نماینده مردم بیرجند در مجلس در گفتگو با ایسنا: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز کارنامه خوبی نداریم/ واردات کالا لوکس و غیر ضروری خسارت فراوانی بر اقتصاد وارد کرده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، واردات کالاهای غیر ضروری را از دیگر مشکلات اقتصادی کشور خواند و افزود: بخش عمده واردات کالا لوکس و غیر ضروری نظیر ورود خودروهای لوکس و کالاهای مشابه داخلی میلیاردها دلار ارز از کشور خارج و خسارت فراوانی بر اقتصاد وارد کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی،‌ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، در خصوص ارزیابی از توجهاتی که به شعار سال شده است، گفت: نمره‌ای که می‌ توان به تحقق شعار سال داد متوسط است و در بحث فرهنگ نیاز به کار بیشتر بود.

وی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی نیز کارنامه خوبی نداریم، تصریح کرد: در تحقق این شعار گام‌های اساسی صورت نگرفته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، واردات کالاهای غیر ضروری را از دیگر مشکلات اقتصادی کشور خواند و افزود: بخش عمده واردات کالا لوکس و غیر ضروری نظیر ورود خودروهای لوکس و کالاهای مشابه داخلی میلیاردها دلار ارز از کشور خارج و خسارت فراوانی بر اقتصاد وارد کرده است.

عبادی اظهار کرد: ازجمله اقدامات مطلوب که در تحقق شعار سال صورت گرفت، اجرای طرح “رفع موانع تولید” بود که مجلس شورای اسلامی نیز مصوبات خوبی داشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، ادامه داد: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی آثار خوبی داشت.

وی با بیان اینکه متاسفانه اقتصاد ما امروز بیشتر از هر مساله‌ای درگیر خودش است، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید با هم هماهنگی بیشتر داشته باشند، چراکه به جرات می‌توان گفت مسایل داخلی بیش از تحریم‌ها بر اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند.

خبرنگار: 101
انتهاي پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.