امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایرنا از دولت خواست حل مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند را در دستور کار قرار دهد تا محرکی برای پیشرفت و توسعه این خطه باشد

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایرنا از دولت خواست حل مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند را در دستور کار قرار دهد تا محرکی برای پیشرفت و توسعه این خطه باشد

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی روز چهارشنبه در آستانه سفر رییس جمهوری و هیات دولت به خراسان جنوبی در گفت و گو با ایرنا افزود: واگذاری منطقه ویژه اقتصادی به بخش خصوصی با هدف آبادانی یک اشتباه محض است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این اقدام در استان هایی که صورت گرفته موفقیت آمیز نبوده که در این رابطه باید دولت منطقه ویژه اقتصادی را احداث و بعد به بخش خصوصی واگذار می کرد.

وی از رییس جمهوری درخواست کرد که مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به عنوان قطب بازرگانی خراسان جنوبی بررسی و در زمینه رفع مشکلات آن اقدام کند تا این منطقه احیا شود.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از روند پیشرفت فیزیکی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بیرجند اعلام نارضایی کرد و بیان داشت: سرمایه گذار این پروژه تاکنون اقداماتی از جمله احداث چند سوله انجام داده که رضایت بخش نیست.

وی خواستار گازرسانی به روستاهای این استان شد و گفت: در خراسان جنوبی سه شهرستان درمیان، سربیشه و نهبندان از نعمت گاز برخودار نیستند که این اقدام خلاف عدالت اجتماعی است.

عبادی توجه ویژه به مساله فاضلاب شهرستان ها را از دیگر خواسته های مردم خراسان جنوبی دانست و عنوان کرد: نباید به آب فاضلاب نگاه حقارت آمیزی داشته باشیم چرا که با تصفیه این آب می توان از آن در بخش کشاورزی و صنعت استفاده کرد.

وی با انتقاد بر این که واحدهای صنعتی خراسان جنوبی با بحران مواجه هستند، خاطرنشان کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی خراسان جنوبی تعطیل شده است.

عبادی، مهمترین مشکل واحدهای صنعتی خراسان جنوبی را کمبود سرمایه در گردش دانست و افزود: دولت باید برای احیای واحدهای تولیدی خراسان جنوبی گامی موثر بردارد.

وی با بیان این که خراسان جنوبی در بخش معدن نیز از جمله استان های ممتاز کشور است، عنوان کرد: تنوع و کیفیت مواد معدنی خراسان جنوبی در کشور مثال زدنی است.

وی گفت: استخراج معدن به تنهایی در خراسان جنوبی کفایت نمی کند و اگر ما به دنبال شکوفایی اقتصادی و اشتغال هستیم باید زمینه فرآوری معادن خراسان جنوبی فراهم شود و در این رابطه دولت برای سرمایه گذاران در بخش معدن باید معافیت های مالیاتی در نظر گیرد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی زعفران، زرشک، عناب، انار را از جمله محصولات استراتژیک خراسان جنوبی دانست و افزود: این محصولات با زحمات فراوان توسط کشاورز تولید می شود و متاسفانه سود اصلی این محصولات به جیب دلالان می رود.

وی ادامه داد: باید زمینه فرآوری محصولات استراتژیک خراسان جنوبی فراهم شود چرا که با این اقدام ارزش افزوده محصول به استان برمی گردد.

عبادی تاکید کرد: باید در زمینه معرفی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی نیز اقدام موثری صورت گیرد و برای این محصولات برند خاصی تعریف شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: خراسان جنوبی در زمینه ظرفیت های گردشگری نیز از قدمت بسیار زیادی برخوردار است.

وی افزود: بسیاری از گردشگران خارجی، مناطق کویری ایران را برای بازدید انتخاب می کنند و از این رو باید ظرفیت های گردشگری خراسان خراسان جنوبی در کشور و جهان معرفی شود.

وی با بیان این که چشمه های آبگرم خراسان جنوبی هنوز به خوبی در کشور معرفی نشده است، گفت: راه دسترسی به برخی از مناطق آبگرم مناسب نیست و از این رو بهتر است دولت در کنار احداث راه های مناطق گردشگری، برای معرفی آنها نیز گام موثری بردارد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های گردشگری موجود در خراسان جنوبی باید صنعت گردشگری استان رونق پیدا کند.

وی به مشکلات خراسان جنوبی در زمینه صنعت هوایی اشاره کرد و گفت: باید پروازهای خراسان جنوبی تقویت و افزایش یابد.

عبادی تصریح کرد: با توجه به این که خراسان جنوبی ۱۲۰۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد، باید تعداد پروازهای استان افزایش و انتظار ما از دولت این است که به وضعیت فرودگاه های مناطق محروم توجه ویژه ای کند.

وی با اشاره به این که برخی از شهرستان های خراسان جنوبی ار کمبود مرکز تفریحی و سرگرمی رنج می برند، عنوان کرد: در مرکز استان در زمینه احداث فضاهای تفریحی در گذشته اقدامات خوبی انجام شده که با توجه به گسترش شهر باید احداث مراکز تفریحی در مرکز استان نیز افزایش یابد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید زمینه شادی های ارزان و حلال را برای جوانان فراهم کند.

وی کمبود آزمایشگاه و کارگاه ها را از مشکلات دانشگاه های استان بیان کرد و افزود: کیفیت خوابگاه های دانشجویی استان نیز مطلوب نیست.

وی احداث کتابخانه مرکزی را از جمله نیازهای اصلی خراسان جنوبی نام برد و گفت: دولت گذشته در سفرهای خود به خراسان جنوبی در زمینه احداث کتابخانه مرکزی قول هایی داده که تاکنون به این وعده ها عمل نشده است.

عبادی افزود: خراسان جنوبی استانی فرهنگی و دانشگاهی به شمار می رود و احداث کتابخانه مرکزی در این استان ضروری است.

وی درخصوص دستاوردهای سفرهای رییس جمهوری به استان ها نیز گفت: انجام این سفرها دارای آثار و برکاتی است و مردم مشتاق اقتدام دولت برای حل مشکلات خود هستند.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخواست ما این است که وعده هایی که در جریان این سفرها به مردم داده می شود محقق شود و همدردی با مردم به همراه عمل باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا