیروی از رهمنودهای رهبر معظم انقلاب از این مذاکرات و روش های درست تیم دیپلماسی حمایت می کنیم باید تیم دیپلماسی کشور حمایت شود تا بتوانند با روحیه بیشتر مذاکرات را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: در مذاکرات ژنو ما بیش از گذشته به ماهیت حلیه گری، اسیتعماری و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا پی بردیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در دانشگاه بیرجند در سال گذشته علی رغم وجود تحریم ها با رایزی های صورت گرفته به دانشگاه بیرجند اعتبار بیشتری تخصیص یافت و برای برخی از دانشکده های شهرستان ها ردیف بودجه مستقل گرفته شده است.

حجت الاسلام عبادی افزود: پیگیری گاز کشی به شهرستان قهستان، رفع مشکلات صاحبان صنایع، پیگیری مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، افزایش بودجه دانشگاه ها، رفع مشکلات سرمایه در گردش کارخانه قند قهستان، واگذاری زمین ورزشی در شمال شهر، ردیف بودجه مستقل برای پارک علمی فناوری، معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی مناطق محروم استان، جلسه سخرانی در مساجد شهر ، بازدید از ادارات ، ده گردشی و رفع مشکلات روستائیان ، نشت با نخبگان از جمله اقداماتی بوده که بنده تاکنون برای استان انجام داده ام.

وی در پایان به برخی انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: نباید در انتصاب مسئولین در استان از کسانی که در فتنه ۸۸ دخیل بودند استفاده شود.

حجت الاسلام عبادی گفت: خوشبختانه بین نمایندگان استان وحدت و انسجام خوبی برقرار است اگر چه در برخی موضوعات اختلاف نظر نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: بودجه سال جاری دولت که مورد اعتراض نمایندگان نیز قرار گرفته است اعتبار فقط به پروژه هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند اختصاص یافته است این بودجه از لحاظ استانی خیلی خوب نیست ولی انتظاری که از دولت داریم این است که به استان های محروم اقتصادی نگاه و توجه ویژه ای داشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا