امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس خواستار افزایش رشته‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شد

نماینده مردم بیرجند در مجلس خواستار افزایش رشته‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افزایش تعداد رشته‌های پزشکی در مقاطع مختلف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بسیار با اهمیت است، گفت: افزایش رشته‌ها سبب جذب متخصصان می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ سید‌محمد‎باقر عبادی امروز( ۱ شهریور) در جمع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ضمن تبریک فرا رسیدن روز پزشک، اظهار داشت: پزشکان در تأمین سلامت مردم نقش بسیار ارزنده‌ای دارند و ما نیز قدردان تلاش و زحمت این قشر هستیم.

وی با تأکید بر اینکه افزایش تعداد رشته‌های پزشکی در مقاطع مختلف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بسیار با اهمیت است، تصریح کرد: افزایش رشته‌ها سبب جذب متخصصان شده و انجام این کار نیازمند پیگیری‌های میدانی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از استان‌ها در زمینه افزایش رشته‌های پزشکی خود بسیار موفق عمل کرده‌اند، متذکر شد: با توجه به قدمت طولانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تعداد این رشته‌ها رشد قابل قبولی نداشته است.

عبادی تأکید کرد: باید در این زمینه تلاش‌های بیشتری صورت گیرد و نمایندگان مجلس نیز در این بخش کمک می‍‌‌کنند و برای رفع مشکلات سر راه قدم برمی‌دارند.

وی با تأکید بر تسریع روند ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی بیرجند، یادآور شد: با توجه به اینکه این بیمارستان در مرکز استان راه‌اندازی می‌شود، همه مردم استان می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند، به همین دلیل مسئولان باید آن را به صورت ویژه ببینند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شهرستان بیرجند برای همه استان است و اگر توسعه پیدا کند همه مردم خراسان جنوبی می‌توانند از امکانات آن بهره‌مند شوند.

عبادی با اشاره به سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به این استان، بیان کرد: در سفر معاون رئیس جمهور به طور حتم این موضوع پیگیری شود و استانداری باید با نگاه ویژه به این پروژه نگاه کند.

وی با تأکید بر استفاده از نظرات مدیران گذشته، نخبگان و اساتید دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان، افزود: مدیران جدید باید از نظر این افراد و حتی تجربیات بعضی از استان‌های موفق در این زمینه الگوگیری کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کار مدیریت جدید استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس خیلی مهم است، گفت: جایگاه نمایندگان جایگاه تأثیرگذاری است و با استفاده از ظرفیت این افراد می‌توان بسیاری از گره‌ها را باز کرد.

عبادی ادامه داد: با توجه به اینکه نمایندگان جایگاه قانون‌گذاری دارند و بسیاری از دستگاه‎ها به آن مراجعه می‌کنند، نمی‌توانند روی یک موضوع خاص متمرکز شوند و نباید انتظار داشت خود این افراد برای حل مشکلات دستگاه‌ها به سراغشان بروند.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی در بخش درمان و امکانات درمانی از خیلی از استان‌های دیگر عقب است و نیاز است که در این زمینه کار بیشتری انجام شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر استفاده از نظرات و دیدگاه‌های بسیجیان و انقلابیون، خاطر نشان کرد: این افراد دیدگاه‌های ارزنده‌ای دارند که اگر از آن استفاده شود به حل مشکلات و موفقیت‌های بیشتر کمک زیادی می‌کند.

 

گفتنی است در این مراسم؛ دکتر کاظم قائمی امروز در دیدار با نمایند مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روش کار ما در دانشگاه علوم پزشکی ادامه روش مدیریت‌های قبلی است.

وی هدف از این دیدار را تسریع در روند اجرای امور بهداشتی و درمانی استان عنوان کرد و گفت: به دلیل بعضی از مسائل روند اجرای برخی امور بهداشتی و درمانی به کندی پیش می‌رود و باید با همکاری نمایندگان ترتیبی اتخاذ شود تا این روند تسریع پیدا کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر اینکه حمایت نمایندگان مجلس می‎تواند پشتوانه مهمی برای ارتقاء سلامت استان باشد، تصریح کرد: تعامل بین نمایندگان و سیستم داخلی دانشگاه  تإثیر بسزایی در پیشبرد اهداف دانشگاه دارد.

قائمی با بیان اینکه چالش عمده خراسان جنوبی در بخش درمان است، متذکر شد: وزیر بهداشت نیز به بهبود وضعیت سلامت نگاه ویژه‌ای دارد و امیدواریم با این نگاه ایشان شاهد تحولات زیادی در این بخش باشیم.

وی تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی بیرجند را از مهم‌ترین الویت‌های استان در بخش درمان دانست و افزود: برای اتمام مراحل ساخت و تجهیز این بیمارستان به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

نبود جاذبه دلیل عدم تمایل متخصصان برای ماندگاری در مناطق محروم

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه کمبود فضای فیزیکی در بیمارستان‌های استان بسیار زیاد است، یادآور شد: در بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند در خیلی از مواقع با کمبود تخت  ICU روبه روهستیم که راه‌اندازی بیمارستان ۲۰۰ تختوابی  تأثیر زیادی در حل این  مشکل دارد.

قائمی با اشاره به سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به خراسان جنوبی،  اضافه کرد: اگر اعتبار مورد نیاز برای راه‌اندازی ‌این بیمارستان اختصاص پیدا کند تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری این بیمارستان به بهره‌برداری برسد.

وی تأمین نیروی انسانی بیمارستان‌های سرایان، درمیان و سربیشه را از دیگر مشکلات استان در حوزه درمان برشمرد و گفت: نیروهای مورد نیاز برای این بیمارستان‌ها گزینش شده‌اند اما مجوز استخدام آن‌ها صادر نشده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ماندگاری نیروهای متخصص در مناطق محروم یکی از معضلات استان است، بیان کرد: درآمد پایین و نبود جاذبه برای متخصصان سبب شده که آنها تمایلی برای ماندن در استان نداشته باشند.

قائمی خاطر نشان کرد: باید برای جذب و ماندگاری نیروهای متخصص کارهای بیشتری انجام و تمهیداتی اندیشیده شود.

 

-بنا بر این گزارش؛ به مناسبت روز پزشک کاظم قائمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به همراه آهنی معاون غذا و دارو، مهدی زاده معاون بهداشتی ، باریک بین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و گنجی فرد معاون درمان این دانشگاه بعد از ظهر امروز با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا