امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس: توسعه صنایع دستی برای نگه‌داشت جمعیت در روستاهای خراسان جنوبی در دستور کار قرار گیرد

نماینده مردم بیرجند در مجلس: توسعه صنایع دستی برای نگه‌داشت جمعیت در روستاهای خراسان جنوبی در دستور کار قرار گیرد

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۱۷ سال خشکسالی در استان گفت: در این راستا یکی از کارهای کارشناسی که می‌تواند به نگهداشت جمعیت در روستاها کمک کرده و جایگزین کشاورزی شود توسعه صنایع دستی است.

به گزارش خبرگزاری تسینم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روستاهای خراسان جنوبی با ۱۷ سال خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند که در این راستا یا کشاورزی آن از دست رفته و یا بازدهی آن کم شده است که یکی از کارهای کارشناسی که می‌تواند در راستای نگه داشت جمعیت کمک کرده و مکمل اشتغال بوده و جایگزین بخش کشاورزان باشد رونق صنایع دستی است.

وی با اشاره به اینکه دولت نیز برای توزیع و رشد صنایع دستی در روستاهای محروم باید کمک حال روستائیان و کشاورزان باشد، افزود: مجلس شورای اسلامی در راستای رونق هرچه بیشتر صنایع دستی و تمهیدات لازم برای آسیب شناسی، رفع مشکلات و حمایت از این بخش نیز فراکسیونی به عنوان فراکسیون فرش و صنایع دستی تشکیل داده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر صنایع دستی استان مانند فرش به ویژه حوله بافی و توبافی و سایر صنایع دست ساز این منطقه مدیریت شود می‌توان تمام نیاز کشور و حتی خارج از کشور را در این حوزه تامین کرد.

عبادی بیان کرد: در راستای حمایت هرچه بیشتر از صنایع دستی نیز در فراکسیون فرش و صنایع دستی مصوب شده تا تمام کارگاه‌های کددار فرش بیمه و در توزیع و بازاریابی صنایع دستی دولت کمک حال فعالان این عرصه باشند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مسائل و مشکلات استان اظهار داشت: یکی از معضلات بزرگ در کشور مسئله بیکاری است به گونه ای که در هر خانواده فردی بیکاری وجود دارد و در این راستا امسال مصوبات خوبی برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال تصویب شده است.

وی افزود: در راستای رفع بیکاری در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان مصوب شده که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برداشت و برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم در اختیار دولت قرار گیرد تا سبب رونق و اشتغال در این مناطق شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به این مصوبه نیز دولت هم باید آیین نامه‌های مطلوبی را تدوین کند تا این اعتبارات به صورت مطلوب توزیع و منجر به اشتغال در مناطق روستایی و محروم شود.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای مهم که در بودجه سال ۹۶ خراسان جنوبی توسط نمایندگان استان صورت گرفته افزایش دو برابری بودجه امسال نسبت به بودجه پیشنهادی از ۳۵۰ میلیارد تومان به ۷۵۰ میلیارد تومان بوده است که در نوع خود کاری بی سابقه در طول تاریخ استان است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در زمینه روند دوبانده کردن جاده بیرجند – قائن نیز گفت: همان گونه که بارها گفته شده است با تلاش و پیگیری‌های انجام شده تمام این محور به مناقضه گذاشته شده و پیمانکاران آن مشخص و در حال فعالیت هستند و در حال حاضر نیز بدون مشکل اعتباری از سرعت قابل توجهی برخوردار است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا