امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف مطرح کرد:لزوم توجه ویژه به وضعیت آموزش در روستاها

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف مطرح کرد:لزوم توجه ویژه به وضعیت آموزش در روستاها

نماینده بیرجند درمیان و خوسف درباره وضعیت فعلی آموزش در کشور گفت:در حال حاضر آموزش و پرورش با کمبود اعتبار روبه روست و این مساله موجب می شود تا به عنوان نمونه دانش آموزان روستایی ما برای رفت و آمد به مراکز آموزشی دچار مشکل باشند.همایش شوراهای اسلامی روستایی شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از ویژه نامه مجلس هشتم آبانماه روزنامه آوای خراسان جنوبی حجت السلام سید محمد باقر عبادی افزود:این در حالی است که پیش از این آموزش و پرورش بخش زیادی از هزینه رفت و آمد دانش آموزان روستایی را می پرداخت اما الان اعتبار قابل توجهی را به این مساله اختصاص نداده است.نیاز است که این کارانجام شود چرا که این مشکل آسیب زیادی را به قشر آسیب پذیر وارد می کند و دانش آموزان این بخش را از جامعه نیز می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

وی در ادامه افزود با اشاره به رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه آموزش و پرورش اظهار داشت:آموزش و پرورش باید مدام با تحول روبه رو باشد نه به معنای این که همه چیز را پاک کرده و دوباره از نو آغاز کنیم.این تحول نیز باید در مسیر تکامل باشد.

تفاوت زیادی بین آموزش و پرورش ما و این سیستم با کشورهای دیگر وجود دارد.ما از بابت تربیت نیروی انسانی خیلی از آنها عقب تر هستیم.این موضوع نیز خود را با نکاتی چون فرار از قانون بی توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی نبود روحیه و فرهنگ کار جمعی نظم و برنامه ریزی و … در جامعه نشان می دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تاکید کرد:این موارد باید در سیستم آموزش و پرورش دیده و برطرف شوند تا نسل های بعدی در حوزه مسائل اجتماعی و مدنی بالاتر از نسل حال حاضر باشند.این نهاد مهم در بحث تربیت دینی نیز بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام عبادی یاد آور شد:این درست است که تمام استانهای ما باید دانشگاه داشته باشند اما این کار را تا کجا باید انجام داد؟در حال حاضر برخی از روستاهای ما نیز دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارند و الان که کمبود دانشجو و صندلی های خالی روبه رو شده اند مجبورند که تعطیل بمانند.با توجه به این وضعیت الان این مطرح است که چه هزینه ای به بیت المال تحمیل شده است؟

قابل توجه این است که برخی دانشگاه ها در شهرهای کوچک استاد نداشته اند بلکه اساتید نیز با دریافت کرایه حمل و نقل به شهرهای کوچک تر سفر می کردند.باید برای این مساله نیز فکری کرد.این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد:اما نکته دیگر اسلامی کردن دانشگاه ها و اصلاح متون برخی از کتاب هایی است که باید مورد توجه وزیر جدید باشد.

دانشگاه ها نباید حیات خلوت ساخت وساز و جریان های سیاسی باشد در عین حال که دانشجو باید سیاست مدار باشد نه ابزار سیاست زدگی.نکته بسیار مهم دیگر در آموزش عالی که بسیار مهم است ارتباط دانشگاه با صنعت و فعالیت های عملی است که باید برای آن فکر جدی کرد.عبادی درباره زمان معرفی فرد پیشنهادی جدید برای تصدی سمت وزارت ورزش و جوانان نیز گفت:برای معرفی وزیر ورزش و جوانان فعلا چند روزی فرصت باقی است.اما در مورد وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان که معرفی شد و رای نیاورد برخی نکات وجود داشت که در مجلس مطرح شد و برخی موارد نیز پشت پرده وجود داشت که مطرح نشد.دخالت در جریان سال ۸۸ فعالیت های اقتصادی و برخی نکات دیگر مواردی بودند که با توجه به آنها نمایندگان نیز نتوانستند صلاحیت این فرد را برای تصدی سمت وزارت تایید کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا