نماینده مردم بیرجند در مجلس: وزیر صنعت بر حمایت برای اجرای طرح توسعه کویرتایر قول مساعد داد

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کویرتایر قلب تپنده بیرجند است گفت: در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت برفراهم شدن طرح توسعه کویرتایر قول مساعد داده شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم شهرستان‌‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دیدار با وزیر صنعت، معدن وتجارت درباره مشکلات کویرتایر اظهار داشت: طرح توسعه کویرتایر طرح مهمی است و نیاز است تجهیزات برای نوسازی با ارز مناسب دولتی وارد شود تا بار زیاد مالی به کویرتایر تحمیل نشود.

وی با با بیان اینکه برخی از موارد مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت بود و بخشی هم وزیر دستور داد تا بانک مرکزی مساعدت‌های لازم را انجام دهد و دستورات لازم داده شد.

نماینده مردم شهرستان‌‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: کویرتایر قلب تپنده بیرجند است و از بزرگترین صنعت برای استان است و جزو چند صنعت برتر استان و کشور است.

عبادی با بیان اینکه از آن جایی که خراسان جنوبی دچار کمبود آب است صنایعی در استان‌ باید دنبال شود که آب کمتری نیاز داشته باشند افزود: کویرتایر یکی از طرح‌های خوب است و باید طرح توسعه کویرتایر اجرا شود هرچند بخشی از طرح در حال اجرا است و این طرح توسعه باید با سرعت بیشتری پیش رود.

وی با بیان اینکه کویرتایر در گذشته سال‌های خوب همراه با کیفیت را پشت سرگذاشته است ادامه داد: باید این صنعت مورد حمایت دولت و وزارت صنعت معدن تجارت قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دیدار با وزیر صنعت دیدار خوبی بود و امیدواریم در عمل هم شاهد تحقق وعده‌های داده شده قرار گرفته تا شاهد اجرا شدن طرح توسعه کویرتایر باشیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.