امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند؛درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی:سرمایه‌گذاری آفریقایی‌ها در خوسف برای تولید انرژی خورشیدی

نماینده مردم بیرجند؛درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی:سرمایه‌گذاری آفریقایی‌ها در خوسف برای تولید انرژی خورشیدی

نماینده مردم ‌بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: سرمایه‌گذار آفریقای جنوبی برای تولید انرژی خورشیدی در خوسف ۵ میلیارد تومان در این سرمایه ‌گذاری کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام سید‌محمد‌باقر عبادی صبح امروز در حاشیه بازدید از غرفه‌های نمایشگاه مطبوعات به ظرفیت‌های خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: خراسان جنوبی برای داشتن پدران علوم مختلف بر خود می‌بالد و فرهنگ مردم این مرز و بوم از فرهنگی غنی برخوردار است.

وی با بیان اینکه یکی از قوی‌ترین داشته‌ها و نقاط قوت خراسان جنوبی داشتن نیروی انسانی است، افزود: در خراسان جنوبی سطح فرهنگی عمومی مردم بالاست.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: معادن غنی و کم نظیری در استان خراسان جنوبی وجود دارد که برخی از این معادن در هیچ جای دیگر وجود ندارد و علاوه بر این از انرژی‌های پاک برخوردار است که سرمایه‌گذار کشور آفریقای جنوبی با سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد تومانی انرژی خورشیدی در خوسف سرمایه‌گذاری کرده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان جنوبی کویری دارد که در نوع خود بی نظیر است که این کویر می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگری باشد.

عبادی با بیان اینکه حجم صادرات ما در سال ۱۶۵ میلیون دلار است، افزود: با وجود این باز هم صادرات ما می‌تواند بیشتر از این باشد زیرا ما افغانستان را در همسایی خود داریم و بسیاری از سرمایه‌گذاران افغان به دنبال سرمایه گذاری هستند.

وی بیان کرد: نباید از منطقه ویژه اقتصادی غافل شد زیرا آینده خوبی در آن پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند در جهت توسعه استان موثر باشد و در زمینه اشتغال چون در کنار مرز هستیم می‌تواند زمینه اشتغال بیشتری فراهم شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از ظرفیت‌‌های خراسان جنوبی دفتر وزارت خارجه است که می‌تواند توانمندی استان را به کشور معرفی و جذب گردشگر را داشته باشد که در مدت سه سال اخیر که دفتر وزارت خارجه در خراسان جنوبی راه اندازی شده است سفرای مختلفی به استان سفر کردند.

عبادی با بیان اینکه ۵ هزار دانشجو و بیش از ۱۰۰ هیئت علمی در خراسان جنوبی داریم، افزود: ظرفیت دانشگاه‌ها کمک خوبی در زمینه اقتصاد استان است که در خراسان جنوبی دانشگاه‌ها ظرفیت بسیار خوبی است که اساتید می‌توانند در جهت دانش به استان کمک کنند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند با انعکاس ظرفیت‌های خراسان جنوبی کمک زیادی در جذب سرمایه‌گذار کمک کنند، اظهار داشت: خراسان جنوبی به لحاظ داشتن مردمان مرزنشین از امنیت خوبی برخوردار بوده که در این بین نباید از زحمات نیروی انتظامی هم غافل شد.

عبادی افزود: یکی دیگر از ظرفیت‌های استان ما وجود شرکت‌های دانش بنیان است و ظرفیت صنایع دستی از دیگر پتانسیل‌های خراسان جنوبی است که نباید از آن غافل شد.

وی با بیان اینکه باید صنایع دستی بتواند اشتغال ایجاد کند و طرح ضربتی که می‌تواند استان را از بحران نجات دهد صنایع دستی و گردشگری است، اظهار داشت: بیمارستان‌های خوبی در خراسان جنوبی داریم که دو بیمارستان در سال گذشته راه اندازی شد و برای توریست درمانی ظرفیت خوبی است که می‌توان از ظرفیت توریست درمانی استفاده کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های، بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجمع نمایندگان خراسان جنوبی تعامل خوبی بین نمایندگان است و نگاه جزیره‌ای وجود ندارد.

عبادی با اشاره به اهمیت راه آهن افزود: راه آهن خیلی مهم است که نیاز به زیر‌ساخت است و در دوره گذشته ردیف اجرایی آن مصوب و تنها ردیف اجرایی کشور بود البته این پروژه نیاز به اعتبار زیاد دارد و اعتبارات دولتی جوابگو نیست و باید فاینانس شود که در این راستا دولت مصوب کرد که صندوق توسعه ۸۵ درصد تسهیلات ارائه کند تا پیمانکار قوی پای کار بیاید.

وی با بیان اینکه برای جاده بیرجند به قاین اقدامات زیادی انجام شده و تمام این مسیر دست پیمانکار است، افزود: چند بار به وزیر راه تذکر داده شده و در مدت یک سال و نیم اخیر اقدامات زیادی در این مسیر انجام شد.

وی با بیان اینکه درخواست‌های ما از مسئولان آب، راه آهن، جاده و توجه به صنایع است، اظهار داشت: بودجه استان امسال توسط دولت ۳۹۲ میلیارد تومان بود که ما نمایندگان با پیگیری‌های زیاد توانستیم این رقم را به ۷۴۴ میلیارد تومان برسانیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا