امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف در مجلس در گفت وگو با بیرجند رسا: وزیر سابق نیرو در حق انتقال آب به خراسان جنوبی جفا کرد

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف در مجلس در گفت وگو با بیرجند رسا: وزیر سابق نیرو در حق انتقال آب به خراسان جنوبی جفا کرد

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰۰ روستای ما با تانکر آب‌رسانی می‌شود اما وزیر سابق نیرو و دیگر بخش‌ها در خصوص انتقال آب به استان هیچ کاری انجام ندادند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  به نقل ازخبرگزاری بیرجند رسا ازبیرجند حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار داشت: در بحث حقوق‌ها در کشور فاصله حقوق‌ها خیلی زیاد است که باید تلاش شود این فاصله حقوقی از بین برود زیرا در یک جامعه اسلامی معنا ندارد که بین حقوق‌ها ۱۰۰ درصد فاصله باشد که این کار هم اگر از مجلس آغاز شود، خوب است.

عبادی با بیا ن اینکه راه‌آهن یک بحث بسیار مهمی بوده و در چند سال اخیر نیز برای آن پیگیری‌های زیادی انجام شده است، افزود: از محل صندوق توسعه می‌توان برای احداث راه‌آهن کال شور- بیرجند- زاهدان استفاده کرد چراکه وام صندوق توسعه ارزی بوده و سود کمی دارد که در این راستا سرمایه‌گذار بخش خصوصی رغبت بیشتری دارد تا سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشریح  دیدار مجمع نمایندگان خراسان جنوبی و استاندار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره راه‌آهن کشور این نشست را تشریح و اظهار داشت: ما در این دیدار همفکری و مشورت برای توسعه راه‌آهن از بیرجند-کال شور-زاهدان مواردی مطرح کردیم.

وی افزود: خط راه‌آهن بافق مشهد به فردوس که قرار است کشیده شود و با توجه به اینکه بودجه تقدیم مجلس شده اما وضعیت بودجه برای راه‌های به دست آوردن اعتبارت لازم برای راه‌آهن باید باشد.

عبادی افزود: امسال آنچه  که در لایحه تقدیمی دولت به مجلس صورت گرفته اعتبارت راه‌آهن در کل کشور کاهش‌یافته است و در این دیدار آن‌ها می‌خواستند که ما در مجلس اعتبارات را افزایش دهیم اما از سویی در بودجه عمومی کشور امکان ساخت راه‌آهن در کشور وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر تنها چیزی که بسیار مهم است فاینانس است و علاوه بر اینکه بخشی را باید بدهند و بخشی هم دولت باید به وعده‌های خود عمل کند درهرحال فاینانس اهمیت زیادی دارد که بخشی از اعتبارات را هم دولت در کنار فاینانس باید بدهد تا به وعده های خود عمل کند.

راه‌آهن با بودجه دولتی به اتمام نمی رسد

عبادی با بیان اینکه راه‌آهن را از بودجه دولت نمی‌توان به اتمام رساند و باید حتماً بخش خصوصی وارد کار شود، بیان کرد: بخش‌های خصوصی باید کنسرسیومی تشکیل دهند و از این وام استفاده کافی را ببرند که این مهم قدم مثبتی بود و چشم‌انداز خوبی خواهد داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به اجرای پروژه‌های دوبانده شدن محور بیرجند -قاین اشاره و بیان کرد: محور بیرجند – قاین تلفات زیادی می‌دهد چراکه درگذشته به این جاده بی‌مهری زیادی شده است.

آب‌رسانی ۵۰۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر

عبادی افزود: در حال حاضر ۵۰۰ روستای استان با تانکر آب‌رسانی می‌شود، که  مبحث انتقال آب خیلی مهم است که در این زمینه از وزیر نیرو نیز گلایه زیادی داشتیم که آب دریای عمان باید تصفیه شود.

وی بیان داشت: در این راستا مشاوره‌هایی انجام و راه‌حل‌هایی به دست آمد که هرگاه اجرایی شد به سمع مردم شریف خراسان جنوبی رسانده می‌شود.

عبادی افزود: از عملکرد وزارت نیرو سابق راضی نبوده و نیستیم و باید مدیرانی که جواب مردم را نمی‌دهند کرسی برای محاکمه انها برپا باشد که در این راستا وزیر سابق نیرو باید پاسخگو باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا