امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس: برای رقم نخوردن ترکمن چای‌های دیگری دولت شفاف سازی کند/ نگران تکرار کرسنت‌ها هستیم

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس: برای رقم نخوردن ترکمن چای‌های دیگری دولت شفاف سازی کند/ نگران تکرار کرسنت‌ها هستیم

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان گفت: یک افرادی در کشور دچار کشف دین و خود باختگی هستند؛ خیانت می کنند و ما نگران تکرار کرسنت‌ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و السلمین سید محمدباقرعبادی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، به خواسته جدید غرب در توافق FATF اشاره کرد و گفت: غرب خواسته‌های نامحدودی دارد و آرمان‌های انقلاب ما که مذهبی، ملیت، استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت است را نمی خواهد.

وی تصریح کرد: این قراردادها و تحریم‌ها بهانه است تا غرب دنبال روزنه نفوذی باشند و آرمان‌های ما را تضعیف کند چراکه آرمان‌های ما نقاط قوت ما است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: غرب و آمریکا دنبال این است تا ایران ضعیفی در منطقه باشد و ارزش‌های انقلابی و اسلامی که نقاط قوت ما است را از ما بگیرد؛ غربی‌ها می خواهند ما کاملا در قید و بند آنها بوده و پیشرفتی نداشته باشد.

حجت الاسلام عبادی یادآورشد: در نقشه جامع غربی‌ها برای خاورمیانه کدخدا رژیم صهیونیستی است و مصوبه کنگره آمریکا است که هیچ کشوری نباید قدرتمند از این رژیم در خاورمیانه باشد.

وی با تاکید بر این‌که تمام این تحریم‌ها و پروسه‌ها برای این است که غربی‌ها نقشه خود را پیاده کنند، گفت: آمریکا دست از ما برنمی‌دارند حتی با وجود اینکه قرارداد بانکی، برجام و مسائل دیگر را تمام کردند و یک قدم به هدف نزدیک می شوند بازهم طلب کارند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه عده ای در کشور ساده اندیش هستند و خیال می کنند با این مسائل مشکلات حل می‌شود.

حجت الاسلام عبادی اظهارکرد: آقای هاشمی رفسنجانی مثال ژاپن را برای ایران می آورند که باید برای ایشان تاسف خورد و گفت “ژاپن عمله آمریکا است و بدون اجازه وی آب نمی‌خورد و این با استقلال و غیرت ملی ما هم خوانی ندارد”.

وی ادامه داد: اگرتمام آنچه غربی‌ها دوست دارند عملی شود بازهم اجازه نمی دهند ژاپن باشیم چراکه تصویب کرده اند قدرتمند خاورمیانه باید رژیم صهیونیستی باشد.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ژاپن را با ایران مقایسه کردن اشتباه است، متذکرشد: این کشور بدون موشک، سلاح و ارتش قوی نمی‌تواند حتی یک لحظه در مقابل داعش و بحران‌های خاورمیانه دوام بیاورد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه من نسبت به دولت امروز و قراردادهای نفتی نگران هستم، متذکرشد: چرا ما باید قرارداد این طوری امضا کنیم و به مردم شفاف سازی نکنیم.

وی بیان کرد: وزارت نفت جزئیات قراردادها را در سایت خود اعلام کند چراکه مردم از توتال غریبه تر نیستند؛ مردم انقلاب کردند خون شهید دادند باید بدانند نفت شان می خواهد به کجا برود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی متذکرشد: کدام شرکت های خصوصی قرار است در قراردهای نفتی یک سویه که برعلیه منافع مردم است با کشورهای غربی مشارکت کنند و قراردادها را اجرا کنند و منافع چه کسانی در این قراردادها تامین می شود؟

حجت الاسلام عبادی اظهارکرد: یک افرادی در کشور دچار کشف دین و خود باختگی هستند؛ خیانت می کنند؛ منافع شخصی خود را بر منافع مردم ترجیح داده اند و وارد معامله شده اند؛ ما نگران تکرار کرسنت‌ها هستیم.

وی تاکید کرد: واقعا از دولت می‌خواهم مردم و نمایندگان را امین خود بدانند چراکه نمایندگان از جزئیات نفتی خبر ندارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی متذکرشد: متاسفانه وزیر اقتصاد، نمایندگان و کمیسیون های اقتصادی مجلس را از جزئیات این قراردادها اطلاع نداده اند.

عبادی تصریح کرد: با امضای این قراردادها ما دچار خود تحریمی در داخل کشور می‌شویم چراکه بانک‌ها موظف هستند به غربی ها بگویند چه قراردادهایی انجام می دهند و بانک هایی موجب امنیت کشور ما هستند تسهیلات و وام نخواهند داد و گردش مالی ما دچار مشکل می شود.

وی با تاکید بر این‌که دولتی‌ها باید مشخص کنند از این قراردادها دنبال چه هستند، گفت: الان بچه دبستانی داخل خیابان اهمیت سلاح نظامی و موشک را می فهمد اما مسوولان به سادگی از کنار این موضوع می گذرند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: گاهی عبارت‌هایی به کار برده می شود که سلاح نظامی لازم نیست و ما به دنبال اقتصاد هستیم و بدون موشک می شود دنبال اقتصاد رفت.

حجت الاسلام عبادی تاکیدکرد: لازم است دولت در همه موارد شفاف سازی کند مردم و نمایندگان را امین خود بداند چراکه مردم پایبند استقلال، آزادی و جمهوریت بوده و خیلی خوب مسائل را رصد می کنند.

وی بیان کرد: ما در قراردادها وادادگی را می بینیم و لازم است وزارت خارجه ورود جدی در خصوص تحریم سپاه، صداو سیما و نهادهای انقلابی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر خارجه فکر می کند اگر آرام صبحت کند و خیلی جاها خودش را به خواب بزند همه چی حل می شود؛ غربی ها خیلی خائن تر از این هستند که دوستان خوش بین توجه می کنند.

حجت الاسلام عبادی با تاکید براینکه آقایان خوش بین تاریخ معاصر را مطالعه کنند و عبرت بگیرند، گفت: ما انتظار داریم آقای رئیس جمهور، وزارت خارجه و دولتی ها مواضع قاطعی بگیرند که این مواضع بازتابی جهانی خوبی می تواند داشته باشد.

وی اظهارکرد: مسوولان نگران نباشند اگر آنها قدم های محکمی بردارند مردم محکم پشت سر می آیند و باید منافع مردم را بر منافع حزبی و گروهی ترجیح داد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما هم دوست داریم دولت مقتدر، سربلند و هوشیار باشد هیچ کس علاقه ندارد مسائل دیپلماسی را رعایت نکنند هر حرفی بزنند و  همه را  به هم بریزند ما این را نمی خواهیم اما باید دولت موضع گیری محکم با توجه به تامین منافع داشته باشد.

عبادی انتقاد کرد: هرگز جزئیات قراردادهای نفتی توضیح داده نشده است و دولت باید آثار مثبت و منفی را در اختیار نمایندگان قرار دهند اما متاسفانه این اقدام از سوی دولت صورت نمی گیرد.

وی تصریح کرد: برای اینکه ترکمن چای های دیگری در مجلس ثبت نشود لازم است همه نمایندگان با قدرت ورود کنند و دولت شفاف سازی کنند.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا