امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند؛درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: عملکرد دولت در اجرای طرح های انتقال آب قابل قبول نیست

نماینده مردم بیرجند؛درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: عملکرد دولت در اجرای طرح های انتقال آب قابل قبول نیست

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد دولت در اجرای طرح های انتقال آب قابل قبول نیست و ما در این زمینه سرعت کاری را شاهد نیستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  به نقل ازخبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در

گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه در کشور مدیریت آب بسیار ضعیف است، اظهار داشت:  هدر رفت آب در کشور بسیار بالا بوده و لوله‌های فرسوده زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود، گفت: مبحث انتقال آب خیلی مهم است که در این زمینه از وزیر نیرو نیز گلایه زیادی داشتیم که آب دریای عمان باید تصفیه شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت نیرو در این راستا مطالعات زیادی انجام داده است که انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی مصوب شده اما عملکرد دولت در این زمینه قابل قبول نیست و ما در این زمینه سرعت کاری را شاهد نیستیم.

عبادی با بیان اینکه در این راستا دولت پیشنهاد داده که ۳۰ درصد را بخش خصوصی بفروشد، گفت: بحث آب در دو بخش مورد توجه بوده که یکی انتقال و دیگری آب‌هایی است که هدر می‌رود.

وی ادامه داد: همچنین آب‌های رودخانه ای که در سفره‌های زیرزمینی رفت و آمد می‌کنند و به جاهای مختلف می‌روند باید مدیدیت شود.

وی افزود: طبق ارزیابی‌هایی که انجام شده در طبس و نهبندان از این آب‌ها زیاد است که به نام آب‌های ژرف و نسبتا شیرین کارهای مطالعاتی آن شروع شده و امید است  به نتیجه مطلوبی برسیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین از اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار برای اشتغال روستائیان با اولویت مناطق محروم خبر داد و گفت: این اعتبار برای ایجاد شغل در اختیار جوانان قرار می گیرد که باید نظارت ها برای منجر شدن اشتغال تشدید شود.

افزایش اعتبارات استان در بودجه ۹۶

عبادی تصریح کرد: همچنین در بودجه ۹۶؛ بودجه پیشنهادی دولت برای خراسان جنوبی  ۳۹۲ میلیارد تومان اعلام شده بود که به مجلس آمد و با پیگیری نمایندگان استان و  افزایش ۳۵۲ میلیارد تومانی این رقم به ۷۴۴ میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به افزایش سه برابری مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در بودجه ۹۶ بیان کرد: افزایش وام‌هایی که به مددجویان داده می‌شود نیز انجام شده و در حوزه اشتغال یک مددجوی کمیته امسال ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه به آنها اختصاص می‌یابد.

وی وی با اشاره به اقدامات مجلسس در توسعه صنایع دستی گفت: فراکسیون فرش و صنایع دستی را تشکیل دادیم که ببینیم چه تسهیلاتی می‌توان برای آن در نظر گرفت.

صنایع دستی و گردشگری چشمه جوشان اشتغال در استان

عبادی با اشاره به وضعیت نامناسب بیکاری در کشور و استان گفت: طرح‌های بلند مدت برای بیکاری کم بوده و طرح ضربتی باید اجرا شود.

 وی گفت: چشمه جوشان اشتغال در استان خراسان جنوبی با توجه به خشکسالی ها صنایع دستی و گردشگری است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی در فراکسیون صنایع دستی به تصویب رسیده که هنوز آیین نامه اجرایی آن ابلاغ نشده است.

عبادی افزود: در صندوق حمایت از هنرمندان صنایع دستی بانک مرکزی مکلف شده با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی مسکن افراد فعال در حوزه صنایع دستی را تامین کند.

وی ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده در این بخش صفر شده که موجب می‌شود قیمت تمام شده کالا برای مصرف کننده کم شود و مردم رغبت بیشتری برای خرید داشته باشند.

وی تصریح کرد: همچنین دولت مکلف شده قالیبافان را زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد و بازارچه‌های مرزی نیز برای صادرات صنایع دستی وظیفه دارند که در این زمینه کمک کنند.

وی یادآور شد: همچنین دولت مکلف شده اقدامات لازم را انجام دهد که فضاهایی را برای عرضه محصولات صنایع دستی داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در خصوص پروازها نیز کارهایی برای افزایش پروازها داشتیم که در حال حاضر پروازهای فرودگاه بیرجند بسیار قابل قبول است.

عبادی با اشاره به موضوع راه آهن گفت: راه آهن یک بحث بسیار مهمی بوده و در چند سال اخیر  نیز  برای آن پیگیری های زیادی انجام شده است.

وی تصریح کرد: از محل صندوق توسعه می‌توان برای احداث راه آهن کال شور- بیرجند- زاهدان استفاده کرد چرا که وام صندوق توسعه ارزی بوده و سود کمی دارد که در این راستا سرمایه گذار بخش خصوصی رغبت بیشتری دارد تا سرمایه‌گذاری کند .

وی با بیان اینکه راه آهن را از بودجه دولت نمی‌توان به اتمام رساند و باید حتما بخش خصوصی وارد کار شود، بیان کرد: بخش‌های خصوصی باید کنسرسیومی تشکیل دهند و از این وام استفاده کافی را ببرند که این مهم قدم مثبتی بود و چشم انداز خوبی خواهد داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به اجرای پروژه های دوبانده شدن محور بیرجند – قاین اشاره و بیان کرد: محور بیرجند – قاین تلفات زیادی می‌دهد چرا که در گذشته به این جاده بی مهری زیادی شده است.

وی عنوان کرد: در این پنج سال اخیر اقدامات برای رفع مشکلات این جاده آغاز شده و با پیگیری های متعدد در حال حاضر  با سرعت بیشتری کار در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه امروز حتی یک متر از این جاده نیست که به مناقصه نرفته باشد و پیمانکار آن مشخص نباشد، گفت:  شبانه روزی در این جاده کار می شود و اگر سرعت کم است به دلیل صعب العبور بودن این منطقه است اما در مجموع پیشرفت بسیار خوبی دارد و پیش بینی می‌شود تا سال۹۷ عملیات دوبانده شدن این محور به اتمام برسد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا