امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: لزوم ایجاد فضای نقد برای طرح تحول سلامت توسط دولت و رسانه‌ها

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: لزوم ایجاد فضای نقد برای طرح تحول سلامت توسط دولت و رسانه‌ها

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت طرحی بسیار خوب بوده است، گفت: در این راستا احساس می‌شود که دولت و رسانه‌ها فضای نقد و انتقاد درستی برای آن ایجاد نکرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی بعد از ظهر امروز در دیدار با کارکنان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ضمن تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: از خدماتی که سازمان تامین اجتماعی به مردم می‌دهد تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اگر تامین اجتماعی به درستی اداره شود و به رسالت‌های خود عمل کند می‌تواند آرامش روحی و روانی جامعه را فراهم کند، تصریح کرد: با فعالیت صحیح این سازمان در جامعه نگرانی‌های آحاد جامعه تا حد زیادی از بین می‌رود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از رسالت‌هایی که سازمان تامین اجتماعی بر دوش دارد کاهش استرس‌ها و ارتقاء احساس رضایت‌مندی افراد جامعه در زندگی است که تاکنون در این راستا گام‌های ارزشمندی برداشته شده است، افزود: به برکت انقلاب اسلامی روز به روز این روند کامل‌تر می‌شود.

عبادی با بیان اینکه به حول قوه الهی و پشتیبانی مردم ایران در تمام زمینه‌ها رشد داشته است به گونه‌ای که در حال حاضر هیچ قدرتی نمی‌تواند نسبت به توانمندی‌های این کشور بی‌توجه باشد، یادآور شد: این درحالی است که کشورهای غربی دیگر حرفی برای گفتن ندارند و نگران از هم پاشیده شدن شالوده تفکرات و فرهنگ خود هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که در کشورهای اروپایی قوت دارد نظام تامین اجتماعی فراگیر است، گفت: اگر این نظام در جامعه ما نیز گسترش یابد سبب کاهش بسیاری از دغدغه‌ها در جامعه می‌شود. نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن علاقه دارد با ایجاد گروهک‌هایی مانند داعش ما را به خودمان مشغول سازد، افزود: ولی باید این دشمنان بدانند که انقلاب به یاری خداوند و پشتیبانی مردم به پیروزی رسیده و ادامه خواهد داشت.

عبادی به بیمارستان در حال ساخت در بیرجند اشاره کرد و یادآور شد: در راستای تسریع ساخت این پروژه چندین نوبت با معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور دیدار و گفت‎وگو شده است. وی ادامه داد: اگر بخواهیم فضای این بیمارستان توسعه یابد باید این درخواست به‌صورت مکتوب ارائه تا مورد پیگیری قرار گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی طرح تحول سلامت را طرحی بسیار خوب دانست و افزود: یکی از نکاتی که در راستای این طرح احساس می‌شود این است که دولت و رسانه‌ها فضای نقد و انتقاد درستی برای آن ایجاد نکرده‌اند. عبادی از رسانه‌ها خواست تا در راستای نقد طرح تحول سلامت با کارشناسان مربوطه گفت‌وگو و این موضوع را پیگیری کنند تا اجرای این طرح در جامعه بازخوردهای بهتری داشته باشد.

-گفتنی است، مجید درویشی بعد از ظهر امروز نشست صمیمی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با کارکنان تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: تامین اجتماعی استان در حال حاضر ۱۰۷ هزار نفر بیمه شده اصلی دارد.

وی با بیان اینکه همچنین تعداد مستمری‌بگیران این سازمان در خراسان جنوبی ۱۱ هزار و ۷۸۲ نفر است که به همراه خانواده تبعه آنها جمعیتی بالغ‌ بر ۳۲ هزار نفر در سطح استان را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: نسبت به جمعیت شهری استان بالغ‌بر ۷۱ درصد و نسبت به تمام جمعیت استان ۴۲ درصد افراد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: ارائه خدمات به این افراد توسط هشت شعبه اصلی تامین اجتماعی و ۱۰ شعبه اقماری و توسط ۱۸۲ نفر پرسنل انجام می‌شود. درویشی با بیان اینکه رقمی بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان هر ماه به عنوان مستمری به مستمری‌بگیران، از کار افتادگان و مقرری‌بگیران بیمه بیکاری پرداخت می‌شود، اضافه کرد: افراد جامعه هدف ما می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را از بخش خصوصی علاوه بر بخش  دولتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در سال جاری گام‌های موثری در راستای ارائه خدمات الکترونیکی برداشته‌ایم، تصریح کرد: در حال حاضر بالغ‌ بر ۸۰ درصد افراد زیر پوشش این بیمه از طریق اینترنت لیست‌های پرداخت خود را دریافت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی تصریح کرد: در بحث پرداخت الکترونیک که از برنامه جدید سازمان تامین اجتماعی است حدود ۴۲ درصد افراد که شامل کسانی که مشاغل آزاد و کسانی که حق بیمه اختیاری دارند می‌شوند حق بیمه خود را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی پرداخت می‌کنند.

درویشی با بیان اینکه اقدامی دیگری که در استان در حال اجرا شدن است و زیرساخت‌ها و تجهیزات مربوط به آن خریداری شده ارائه خدمات توسط کارت هوشمند است، گفت: استارت این کار اردیبهشت‌ماه سال آینده زده می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این طرح بسیاری از خدمات می‌تواند به صورت الکترونیکی به جامعه هدف ارائه شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا