امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت: ا ا تقدم اقتصاد بر فرهنگ در کوتاه مدت/حل مشکلات اقتصادی مردم ضروری است ا

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت: ا ا تقدم اقتصاد بر فرهنگ در کوتاه مدت/حل مشکلات اقتصادی مردم ضروری است ا

حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: مباحث فرهنگی در کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران همچون هوا است به گونه ای که اگر هوا؛ سالم باشد، سلولهای بدن نیز خوب کار می کنند و اگر هوا آلوده باشد بدن دچار مشکل می شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از شبستان؛ حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی افزود: بنابراین اگر فرهنگ یک کشور سالم باشد، دیگر بخش های یک جامعه از قبیل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، آموزشی، امنیتی و … نیز مشکلی نخواهند داشت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس نهم با اشاره به اینکه نهضت و دین پیامبر عظیم الشان اسلام(ص)؛ فرهنگی است و بزرگترین معجزه پیامبر خاتم(ص) که قرآن است نیز نگاه فرهنگی بسیار عمیقی دارد، ادامه داد: به همین دلیل قرآن توانست در تمامی ابعاد جامعه آن زمان و بعد از آن در تمامی قرن ها و در دلهای تمامی مردم تاثیر بگذارد.
وی تبدیل جامعه جاهلی آن زمان به یک تمدن اسلامی فراگیر را نشات گرفته از قرآن به عنوان معجزه فرهنگی پیامبر اسلام(ص) دانست و گفت: ایران با آمدن اسلام توانست دانشمندان بزرگ زیادی از جمله ابوریحان، رازی، ابوعلی سینا و … را تربیت کند و در زمینه تمامی علوم مختلف رشد کند.
حجت الاسلام عبادی در ادامه با تاکید بر اینکه بحث سبک زندگی اسلامی ایرانی، بخشی بزرگی از مباحث فرهنگی است، تصریح کرد: هیچ ملتی در دنیا به اندازه ملت و مکتب ایران در زمینه سبک زندگی درست بر پایه اسلام، حرف برای گفتن ندارد.
وی با انتقاد از اینکه در عمل سبک زندگی در این کشور فرهیخته متاثر از فرهنگ کشورهایی است که حرفی برای گفتن ندارند، افزود: این موضوع کم کاری دستگاههای مرتبط از جمله صدا و سیما، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و … را می رساند.
وی با تاکید بر اینکه در بین وزارتخانه های کشور، مهمتر از وزارت آموزش و پرورش نداریم، اظهار داشت: آموزش و پرورش وظیفه دارد سبک زندگی ایرانی اسلامی را به طور صحیح به دانش آموزان بیاموزد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر، چنین روندی در آموزش و پرورش و مدارش مشاهده نمی شود و مسئولان باید برای آن فکری بکنند.
وی به شرایط خاص اقتصادی کشور در سال گذشته و امسال اشاره کرد و اظهار داشت: در نگاه کوتاه مدت به نظر می رسد که اقتصاد بر فرهنگ اولویت دارد و تیم اقتصادی دولت باید با تمام توان، همت خود را برای کاهش هرچه سریعتر تورم، به کار گیرد تا مردم بتواند با آرامش روحی و روانی بهتری به مسائل فرهنگی بپردازند.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی، ریشه در فرهنگ دارد، یادآور شد: دستگاههای اجرایی اجازه ندارند برای عملی شدن”اقتصاد و فرهنگ” تنها شعار بدهند بلکه باید در گام اول راهکارهای عملی شدن این مهم را ارائه و بعد به اجرا بپردازند.

 

http://www.shabestan.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=29&Id=358399&Mode=

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا