امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم: دولت هیچ برنامه‌ای برای اشتغال روستاهای خراسان جنوبی نداشت

نماینده مردم بیرجند در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم: دولت هیچ برنامه‌ای برای اشتغال روستاهای خراسان جنوبی نداشت

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه قانون منابع طبیعی باید بازنگری شود گفت: دولت هیچ برنامه‌ای برای اشتغال روستاییان در خراسان جنوبی نداشته که اگر این تداوم یابد به مهاجرت ببشتر می‌افزاید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند دریمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در استان خراسان جنوبی ۴۵۰ روستا فاقد آب آشامیدنی هستند که با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی روستاهایی وجود دارد که فاقد درخت و کشتزار بوده و مردم تنها با یارانه زندگی می‌کنند افزود: درد بی‌آبی کم نیست و حال با وجود این مشکلات زمین پدری مردم طبق قانون منابع طبیعی که در مجلس هشتم به تصویب رسیده، به عنوان زمین ملی اعلام می‌شود و این امر سبب سرخوردگی روستائیا شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور روستائیان در روستا به ویژه در استان‌های مرزی امنیت‌ساز است و اگر روستاها خالی از سکنه شود هم امنیت مرزها به خطر می‌افتد و هم مشکل حاشیه‌نشینی شهرهای بزرگ موجب تحمیل هزینه‌های زیاد به دولت می‌شود.

عبادی افزود: دولت هیچ برنامه‌ای برای اشتغال روستائیان در خراسان جنوبی نداشته و اگر برای اشتغال آنها برنامه‌ریزی نشود مهاجرت گسترده‌ای صورت می‌گیرد که در این راستا به جا است که در قانون منابع طبیعی بازنگری صورت گیرد تا اگر دردی از روستائیان رنج کشیده کم نمی‌کنیم گرفتاری جدیدی برای آنها ایجاد نکنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برای اشتغال روستائیان در خراسان جنوبی باید برنامه‌ریزی شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا