امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در مجلس: مسئولان برای برطرف کردن مشکل “بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی” تلاش کنند

نماینده مردم بیرجند در مجلس: مسئولان برای برطرف کردن مشکل “بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی” تلاش کنند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها سبب بروز بحران اجتماعی در جامعه می‌شود گفت: اینکه افراد به راحتی اختلاس می‌کنند به دلیل نبود نیروی انسانی با کیفیت در فرهنگ مدنی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در دوره آموزشی غدیرشناسی ویژه روحانیت و ائمه جماعات خراسان جنوبی اظهار داشت: روحانیت باید در کشور فرهنگ مدنی را تقویت کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که پاشنه آشیل نظام شده است عدم فرهنگ برنامه‌ریزی است افزود: امروز مفاسد یکی پس از دیگری در کشور انجام می‌شود و افراد به راحتی اختلاس می‌کنند به دلیل اینکه نیروی انسانی با کیفیتی در فرهنگ مدنی نداریم و این فرهنگ موجب ناکارآمدی سیستم اجرایی جامعه می‌شود که در این راستا این اختلاس‌ها در جامعه آخرین اختلاس نیست و همچنان ادامه خواهد داشت.

عبادی با بیان اینکه نخستین مشکل کشور اشتغال جوانان به ویژه جوانان تحصیلکرده است افزود: بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بیکار هستند که این امر می‌تواند سبب بحران اجتماعی و مشکلات شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه شبهات زیادی در فضای مجازی مطرح می‌شود اظهار داشت: آمورش وپرورش در کشور بیشتر بر روی نیروی انسانی اهمیت داده و بر روی پرورش زیاد کار نکرده است غافل از اینکه باید به فرهنگ در آموزش وپرورش بیشتر از آموزش اهمیت داد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روحانیت باید فرهنگ‌سازی کنند که نوع  نگاه جامعه نسبت به کار عوض شود افزود: مفهموم کار باید در جامعه عوش شود همه مردم به دنبال کار پشت میزنشینی هستند و معتقدند باید کارشان دولتی باشد.

وی بیان کرد: قانون‌مداری در جامعه ضعیف است که سبب شده نیروی انسانی در فرهنگ مدنی جامعه ضعیف شود.

برگزاری همایش فرزندان امام علی(ع) در بیرجند

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: همایش فرزندان امام علی(ع) در روز جمعه ۱۷ شهریورماه ساعت ۱۶ در حسینه صاحب الزمانی(عج) بیرجند برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام نبئی افزود: اطعام روز عید غدیر باید مورد توجه باشد چون امام صادق(ع) و امام رضا(ع) تاکید کردند که اطعام دادن به یک نفر در روز عید غدیر برابر با اطعام ۱۲۴ هزار یتیم است.

وی با بیان اینکه باید غدیر را احیا کرده و نگذاریم به فراموشی سپرده شود اظهار داشت: اگر غدیر فراموش نمی‌شد حضرت زهرا(س) سیلی نمی‌خورد و سر امام حسین (ع) بر سر نیزه نمی‌رفت پس باید غدیر را عاشورایی و عاشورا را غدیری برگزار کنیم.

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی افزود: باید برای عید غدیر تبیلغ شود و در هر مکانی که نام امام علی(ع) گفته شود آن محفل عبادت می شود و در این روز شادی، عیدی دادن و صله رحم سفارش شده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا