امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: امروز بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت نیاز داریم

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: امروز بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت نیاز داریم
حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: وحدت در صدر اسلام مورد توجه بوده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه قبل از مبعوث شدن پیامبر اکرم(ص) در جامعه جاهلیت اختلاف وجود داشت، تصریح کرد: زمانی که پیامبر(ص) مبعوث شدند یکی از اقدامات بزرگ ایشان اتحاد و وحدت بین مردم و مسلمانان بود که قرآن نیز به آن اشاره کرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تفرقه را سبب ناامنی روحی، اجتماعی، مالی و عقب‌گرد به سوی دشمن دانست و یادآور شد: هر پیشرفتی که بخواهد صورت گیرد باید در سایه وحدت باشد و این اصل از یک‌هزار و ۴۰۰ سال قبل مورد توجه بوده است.

عبادی با بیان اینکه بعد از شکل‌گیری انقلاب توسط امام راحل هفته وحدت پی‌ریزی شد، ادامه داد: وحدت بین شیعه و سنی که ضرورت داشت مورد تاکید قرار گرفت.

وی گفت: به همان میزان که قرآن دعوت به وحدت کرده است شیطانیان منادی تفرقه هستند و قرآن تفرقه را منع می‌کند و این امر به سستی و بی‌رمق‌ شدن انسان می‌انجامد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی سیاست دشمن را ایجاد اختلاف بین مسلمانان دانست و افزود: ما باید برعکس خواسته آنها عمل کنیم و اختلاف نظر و عقیده مانعی ندارد و تفرقه است که در جامعه مشکل ایجاد می‌کند.

عبادی با بیان اینکه در اعتقادات می‌توانیم به موارد اتفاقی توجه داشته باشیم، اضافه کرد: ما باید برای تعالی اسلام قدم برداریم و بر طبل اختلاف نکوبیم.

وی افرادی که در نکات اختلافی تند برخورد می‌کنند را گاهی جاهل و گاه مغرض دانست و تصریح کرد: عالم شیعه و سنی باید آنها را دور و با آنها مبارزه کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید با تندروها در هر مذهبی توسط خود آن مذهب برخورد شود و ما امروز بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به وحدت داریم.

عبادی مردم خراسان جنوبی را مردمی نجیب،‌ مودب و با فرهنگ دانست و ادامه داد: در این استان در طول تاریخ اختلاف شیعه و سنی نداشتیم و این استان به عنوان الگو برای تمام کشور مطرح شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی امن‌ترین منطقه کشور است، گفت: بخشی از امنیت استان به وحدت برمی‌گردد و اگر وحدت نباشد ناامنی به وجود می‌آید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر وحدت نباشد فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی انجام نمی‌شود و امنیت نیز در سایه وحدت در جامعه ایجاد می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا