امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: خراسان جنوبی در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مناطق روستایی رتبه نخست کشوری را کسب کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: خراسان جنوبی در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مناطق روستایی رتبه نخست کشوری را کسب کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارشات خوبی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان در حال انجام است گفت: خراسان جنوبی در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مناطق روستایی رتبه نخست کشوری را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به گزارش خبرگزاری به نقل از خبرگزاری تسنیم بیرجند حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب نامه‌ای از رهبر معظم انقلاب، سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و سپاه قدس تشکر کردند.

وی با بیان اینکه سپاه قدس و سردار سلیمانی به خاطر دلاور مردی‌هایی که در این چند سال داشتند خطر بزرگ داعش را از منطقه دفع کردند افزود: راهبرد و سیاست اصلی توسط رهبر معظم انقلاب تدارک دیده شده بود و نباید فراموش کنیم در آن زمان برخی در داخل کشور زمزمه می‌کردند که ما را به سوریه و دیگر کشورها چه کار است و باید به فکر کشور خود باشیم.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آن زمان دیدگاه رهبر معظم انقلاب این بود که باید در مرزها دفاع صورت گیرد چون اگر غیر این بود امروز باید در داخل استان‌های خود با داعش مبارزه می‌کردیم و امروز دیگر شاید هیچ فردی در بین ملت ما نباشد که نداند هدف از دفاع در مرزها به چه خاطر است.

عبادی با بیان اینکه این سیاست نظام سیاستی کاملا درست و به جا بوده است افزود: زحمات سپاه قدس، سردار سلیمانی و مدافعان حرم قابل تقدیر است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های روز گذشته خود اظهار داشت: جلسه هشتم کمیسیون آموزش در رابطه با ادامه رسیدگی به تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را در دستور کار خود قرار داد که در این جلسه گزارشاتی ارائه شد و بازرسی‌هایی که مشخص شده بود گزارشات در کمیسیون‌ها مطرح شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از افرادی که در زمان فساد و تخلف در صندوق مسئولیت داشتند در این جلسه حضور داشتند و جلسه خوبی بود که امیدواریم هرچه زودتر گزارش نهایی تمام شود تا به صحن اصلی مجلس بیاید و برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال شود.

عبادی افزود: رسیدگی کاری بسیار بزرگ است چون نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدت ۹ ماه مسئولیت این تفحص بودند و زحمات زیادی کشیده شد و بنده خیلی خرسند هستم که جزو اولین افرادی بودم که برای تفحص در این تخلف بزرگ شرکت کردم.

وی در ادامه به دیدار خود با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اشاره و اظهار داشت: این دیدار روسای مجامع استانی نمایندگان مردم در مجلس دعوت شده بودند که جلسه خوبی بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس قانون مصوب‌شده امکان استفاده ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری وجود دارد که به همین میزان نیز آورده بانک‌ها است و در مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغالزایی اختصاص می‌یابد.

عبادی با بیان اینکه آئین نامه این طرح را دولت تصویب کرده و مسئولیت اجرای آن نیز مشخص شده است و حتی برای اجرا در دهه اول آذر ماه به همه استان‌ها ابلاغ شده است، افزود: طرح‌های اشتغالزایی با کف ۱۰۰ میلیون تومان تا سقف ۲ میلیارد تومان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های صادر کننده مجوز شامل وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان گردشگری هستند افزود:کلیات برساس شاخصه‌هایی که مشخص شده است میزان تعلق به هر استان مشخص می‌شود و سهم استان خراسان جنوبی از مجموع اعتبارات ۲٫۸۱ درصد است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاکید شد تا بانک‌ها به راحتی برخورد کنند و نرخ سود تسهیلات هم ۶ درصد است و بین ۱۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان می‌توانند از تسهیلات استفاده و دستگاه‌های مربوطه نظارت خواهند داشت چون باید تهسیلات منجر به اشتغال شود.

عبادی با بیان اینکه بنده تاکید کردم که برای اشتغال روستائیان مشاوره هم داده شود افزود: این ظرفیتی بزرگ است که با اخذ این وام‌ها برای ایجاد اشتغال در روستاها گام‌های خوبی برداشته شود و نظارتها هم به خوبی انجام شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته یکی از رسالت‌های بنیاد مستضعفان کمک به محرومان بوده که براساس این از طریق بانک عامل سینا وام‌هایی را به روستائیان اختصاص داده شد که بیشتر استان‌ها این مبالغ را برای روستائیان جذب نکرده بوندد اما خراسان جنوبی و رضوی توانسته بودیم ۵۰ درصد بودجه سهم خود را دریافت و خراسان جنوبی رتبه نخست ایجاد اشتغال و جذب تسهیلات ارزان قیمت را دارد.

وی اظهار داشت: امیدواریم دولت بتواند آمایش سرزمینی ایجاد کند تا بازدهی اقتصادی مناسبی داشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا