امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف در مجلس شورای اسلامی: راه اندازی کنسولگری افغانستان در بیرجند نیز از جمله پیگیریهای ما بوده است

نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف در مجلس شورای اسلامی: راه اندازی کنسولگری افغانستان در بیرجند نیز از جمله پیگیریهای ما بوده است

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در بازدید و دیدار با مدیر مسئول روزنامه بیرجند امروز با اشاره به اینکه روند ساخت پروژه سیمان باقران با وجود
۷۰درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده بود اظهار کرد:با پیگیری های صورت گرفته و دیدار باهیات مدیره این مجموعه نقشه راهی تهیه شده و در دیدار با وزیر اقتصاد و تعامل با بانک ملی
تهران تسهیلات ۳۰میلیارد تومانی برای راه اندازی مجدد آن به تصویب رسید.

کارگاه های سیمان باقران فعال شده است

وی ادامه داد:این پروژه دارای ۳۰هزار سهامدار از داخل و خارج از استان است که به دلیل کمبود نقدینگی نبود سرمایه در گردش و بدهی به بانک ها روند ساخت آن متوقف شده بود.وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیز در این طرح وارد صحنه شده است افزود:کارگاه های سیمان باقران فعال شده و قراردادها بسته شده است و هیات مدیره این کارخانه قول داده اند که تا دهه فجر از این طرح بهره برداری به عمل آید.

کارخانه سیمان باقران تا اردیبهشت سال ۹۲به ظرفیت کامل خواهد رسید

نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : بر اساس قول مساعد هیات مدیره کارخانه سیمان باقران تا اردیبهشت سال ۹۲این کارخانه به ظرفیت کامل خواهد رسید.
راه اندازی تاکسی ایر در فرودگاه بیرجند ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری
عبادی در ادامه به بیان گوشه ای از فعالیت های خود در استان پرداخت و گفت:راه اندازی تاکسی هوایی یا تاکسی ایر یکی دیگر از برنامه هایی بوده که در دسنور کار ما قرار داشته است که به عنوان اولین تاکسی ایر در ایران فرار بود تا در اردیبهشت ماه در فرودگاه بیرجند به بهره برداری برسد. وی افزود:شرکت هواپیمایی کشور به زیرساخت های این پروژه اشکال وارد کرده است که سرمایه گذار باید با فراهم کردن این زیرساخت ها در راه اندازی این طرح همت کند.وی ادامه داد:راه اندازی تاکسی ایر در کنار منطقه ویژه اقتصادی می تواند ظرفیت خوبی برای استان
باشد.

هیچ پروژه رآه آهن جدیدی در کشور در سال جاری ردیف بودجه نگرفته است
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای راه آهن در استان اظهار داشت:ماده ۲۱۵این پروژه اخذ شده است اما در سال جاری ردیف بودجه برای آن تعیین نشده است.عبادی با تاکید بر اینکه در سال جاری هیچ پروژه جدید راه آهنی در کشور ردیف اعتباری نگرفته.
راه اندازی کنسولگری افغانستان در بیرجند با مشکل اعتبار و کمبود زیر ساخت روبروست
وی اظهار کرد : راه اندازی کنسولگری افغانستان در بیرجند نیز از جمله پیگیریهای ما بوده است که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های لازم در استان و مشکلات اعتباری به نتیجه نرسیده است.
انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی طرح مصوب در وزارت نیرو
نماینه مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در آینده گرفتار مشکل کم آبی و بحران آب در استانئخواهیم بود افزود:انتقال آب از سد دوستی به استان طرح مصوبی در وزارت نیرو است که باید یکی از اولویت های اول در دولت جدید باشد.غبادی ادامه داد:خراسان جنوبی در فلات ایران دورترین نقطه به منابع آبی است که برای اجرای این پروژه سعی شده است از سرمایه گزاران خارجی نیز دعوت به عمل آید که امیدواریم این امر محقق شود.وی همچنین از پیگیری دو بانده شدن راه های استان خبر داد و گفت:در بودجه سال ۹۲بودجه بخس آموزش و تحقیقات استان افزایش قابل توجهی داشته است.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اجرای پروژه فولاد در بیرجند یادآور شد:سرمایه گذار عمانی در این پروژه وارد عمل شد اما در نهایت با کنار کشیدن این سرمایه گذار در حال حاضر با جذب یک سرمایه گذار ایرانی در صدد رفع مشکلات از این پروژه هستیم.
دستگاه های اجرایی برای جذب سرمایه گذاز بهانه گیری نکنند
وی با بیان اینکه نباید دستگاه های اجرایی نسبت به جذب سرمایه گذار در استان بهانه گیری کنند و نباید نگاه مسئولان در این زمینه مایوس کننده باشد.عبادی همچنین با اشاره به اینکه مشکلات بخش صنعت پیگیری هایی در زمینه معافیت های مالیاتی شهرک های صنعتی داشته ایم که انیدوارم به تحقق این وعده وزیر اقتصاد شرایط بهتری را از صنایع در استان داشته باشیم.
رسانه در استان باید تقویت شوند

عبادی از فعالیت رسانه ها و مطبوعات در استان قدردانی کرد و گفت:این مجموعه های فرهنگی با مشکلاتی روبرو هستند که باید با رفع این موانع آنها را تقویت کنیم.وی با گرامیداشت ۱۴تیر روز قلم یادآور شد:فعالیت در عرصه مطبوعات خدمت بزرگی است که ارتقای سطح فرهنگی مردم را در پی دارد.وی خواستار نقد مدبرانه به جا و منصفانه مطبوعات از مسئولان شد و گفت:تیترهای منفی برای مردم دارای جذابیت است که باید این نگرش در مردم اصلاح شود.نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از حضور گسترده مردم در انتخابات قدردانی کرد و با تبریک ایام ماه مبارک رمضان از رسانه های استان خواست در آمزش و پرورش استعداد معنوی مردم فعالیت بیشتری داشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا