امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس : به کشور آمریکا اعتمادی نیست/ امیدوارم که دولت مانع کاهش قیمت ها نشود .

نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس : به کشور آمریکا اعتمادی نیست/ امیدوارم که دولت مانع کاهش قیمت ها نشود .

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی تفاهم انجام شده را بازی برد برد خواند ولی لغو غنی سازی اورنیوم ۲۰ درصد را عقب نشینی دانست و گفت: رسمیت شناختن حق غنی سازی اورانیوم یک موفقیت و پیروزی است.نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا حجت السلام سید محمد باقر اظهار داشت:، توافق اولیه را  محصول تلاش فراوان و چانه زنی های دیپلماسی دانست و گفت: ما و ۱+۵  چاره ای نداریم که به اجرای تفاهم های انجام شده اعتماد کنیم، چون بازی، بازی برد برد بوده، طبیعتا به این تفاهم امیدواریم ولی به کشور آمریکا امید و اعتماد نداریم ، امید ما به خداست و امیدواریم این تفاهم که به صورت اولیه انجام شده از طرف ۱+۵ و غربی ها  رعایت شود و انشا ا.. مذاکرات آتی که سختر از مذاکرات قبلی خواهد بود با جدیت و در مسیر رهنمود های مقام معظم رهبری باشد، تا به موفقیت بیشتری دست یابیم

وی در مورد وابسته بودن کامل ایران به نفت و تاثیر تحریم ها متذکر شد و گفت: طبیعتا مشکلات اقتصادی امروز نشان دهند تاثیر وابستگی شدید ایران به نفت است، مسلما رفع تحریم ها تاثیرگذار خواهد بود بخصوص در زمینه عمرانی، البته انتظار میرود که قیمت ها کاهش پیدا کند و امیداوریم که دولت هم مانع کاهش قیمت ها نشود.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مورد فرصت بدست آمده برای جداشدن از وابستگی نفت در اقتصاد اشاره کرد و گفت: تحریم ها به ما خوب نشان داد که چقدر اقتصاد ما وابسته به نفت است، اقتصاد ما مبتنی بر مالیات نیست مبتنی بر نفت است، البته مالیات که ما بدست می آوریم حتی غیر مستقیم از نفت تامین می شود ما دقیقا در این دوره از تحریم ها کاملا مشاهده کردیم که وقتی درآمد شرکت ها کاهش پیدا کند مالیاتی که پرداخت می کنند نیز کاهش پیدا می کند، این تحریم ها گوشمالی خوبی بود برای اینکه سیستم اقتصادی خود را از اتکای شدید به نفت خارج کنیم، این همان چیزی هست که مقام معظم رهبری در این ۱۰، ۱۵ سال قبل به آن اشاره کرده اند، انشا الله مسولین بهوش آمده باشند و اقتصاد ما را از وابستگی به نفت رها بخشند.

وی جدی گرفتن بخش خصوصی را یکی از راهکار های رهای از وابستگی به نفت دانست و گفت: باید به سرمایه گذاران بیشتر بها دهیم، بروکراسی اداری را تسهیل کنیم ، صادرات را با نگاه جدید بنگریم و همچنین انتقال آب را به مناطق مرکزی و شرقی با جدیدت انجام دهیم تا موجب رونق و آبادانی کشاوری و صنعت شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  در مورد صحبت رئیس جمهور آمریکا مبنی بر مورد اعتماد نبودن ایران گفت: اوبا ما آنچه صفات خود آمریکا بوده را به نام ایران به زبان جاری می کند، در صورتی که ایران همواره مورد اعتماد جهان بوده است و اعلام کرده که دنبال سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود و این موضوع را در همکاری های قبلی با آژانس کاملا نشان داده است.

حجت الاسلام عبادی در مورد تناقض مصاحبه های رئیس جمهور ایران و آمریکا گفت: همان طور که آقای ظریف فرمودند: غنی سازی اورانیوم ۵ درصد به رسمیت شناخته شده است  و این بحث های که آمریکایی ها به راه انداختن، بازی های رسانه ایست و با این کار ها می خواهند مشکلات داخلی آمریکا را حل و فصل کنند و این صحبت ها فقط مغلطه و بازی سیاسیست.

سید محمد باقر عبادی در مورد عقب نشینی ایران از غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد به این نکته اشاره کرد که بازی برد برد این نیست که تحریم ها برداشت شود و ایران هم امتیاز ندهد ، بلکه به رسمیت شناختن حق غنی سازی در ایران خود پیروزی است و در واقع از همین حالا به بعد رسما یک قدرت هسته ای مشروع و شناخته شده هستیم به شرط آنکه باعث پیشرفت هسته ای ما شود. البته با همین ۵ درصد نیز نیروگاه های بوشهر و اصفهان تامین میشوند.

http://www.birjandrasa.ir/11795

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا