نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: بخش تعاون در حوزه تجارت خراسان جنوبی مغفول مانده است

نماینده مردم بیرجند٬ خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون اساسی باید به تعاونی ها بیشتر توجه شود،گفت: توجه به بخش تعاون در حوزه تجارت در خراسان جنوبی مغفول مانده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند٬ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد باقر عبادی عصر امروز در دیدار مجمع نمایندگان استان با اعضای اتاق تعاون خراسان جنوبی با بیان اینکه تعاونی‌ها با سرمایه کم می‌توانند  اشتغال زیادی ایجاد کنند اظهار داشت: به درستی می‌توان از تعاونی‌ها به عنوان چشمه جوشان اشتغال یاد کرد.

وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی باید به تعاونی ها بیشتر توجه شود، افزود: تعاونی ها به عدالت اجتماعی نزدیک‌تر و در استان خراسان جنوبی بخش تعاونی استان به‌ ویژه در حوزه تجارت مغفول مانده است.

نماینده مردم بیرجند٬ خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: محصولاتی در استان از جمله زرشک٬ زعفران٬ عناب و صنایع دستی وجود دارد که به تنهایی قدرت توزیع آن را نداریم و تعاونی‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند.

عبادی بیان کرد: با توجه به بازار محصولات کشاورزی و صنایع دستی استان در تهران و سایر استان‌ها کشور این اتفاق سبب می‌شود هم تولیدکننده و تعاونی با توزیع و فروش این محصولات به سوددهی برسد.

وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها فعالیت خود را به سمت فعالیت‌های تجاری کارشناسی شده سوق دهند، افزود: متاسفانه فکر تجاری در منطقه ما ضعیف است همچنین مشکلاتی در قانونگذاری در زمینه تعاونی‌ها و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که در مجلس پیگیر آن هستیم.

نماینده مردم بیرجند٬ خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه مسائل و مشکلات بخش تعاون استان از سوی اعضا اتاق تعاون گفت: در زمینه قانون‌گذاری موانع سر راه تعاونی‌ها و تعاونگران با ذکر ماده و واحد آن و پیشنهادات و نظر کارشناسی در راستای رفع آن توسط تعاونی‌ها استان مکتوب ارائه شود تا توسط نمایندگان پیگیری کنند.

عبادی بیان کرد: قطعا مجمع نمایندگان استان پیگیری‌های  لازم در راستای  رفع مشکلات تعاونی‌ها و بهتر شدن و رونق ‌وضعیت تعاونی‌ها تا جایی که امکان دارد انجام خواهند داد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.