امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام استان و تکمیل پروژه مرکز درمانی سرطانی‌‌ها در مرکز استان از جمله مطالبات مردم استان در حوزه درمان از ریاست جمهور است

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام استان و تکمیل پروژه مرکز درمانی سرطانی‌‌ها در مرکز استان از جمله مطالبات مردم استان در حوزه درمان از ریاست جمهور است

حجت الاسلام عبادی ساعتی قبل در گفتگو با خبرگزاری فارس به مشکلات حوزه درمان استان اشاره کرد و یادآور شد: تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام استان، مجهز ساختن بیمارستان‌ها به امکانات و تجهیزات جدید و کمک به ساخت و تکمیل پروژه مرکز درمانی سرطانی‌‌ها در مرکز استان از جمله مطالبات مردم استان در حوزه درمان از ریاست جمهور است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند در آستانه سفر ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت به خراسان جنوبی اظهار داشت: در خراسان جنوبی در حال حاضر مشکلی بالاتر از مشکل آب وجود ندارد که باید پروژه انتقال آب توسط وزارت نیرو تعیین تکلیف شود تا وارد فاز عملیات اجرایی شویم.

وی با بیان این‌که کشاورزان و دامداران استان با معضل کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: در این استان شهرستان‌هایی وجود دارد که در آینده نزدیک برای آب شرب با مشکل رو به رو خواهند شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کمبود آب در استان منجر به مهاجرت زیاد مردم به سمت شهرها شده است که اگر دولت در این راستا تدابیر لازم نیاندیشد هزینه‌های بیشتری برای دولت در پی خواهد داشت، یادآور شد: اگر دولت علاقه‌ای به امنیت کشور دارد باید شرق کشور را تقویت کند و برای این امر باید به موضوع آبرسانی توجه شود.

عبادی یکی دیگر از مطالبات مردم خراسان جنوبی را بحث راه‌های استان دانست و افزود: تعجیل در دوبانده شدن شریان‌ها و راه‌های اصلی استان، آسفالته شدن برخی راه‌های روستایی و نیاز به بازسازی برخی از راه‌های استان از درخواست‌های مردم استان در حوزه راه‌ها است که باید وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه‌ای به این موضوعات داشته و از منابع در اختیار خود در این راستا هزینه کند.

وی با بیان این‌که در مورد منطقه ویژه اقتصادی استان رضایت نداریم، اضافه کرد: با توجه به این‌که توسعه بخش کشاورزی و صنعت وابسته به آب است بنابراین با وجود کم آبی در سطح استان باید بخش بازرگانی و تجاری استان رونق یابد و زمینه‌های لازم در راستای توسعه این بخش فراهم شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که منطقه آزاد تجاری بسیار مهم است، یادآور شد: رونق بازرگانی و تولید در شرق کشور نیازمند وجود منطقه آزاد تجاری است.

عبادی به حمایت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت و معدن استان اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی دارای منابع زیادی است ولی سرمایه‌گذاری خوبی صورت نمی‌گیرد چون امتیازات خوبی برای سرمایه‌گذاران در این استان در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان این‌که بخش صنایع استان وضعیت دلخراشی دارد، تصریح کرد: اکثر شهرک‌های صنعتی استان تعطیل هستند که باید در زمینه رفع مشکلات واحدهای صنعتی توجه ویژه صورت گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعامل بین بانک‌ها و صاحبان صنایع برای رونق بیشتر صنایع باید افزایش یابد.

عبادی اضافه کرد: برخی از پروژه‌های عمرانی مانند گازرسانی به شهرستان‌های استان باید در اولویت قرار گیرد.

وی به مشکلات حوزه درمان استان اشاره کرد و یادآور شد: تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام استان، مجهز ساختن بیمارستان‌ها به امکانات و تجهیزات جدید و کمک به ساخت و تکمیل پروژه مرکز درمانی سرطانی‌‌ها در مرکز استان از جمله مطالبات مردم استان در حوزه درمان از ریاست جمهور است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ساخت مصلی‌ها در استان به ویژه مصلی بیرجند نیازمند تامین اعتبار است و همچنین دولت در بحث حوزه‌های علمیه و مدرسه‌سازی در سطح استان ورود یابد.

عبادی به نبود کتابخانه مرکزی و جامع در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به این‌که این استان مهد علم و دانش است و دانشجویان و طلاب زیادی در خود پرورش می‌دهد وجود چنین کتابخانه‌ای در استان به طور کامل ملموس است که باید دولت در این زمینه توجه کند.

وی ادامه داد: باید دانشگاه‌های استان که ظرفیت بالایی دارند تقویت شوند و همچنین اعتبار لازم برای بحث مدرسه‌سازی برای مناطقی که با کمبود فضاهای آموزشی رو به رو هستند در نظر گرفته شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به موضوع راه‌آهن استان اشاره کرد و یادآور شد: راه‌آهن خراسان جنوبی با پیگیری جدی نمایندگان و استاندار خراسان جنوبی ردیف اجرایی گرفت.

عبادی خاطرنشان کرد: دولت سرمایه زیادی در بانک‌های خارجی دارد و می‌توان از این سرمایه برای اجرای پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی استفاده شود.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13931001000907#sthash.QtZ4AmDq.dpuf

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا